♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#16
21-05-2014, 22:25
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

A ja chce pole z ulubionym instrumentem, chce ukuluele!
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#17
21-05-2014, 22:38
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Och moda teraz na ukulele jest, już ze 3 osoby w szkole mają co najmniej i brzdękają jak oszalałe |D
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#18
21-05-2014, 22:59
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

Tak się wtrącę.

Cytat:Ale po co? Jeśli czegoś istotnego nie widać na avatarze, to można przecież wrzucić w podpis obrazek pełnej postaci. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby wypisać w podpisie cechy charakterystyczne i co tam jeszcze komu przyjdzie do głowy... Nie wydaje mi się, żeby było na to potrzebne odrębne pole profilu.


No nie, właśnie nie można. Raz, wrzucanie pełnej postaci nie zawsze jest estetyczne (tak samo jak opisywanie postaci). Dwa, w zapisach nie ma czegoś takiego jak opisywanie wyglądu (chyba, że ktoś łaskawie dopisze to w historii). Trzy, nie każdego stać na załatwienie sobie jakiejś full wypas postaci, żeby mieć ją na avie (i żeby to jeszcze wyglądało, a nie jak bazgroły przedszkolaka) a jak już może sobie sam na rysować, to podobnież jak ja, nie ma kolorów (no, kto by się domyślił, że mój tyglewek jest brązowy w czarne paski z śnieżnobiałą grzywą, nie?).
Podałem trzy (jakby się uprzeć to cztery) argumenty przemawiające za tym by coś takiego zaistniało. Nie musi być długie, każdemu by chyba 150/200 słów wystarczyło. Skoro nie mamy oficjalnie w zapisach kart postaci, to takie pole nie byłoby problemem (no błagam was, ból dupy o parę linijek więcej pod avatarem? Przy takich pierdołach jak staty, multi czy rodzina to chyba naprawdę nie sprawi jakiejś kolosalnej różnicy. A ułatwi sprawę storytellingu)
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#19
21-05-2014, 23:06
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja chyba nadal jestem jednak przeciw. To nie parę linijek, to będzie masa linijek. Jak ktoś pragnie to może opis zamieścić w podpisie, albo link do opisu albo link do mniej-więcej wyglądu. Można już prędzej w kartach zrobić coś takiego niż pod profilem.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#20
21-05-2014, 23:13
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

Nie masa linijek. Wartość 150 słów podałem w przykładzie. Może być równie 50 słów, aby dało się to co ważniejsze zamieścić. Co do ilości linijek. Jakoś rodzina ci nie przeszkadza, co? to tez można umieścić w podpisie, w kartach. Po co zasyfiac i tak spore miejsce na pola profilu. minimalizm jest spoko.

Jak ktoś pragnie. Jak ktoś pragnie to może ze swojego podpisu burdel zrobić. Nie chcę wyjść na niekulturalną osobę, ale troszeczkę mnie to ruszyło (tak, dalej myślę o polu rodzina, co to niektóry potrafią mieć... w najlepszym razie 5-6 linijek).

Patrz na to. Twój podpis to mniej więcej ma długość równą avatarowi (no, jest znacznie dłuższe, ale kij z tym). Załóżmy, że piszesz posty na długość avataru. Wiesz ile miejsca wtedy zostaje bezpośrednio pod avatarem, zanim ten tekst sięgnąłby chociaż połowy twojego podpisu(+post ewentualny)? Może to jest mało znaczący argument, ale chyba zobrazuje najlepiej, jakby to wygladało. Dodatkowe parę linijek, tyle ile można w rodzinie wykorzystać nie zrobi różnicy kolosalnej, mało estetycznej i w ogóle. Serio.
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#21
21-05-2014, 23:28
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Mi to tam tak po prawdzie i zobojętniałe, a i nie ja podejmuję ostateczną decyzję. Jednak nigdy nie widziałam problemu w braku takiego pola, nigdy się chyba z takim nie spotkałam. Fora gdzie się ma jedno konto na parę postaci i zwyczajnie z tego co piszesz wynika, którą aktualnie grasz i jakoś mając lat ile? 14? Mniej lub więcej dałam sobie radę, więc co do sprawy tylko i wyłącznie wyglądu, gdzie i tak av ma obowiązek ukazywać wygląd postaci bo nie dostaniesz kolorka, z takim komfortem jaki mamy tu propo multikont...

Fakt, pole rodzina wielu mało obchodzi i mało wnosi jeśli pisze tam np jak u mojej Eleri "Nera", która na forum nigdy nie była, nie będzie i nikt w ciup o niej nie wie. Jednak niektóre postacie mają sens by taką rodzinę rozpisać, wszelakie milusie powiązania, kaziorostwa etc etc.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#22
21-05-2014, 23:34
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

Cytat:Fakt, pole rodzina wielu mało obchodzi i mało wnosi jeśli pisze tam np jak u mojej Eleri "Nera", która na forum nigdy nie była, nie będzie i nikt w ciup o niej nie wie. Jednak niektóre postacie mają sens by taką rodzinę rozpisać, wszelakie milusie powiązania, kaziorostwa etc etc.


Tak, ale jak już mówiłaś o wyglądzie, tak ja się o rodzinie wypowiem. I tak wpisujesz ją w zapisach w historii chociażby (a nawet w powiązaniach ze stadem, jeśli się jakieś ma). Też przecież można w podpisie rodzinę umieścić, tak samo jak wygląd o który mi się rozchodzi (i uważam, że on jest rzeczą ważniejszą niż informacja o rodzinie).
A tak swoją drogą, każdy wie kogo ma w rodzinie. Czy to tworząc postać krewnego czy całkiem obcą w krainie - ty to wiesz, tez piszesz o tym w postach jak trzeba i tym podobne.

Ty nie podejmujesz może decyzji, ale przez taką dyskusje ja rozwijam swoją myśli i Ty, ułatwiając zadanie innym, żeby się nie musieli produkować. Ho ho.
;)
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#23
21-05-2014, 23:39
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Hih, ja bym najchętniej znalazła albo stworzyła kreator jakiś fajny lewków/kotowatych tworzenia i potem linki małe i zgrabne np zamieszczać w podpisie jak ktoś rysunkowo nie ma zdolności ani sam ani znajomych
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#24
21-05-2014, 23:43
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

Pomysł z takim kreatorem może by i wypalił (program sam napisać jest w miarę łatwo, gorzej z szatą graficzną xD), ale wiesz, każdemu nie dogodzisz. A tak, masz pole, napiszesz albo nie tę parę słów i (wyrażę się wylgarnie) wyjebane masz na wszystko. Proste i przyjemne.
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#25
21-05-2014, 23:57
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Soth, do pewnego momentu Twoja argumentacja była bardzo przekonywująca i zmusiła mnie nawet, wyobraź sobie, do zmarszczenia czoła. Ekhm do tego momentu:

Soth napisał(a):A tak, masz pole, napiszesz albo nie tę parę słów i (wyrażę się wylgarnie) wyjebane masz na wszystko.

I tak sobie pomyślałam, że dobrze by było się powtórzyć, napisać raz jeszcze - KL to jest forum literackie. (Więc naprawdę masz wyjebane na opisy...?) Na poparcie swoich słów dam Ci bardzo ładny przykład: Derion i Nahuel spotkali się na fabule po raz pierwszy. I w momencie, kiedy cętkowany jegomość ukazał się mojej postaci dostałam jego bardzo ładny opis, na tyle zwięzły i z charakterem, że nie potrzebowałam żadnego pola profilu, by dowiedzieć się, z kim piszę, patrz:

Nahuel napisał(a):Stojący naprzeciw lampart był niski, krępy, o sylwetce bardzo mocno nabitej mięśniami. Pozostawały jednak rozluźnione, dopasowane do bardzo swobodnego stylu bycia samca. Tak swobodnego, że zapewne pozbawionego sensu; oczywiście nikogo nie zdziwiłaby taka interpretacja, zwłaszcza, że ciemnoturkusowe oczy śpiewaka błyszczały gorączką.
W rany na jego plecach, dobrze przecież widoczne, wdała się infekcja. Organizm walczył, ale nie pozostawało to bez wpływu na kondycję Nahuela.


Czy chcieć czegoś więcej? Potrzeba mi dodatkowego pola z opisem? Kwestia avatara to już inny problem, ale nawet bez niego by się w tym przypadku obeszło.

W tym co piszesz jest dużo racji, ale ja pozostanę przy swoim. I dorzucę swoje dwa grosze do puli, żeby inni nie musieli się produkować, cytując.
Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#26
22-05-2014, 00:02
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

To wyjebane dotyczyło tego, że jak masz taki opisik mini, to nie musisz sie zanadto zamartwiać tym, ze avatar nie do końca może przedstawiać swoją postać.

Cytat:
Na poparcie swoich słów dam Ci bardzo ładny przykład: Derion i Nahuel spotkali się na fabule po raz pierwszy. I w momencie, kiedy cętkowany jegomość ukazał się mojej postaci dostałam jego bardzo ładny opis, na tyle zwięzły i z charakterem, że nie potrzebowałam żadnego pola profilu, by dowiedzieć się, z kim piszę, patrz:


A ja ci na poparcie swojego stanowiska powiem, ze nie każdy pisze takie śliczne gramatycznie, stylistycznie i barwnie opisuje każdy cal swojej postaci. Poczytaj sobie spotkania innych użytkowników w fabule, bo ja czytam całkiem sporo i wiem jak się sytuacja miewa.
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#27
22-05-2014, 00:07
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Jeśli osoby źle piszą to i się nie chce z nimi pisać i już nie ma znaczenia jak postać wygląda jeśli nie ma się zamiaru z ową w ogóle obcować.
Jeśli co nie jest konieczne do akcji, to... nie jest konieczne. A jeśli jest, to albo osoba jest spokojna o av, albo nadmienia zgrabnie w tekście jeśli jej zależy na jakości pisania i w ogóle stworzenia jako takiej sytuacji do rozgrywania. Proszę nioo...
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Soth
Bestia z Bagien | Duch
*

Gatunek:Pół lew, pół tygrys i wszycho na ten temat Płeć:Samiec Wiek:5,5 lat. Towarzysz:Dzięcioł duży Liczba postów:331 Dołączył:Lut 2013

STATYSTYKI Życie: 38
Siła: 88
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 7

#28
22-05-2014, 00:12
Prawa autorskie: Ja/gokcegokcen
Tytuł pozafabularny: Cnotliwy Woj

No... mi się już argumenty powoli wykańczają. nie wiem co już mogę napisać na swoją obronę, po prostu uważam, ze ten pomysł jest godzien uwagi.
Sycophants on velvet sofas
Lavish mansions, vintage wine

I am so much more than Royal
Snatch your chain and mace your eyes

If it feels good, tastes good
It must be mine

Heroes always get remembered
But you know legends never die


[Obrazek: 7YwHHkJ.jpg]


Mortal kings are ruling castles
Welcome to my world of fun
I'm taking back the crown
I'm all dressed up and naked

I see what's mine and take it
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#29
22-05-2014, 19:20
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

A ja jestem osobą praktyczną i uważam, że avatar powinien przede wszystkim ukazywać wygląd postaci, a jego funkcje estetyczne znajdują się na drugim miejscu. Jeśli już ktoś naprawdę nie widzi innej opcji jak ustawienie avatara, który nie do końca ukazuje postać, to niech wrzuci obrazek (albo chociaż widoczny link!) do podpisu. Ja rozumiem, że nie każdy ma zdolności plastyczne, ale od czego są linearty, kreatory itp.? Nawet jeśli ktoś nie radzi sobie z gimpem czy innym saiem, to zawsze może kogoś poprosić w avatarniach / na sb o pokolorowanie lineratu.

A poza tym, tak jak napisała Deri, to jest forum literackie. Wiadomo, że nie każdy potrafi konstruować takie poetyckie opisy jak Khay, ale chyba każdy potrafi, wchodząc do tematu, wpleść zdanie typu "był to rosły brązowy lew z czarną grzywą".

Zresztą, wątpię, żeby każdy zaczytywał się w tym polu.

Co do Rodziny, jest to pozostałość po niegdysiejszym polu "Rodzice" i uważam, że jest całkiem praktyczne. Na forum nie ma takich powiązań jak kiedyś, ale jednak nadal są. Nie są one rozpisane w formie drzewka (tzn. jest ono mocno nieaktualne), więc to pole jest jedyną formą, dzięki której można prześledzić pokrewieństwo danych postaci. Inaczej zaraz by się o tym zapomniało.
Ok, wiem, że Rodzina nie jest polem niezbędnym, ale ona zwykle zajmuje mniej miejsca niż zajmowałby Wygląd...
Mora
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Afrykański Płeć:Samica Wiek:3 lata Liczba postów:48 Dołączył:Sty 2014

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 15

#30
23-05-2014, 20:50
Prawa autorskie: (c) Malaika4 /Oresta

Czy droga Administracja mogłaby wprowadzić pole umiejętności? Wprawdzie lwy polują i atakują te pole by pomogło. Opisywałoby umiejętności i predyspozycje lwa (pisemnie lub w punktacji postaci jaką umiejętnością włada).


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości