♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#1
20-02-2017, 20:30
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Witaj w świecie Króla Lwa! Jeżeli właśnie pojawiłeś się po raz pierwszy na naszym forum, możesz czuć się nieco zagubiony, zastanawiać się „jak to ugryźć”, bądź też już trudzić się tworzeniem nowej postaci, by jak najszybciej dołączyć do gry. Nie martw się! Możesz zajrzeć do tego tematu, jednak ten oto poradnik z pewnością pomoże Ci z rozpoczęciem zabawy na naszym forum – a przynajmniej taką mamy nadzieję. Jednak szybko się przekonasz, że nie jest to nic trudnego ;)

Etap I – Zapoznanie się z zasadami
Nasze forum nie stanowi wyjątku i oczywiście posiada Regulamin, z którym należy obowiązkowo się zapoznać, a najlepiej – przestrzegać. Zawiera on podstawowe zasady, którymi należy się kierować będąc użytkownikiem forum, ale również daje podstawową wiedzę o naszych zwyczajach. Link do regulaminu – klik!
Poza regulaminem, niezwykle istotny jest cały dział zatytułowany ABC – na pewno zdążyłeś już go zauważyć, jest widoczny na stronie głównej forum, w FAQ. Przed rozpoczęciem gry warto zajrzeć do poddziału „Fabuła” – nie przeraź się ilością zgromadzonej tam wiedzy, nie jest ona wymagana w całości na start! Przejrzyj te tematy, które w jakiś sposób przyciągną Twoją uwagę, bądź wyglądają na najistotniejsze. Resztę zawsze możesz doczytać powoli wkręcając się w grę na forum. ;)

Pamiętaj! Jeżeli masz jakieś wątpliwości, czegoś nie rozumiesz, nie bój się pytać! Czy to na shoutboxie – nasi użytkownicy na pewno z chęcią Ci odpowiedzą –  czy to w temacie „Pytania”, czy to w Prywatnej Wiadomości do kogoś z administracji.


Etap II – Tworzenie postaci
Być może w Twej wyobraźni już kiełkuje pomysł na nowiutką, świeżą postać, a być może zechcesz skorzystać ze sprawdzonego już, własnego szablonu? Jednak jeżeli sam nie jesteś jeszcze pewien, czego chcesz, a może szukasz inspiracji – warto zajrzeć do tego oto tematu – jest to spis postaci już istniejących na forum, posiadających na koncie parę wątków bądź silne zaczepienie fabularne, jednak zostały one porzucone przez poprzednich właścicieli i tylko czekają, aż przejmie je ktoś nowy, z głową pełną pomysłów!
A jeśli wolisz stworzyć postać zupełnie własną, poniższe kroki z pewnością Ci pomogą! (choć, oczywiście, nie musisz ich przestrzegać – to ma być jedynie pomoc, nie święte przykazania!)

KROK 1 - jakim zwierzęciem będzie moja postać?
Forum, na którym gramy, bazuje na filmie "Król Lew", dlatego też najczęściej wybieranym gatunkiem jest właśnie tytułowe zwierzę. Jeśli nie masz jednak ochoty grać lwem - nie martw się! Akcja filmu rozgrywa się w Afryce, gdzie żyje jeszcze mnóstwo innych zwierząt. Oto one

KROK 2 - jak będzie miała na imię?
Ta z pozoru najprostsza czynność często przysparza nam wiele kłopotu - chcemy, by imię było oryginalne, wyszukane. Imieniem może być co tylko zechcesz - jakiś wyraz w łacinie, suahili czy jakimkolwiek innym języku, nazwa rośliny, czy po prostu ładnie brzmiące słowo.  Jeśli masz problem z wyborem imienia, możesz skorzystać z tej strony: http://www.behindthename.com Znajdziesz tam wiele propozycji imion wraz z ich tłumaczeniami.
Pamiętaj, że twój nick będzie zarazem imieniem twojej postaci i o tym, że nie może być zbyt podobny do imienia którejkolwiek z istniejącej, aktywnej postaci, chyba że właściciel tej postaci wyrazi na to zgodę. (Jeżeli na forum istnieje postać o imieniu Moran, niezwykle łatwo byłoby z nią pomylić drugą postać o imieniu Morana, prawda?)

KROK 3 - jak będzie wyglądała?
Ważną rzeczą jest to, by postać wyglądała jak najbardziej prawdziwie - zakazane są więc wszelkie rogi, skrzydła, świecące oczy, neonowe, nienaturalne barwy itp. u gatunków, które w rzeczywistości takich kolorów nie mają.
Jednak tworzenie unikatowego wyglądu swej postaci również jest istotne, prawda? Każdy chciałby, by jego postać była rozpoznawana już po pierwszym rzucie oka, a przy okazji wyglądała po prostu ładnie. Jeżeli masz jakieś problemy, potrzebujesz pomocy – nie martw się! Użytkownicy forum prowadzą avatarnie, w których służą pomocą przy kolorowaniu lineartów czy obróbce avatarów – oto one!
Równie pomocna może być Galeria Wolnych Avatarów, gdzie są zgromadzone już gotowe do użycia avatary, których można swobodnie używać! To właśnie tu – link!
Jeżeli uważnie przeczytałeś Regulamin, to pewnie już wiesz, że posiadanie avatara nie jest obowiązkowe – można po prostu dobrze opisać wygląd swej postaci, i takowy opis umieścić w podpisie.

Tworząc postać masz prawo dodać jej ozdoby (naszyjniki, tatuaże, bransolety, pióra itp.),  jednak ważne jest dobre opisanie ich pochodzenia w zapisie! Należy również pamiętać o tym, że nasze postaciami są zwierzętami żyjącymi dziko na niecywilizowanym kontynencie – ich ozdoby są tworzone albo przez małpiatki o zręcznych dłoniach, albo przez rdzenne ludy Afryki, które je następnie zagubiły bądź porzuciły.  W związku z tym nie mogą one być zbyt misternie wykonane, bądź z zbyt rzadkich/trudnych w obróbce materiałów. Zero plastiku i tworzyw sztucznych, kunsztownie wytworzonych ozdób metalowych!

KROK 4 - jakie są jej statystyki?
Choć system statystyk na naszym forum nie jest bardzo rozbudowany i nie gra roli pierwszorzędnej, ma za zadanie on odzwierciedlać fizyczne aspekty Twojej postaci. Każdy gatunek ma swoją pulę punktów statystyk do rozdzielenia – na przykład, lew ma ich 210. (Pełna lista statystyk dla poszczególnych gatunków tutaj!) Rozdziela się je na trzy statystyki:
Zręczność  - nazwa mówi sama za siebie, choć statystyka ta odpowiada również m.in. za szybkość postaci, jej poczucie równowagi itp.
Siłę – ta statystyka obrazuje przede wszystkim siłę fizyczną postaci, ale także wytrzymałość, a w pewien sposób i odporność.
Spostrzegawczość – wskazuje na ogólną sprawność wszystkich zmysłów postaci – wzroku, ale też węchu, słuchu itd., oraz to, jak wiele postać potrafi wywnioskować z informacji uzyskanych tymi zmysłami. Istotne jest to, że każda postać musi mieć min. 50 punktów spostrzegawczości!
Więcej o statystykach przeczytasz w tym temacie.
Rozdziel statystyki swojej postaci rozsądnie, bowiem w trakcie gry już nie możesz tego zmienić! Możesz przy tym skorzystać z generatora statystyk w ogłoszeniach. Pamiętaj również o specyficznych cechach poszczególnych gatunków – hieny o niesamowicie silnych szczękach powinny mieć najwięcej punktów siły, skoczne serwale o niezwykle czułych uszach więcej zręczności oraz spostrzegawczości.
Jeżeli planujesz zacząć grę postacią niedorosłą, musisz wiedzieć o tym, że na razie nie przysługuje jej pełna pula statystyk należna jej gatunkowi! Więcej na ten temat przeczytasz w tym temacie.

KROK 5 – jaką ma historię?
W tym momencie warto jest się zastanowić, czy tworzona właśnie postać ma być zagubionym dzieckiem, młodym, poszukującym wrażeń dorosłym, czy też zgrzybiałym już staruszkiem. Być może jej życie było już pełne przygód, którymi może się pochwalić, a może jej życie dopiero ma nabrać barw? W każdym z tych przypadków, zachęcamy do zajrzenia do tego tematu – znajdziesz tu wszelakie ogłoszenia naszych użytkowników, którzy poszukują graczy chcących wcielić się w rodzinę bądź inne ważne persony dla swych postaci. Być może któryś z tych tematów Cię zainspiruje? A przecież przyjemnie będzie zacząć grę postacią, która ma już realne zaczepienie w fabule naszego forum – no i już mieć towarzysza do pisania pierwszych wątków!
Istotną informacją jest to, że mimo, iż nasze forum jest oparte na Królu Lwie, zostało ono założone już kawał czasu temu – dlatego wszystkie postacie kanoniczne są już jedynie duchami, a teraz na forum żyją ich liczni potomkowie  - jeżeli Cię to interesuje, zajrzyj do Drzewa Genealogicznego naszego forum!
Ach, i jeszcze jedna sprawa – na naszym forum staramy się ograniczać wszelakie powiązania z ludźmi, zwłaszcza, że akcja dzieje się w XIX wieku, kiedy Afryka nie była tak mocno zaludniona. Zatem jeżeli dziwne dwunogi są niezwykle istotne w historii Twej postaci – no cóż, jakoś to przeżyjemy. Ale zastanów się raz jeszcze, może obejdziesz się bez tego?

KROK 6 – jaki ma charakter?
Tu już niewiele możemy Ci pomóc – ten aspekt Twej postaci pozostawiamy do dopracowania wyłącznie Tobie ;)

Wszystko gotowe? Znakomicie! Teraz Twoja postać jest dopracowana w każdym calu, i doskonale przystosowana do wystąpienia na naszym forum. Odwaliłeś kawał dobrej roboty! Czas na…


Etap III – Dołączenie do gry
Ostatni, będący już zwykłą formalnością. By rozpocząć grę Twoją nową, wspaniałą postacią, musisz wykonać już tylko jeden krok – wypełnić zapis w specjalnym, przeznaczonym do tego temacie.
Nie martw się, nie jest to nic trudnego, wystarczy uzupełnić wymagane pola, choć jest to świetna okazja do przedstawienia swojej niezwykle starannie dopracowanej postaci.

Po wysłaniu zapisu uzyskasz kolor samotnika lub - w przypadku młodych urodzonych w stadzie - kolor stada matki.

I już! Jesteś gotowy oraz uprawniony do gry na forum. Na co jeszcze czekasz? Śmiało, spytaj na shoutboxie, czy ktoś nie zechciałby Cię wdrożyć i pomóc przeżyć ten magiczny, „pierwszy wątek”, zajrzyj do tego tematu lub po prostu znajdź odpowiadającą Ci lokację i rozpocznij zabawę!
Możesz również już umówić się z kimś na margines. A czym są takie marginesy? To specjalne, poboczne wątki, zazwyczaj zakładane dla konkretnych postaci, by rozegrać konkretny wątek, kiedy Twoja postać na fabule jest już zajęta, lecz Tobie wciąż mało i chcesz rozegrać w tym czasie również coś innego. Na normalnej fabule postać może znajdować się tylko w jednym miejscu, w jednym czasie - ale jednocześnie może brać udział w tylu marginesach, ile dusza zapragnie! Uważaj tylko, by nie namieszać sobie w czasoprzestrzeni!

Twoją uwagę przykuły istniejące na forum stada zrzeszające postacie? Być może odwiedziłeś już ten dział i przeczytałeś od deski do deski ich opisy? Chciałbyś, by i Twoja postać należała do jednego z nich?
Nie ma problemu! Wystarczy, by Twoja postać spotkała się z kimś uprawnionym do przyjmowania w szeregi stada [link] – lub po prostu poznała nawet zwykłego, szarego członka owego stada - i poprosiła o możliwość dołączenia do tej grupy. Oczywiście, nie musisz tego robić na samym początku gry – niech Twoja postać rozejrzy się i pozna wszystkie możliwości, niech zakosztuje pełnego wolności życia samotnika.
Jednak pamiętaj, że przywódcy nie mają obowiązku wcielać każdego napotkanego przechodnia do swego stada – jeżeli akurat Twoja postać nie sprawi dobrego wrażenia, może spotkać się z odmową. Jednak nie jest to żadna tragedia, można się świetnie bawić i bez tego!


Życzymy Ci długich godzin wspaniałej zabawy na naszym forum – czuj się tu jak u siebie! <3
Autor: Samiya, oparte na tekście Kalani


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości