♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#31
23-05-2014, 21:16
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Ogólne umiejętności są wyznaczone przez niby statystyki. A specyficzne dla postaci poznaje się fabularnie, bo... no cóż wpisać w takie pole? Robienie na drutach? Jeśli kto chce co nadmienić to pisze w zgłoszeniu, a jeśli też chce potem zwrócić na to uwagę- ukazuje to w postach i rozwijanej historii postaci. Taka moja opinia~
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#32
11-08-2014, 20:48
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Ah a ja bym była za odsyłaczem do KP postaci :3 i kładzeniem nacisku na opis postaci BARDZO BARDZO mocny i wgle i.. wgle byłabym za zmiana zapisów (ew obowiązkowego KP gdzieśtam >D), tak by KP było modyfikowane i można byłoby je rozbudować w trakcie rozgrywki. Zasadniczo od jakiegoś czasu Kl jest mniej zatłoczone, wiec to chyb nie byłby problem?

alsou co do jakości avataru i podpisu, zdaje się że jest na to paragraf pt coś z estetyką, nie pamiętam...
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#33
11-08-2014, 23:54
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Kamiś, ale mało komu chce się pisać KP i, cóż no, jak ktoś chce, to niech je pisze, ale nie widzę sensu w zmuszaniu do tego.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#34
31-05-2015, 09:31
Prawa autorskie: ja-Dirke

Ja popieram fakt dodania pola z wyglądem z ograniczą ilością znaków, na pbfa jest takie pole,dziw mnie bierze, ze tutaj nie. Obrazki w podpisach też nie ładują się długo dla osób ze słabszym netem i obciąża.
Forum literackie spoko ale i w książkach zazwyczaj jest powiedziane jak dana osoba wygląda. Tutaj problem polega na tym, że trzeba by opisywać swój wygląd i cechy charakterystyczne przy każdej osobie z którą się pisze.
To jest rp wcielenie się na kartach do rp też zawsze jest pole z opisem postaci.
""był to rosły brązowy lew z czarną grzywą". " takie coś to wiecie wiem, ze postacie mają też grzywę niczym szczecina a inni miękka niczym futro lwiątka.. Nie wiem czemu się tak wzbraniacie przed tym polem. Nikt by nie kazał każdemu wypełniać tego a ułatwiło by w ogarnięciu postaci.
Jako forum literackie takie coś powinno być i jako literackie idąc dalej nie powinno być statystyk, w końcu wszystko powinno móc ładnie iż granie opisać.
Stworzenie takie pola to chwila moment zadowoliło by nie jedna osobę, a i może nowemu graczowi łatwiej byłoby określić wygląd postaci. Takie pole mimowolnie zmusza do pomyślenia.

Felija jako osoba praktyczna powinnaś pozbyć się statystyk bo nie są one praktyczne z zmusiły do tworzenia aż tylu pól! przecież skoro literacko piszemy to ranga powinna odzwierciedlać siłę i umiejętności postaci! Tak nie praktyczne jest dawanie statystyk tam gdzie to opisy liczą się bardziej niż mechanika, bo one powodują, że jesteście nie do końca literaccy. Nie kojarzę książek gdzie postacie były opisywane statystycznie kto jaka siłę posiada. Jak już to coś rodzaju
"Był to rosły mężczyzna, znany z tego, że jest wytrawnym wojownikiem i potrafi w mgnieniu oka rozprawić się z przeciwnikiem."
Chciałabym zobaczyć książkę gdzie piszą "To był rosły mężczyzna, który posiadała aż 90 punktów siły i do tego 150 zręczności dzięki czemu potrafił powalić szybko przeciwnika" xD
Sorrka ale taka prawda x)
Stworzenie takie pola jest bardziej praktyczne niż się wam wydaje.

Cytat:Na poparcie swoich słów dam Ci bardzo ładny przykład: Derion i Nahuel spotkali się na fabule po raz pierwszy. I w momencie, kiedy cętkowany jegomość ukazał się mojej postaci dostałam jego bardzo ładny opis, na tyle zwięzły i z charakterem, że nie potrzebowałam żadnego pola profilu, by dowiedzieć się, z kim piszę, patrz:

Wybacz ale... Idąc tym tokiem to trzeba przy każdym nowym walić wiązankę z wyglądem. Pole w profilu wcale nie eliminuje fakt, że wypadałby czasem wspomnieć o swym wyglądzie w poście ale ułatwia sprawę.

Mało kto to swego czasu poznał i pisał z Kyou wiedział rzeczy typu, że miał szorstką sierść i tylko na ogonie miał miękką. Opisywanie tego przy okazji spotkania każdej nowej dla niego postaci to jest mijanie się z celem.

Proszę powiedzieć mi szczerze czemu nie? Czemu to straszne pole tak was kłuje w oczy?
To chwila aby takie zrobić a nikogo nie zabije to i nie zmusza do uzupełniania, a dodaje smaczek do gry.

Praktyczne to jest dać graczom to straszne pole i niech uzupełnią lub nie.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#35
31-05-2015, 10:53
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Z polem z wyglądem będzie dosyć ciężko, tzn. są postacie, które rzeczywiście da się zmieścić w kilku zdaniach (np. Mako, Felka, Ayumi, Maya, Kalani), bo mają bardzo prosty design. Ale są postacie, których wygląd jest o wiele bardziej skomplikowany i będzie ciężko opisać ją krótko, co z kolei spowoduje Ci pół kilometra tekstu.

To miałoby sens tylko wtedy, gdyby to pole nie było widoczne przy postach (a to jest Twój główny cel, prawda?), tylko po kliknięciu w czyjś profil. Nawet nie wiem, czy to jest możliwe.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#36
31-05-2015, 11:38
Prawa autorskie: ja-Dirke

Nie musi być widoczne, klikasz w profil i tam jest opis. Są opcje, które będą ustawiać czy dane pole ma być widoczne w postach czy też nie. Zaglądanie do profilu aby zobaczyć jaki jest opis nie jest problemem. Moim cele nie jest ustawienie pola aby było pod avkiem widoczne. Wystarczy tam już rzeczy.

I sprecyzowałem się chyba nie jasno. Acz takie pole nie musi być obowiązkowe. Ci co chcą się opiszą a ci co nie nie muszą. Wilk syty i owca cała.

W sumie nie wiem po co też pod avkiem pole widoczne z rodziną x) Nie jest to jakoś niezbędne a czasem jest takie duże xD. Acz to moje zdanie.
Vult
Duch
*

Gatunek:Sęp uszaty Płeć:Samica Wiek:6 lat Liczba postów:849 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#37
31-05-2015, 11:40
Prawa autorskie: Dirke, Kami, Rag.

Zawsze można jeszcze napisać kartę postaci i zrobić specjalne pole z odnośnikiem do niej :P
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#38
31-05-2015, 12:02
Prawa autorskie: ja-Dirke

To jest bardzo fajna myśl :D
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#39
31-05-2015, 13:00
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Po pierwsze to nie wiem, dlaczego piszesz w temacie sprzed roku (co on tu robi w ogóle xd') zamiast założyć nowy. Ale nieważne.

Podpisuję się pod Malimau.

Sprawdziłam, da się tak zrobić, żeby to pole wyświetlało się tylko po wejściu w profil. Dla mnie ono jest bezużyteczne, bo po to wrzucam obrazki/linki w podpisie, żeby każdy mógł zobaczyć moją postać w całej okazałości, zamiast wyobrażać ją sobie na podstawie opisów. Ale okej, rozumiem, że nie każdy ma rysunki ze swoimi postaciami poza avkiem albo z jakichś powodów chce zwrócić uwagę na coś, czego na rysunku nie widać.
Nie mam nic przeciwko stworzeniu pola Wygląd, które byłoby widoczne po kliknięciu w profil. Skoro jest taka potrzeba, to dobra, mnie to nie wadzi.
Pole z odnośnikiem do Karty Postaci też można zrobić, nawet chętniej, spotkałam się z tym na wielu forach i to jest bardzo praktyczna sprawa (nawet jeśli nie każda postać tutaj ma kartę).

Co do Rodziny, to miałam pewne wątpliwości - u niektórych postaci jest ona istotna... Ale dochodzę do wniosku, że rzeczywiście, nie jest to potrzebne przy każdym poście. Postacie po spotkaniu innej nie wiedzą, z kim jest spokrewniona, a jak jakiś użytkownik jest ciekawy, to może zawsze kliknąć w profil.
Reasumując, jestem za zmienieniem widoku Rodziny na tylko "profilowy".
I to samo można zrobić z Duchem Stróżem, właściwie z tych samych powodów.

A statystki to zupełnie inna sprawa i już ostatnio w innym temacie w Propozycjach tłumaczyłyśmy, dlaczego maja zostać.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#40
31-05-2015, 13:13
Prawa autorskie: ja-Dirke

Piszę bo jest? a z tego co wiem, nie powinno zakładać się tematów jeśli taki istnieje ^^"
Nie każdy ma pro neta xp

A pole z kp jeśli by było to lepsza opcja niż sam wygląd, bo w kp takowy się też opisuje zazwyczaj.

Ja rozumiem potrzebę statystyk, spokojnie. Nie mam nic przeciwko nim. Odniosłam się tylko tak aby podkreślić pewne rzeczy. Nie proponowałam ich usunięcie, za duży chaos by z tym wyszedł.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#41
31-05-2015, 13:22
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Tak, ale ten temat nie dotyczył Wyglądu ani Karty Postaci, tzn. później dyskusja się trochę w to rozwinęła, ale to nie ma znaczenia. Cel tematu jest opisywany w pierwszym poście. Ten temat dotyczył stworzenia konkretnego pola i pomysł ten został odrzucony. To błąd mój i innych moderatorów, że ten temat nie znalazł się w koszu. Z zasady na każdy nowy pomysł jest zakładany nowy temat.

Może być i Wygląd, i KP. Nie każdy, kto chce opisać wygląd, musi od razu mieć ochotę na wypełnianie całej KP. Skoro te pola byłyby widoczne tylko w profilu, to raczej nikomu by nie przeszkadzały.

Mhm, to źle Cię zrozumiałam, wybacz. :)
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#42
31-05-2015, 13:36
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

A ja osobiście powiem, że schowanie rodziny... Będzie przeszkadzać. Dobrze jest móc zerknąć na to pole, serio. O wiele bardziej przeszkadza jednak, że ludzie z rozbudowanymi rodzinami wrzucają w to pole bardzo dużo postaci. Równie dobrze mogłabym wrzucić Malimau, Venety i Miyuki w to pole link do drzewa genealogicznego, w końcu też rodzina, nie? Bardziej podobałoby mi się rozwiązanie, gdzie w to pole wrzucane są absolutnie najważniejsze postacie, jak rodzice, rodzeństwo, partner, dzieci. I to też, tych aktywnych postaci. Tylko. Jak ktoś chce się w to bardziej bawić, wypisywać cały swój rodowód, zapraszamy do zrobienia KP. Przecież nikt nie wymusza opisywania historii, charakteru itd., jak ktoś chce, to będzie mógł sobie wrzucić w KP tylko jego rodzinę.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#43
31-05-2015, 14:01
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Um, ja staram się wpisywać najbliższą rodzinę, ale, jak zauważyłaś, są też osoby, które wpisują tam dziesięć pokoleń.
A może po prostu ograniczmy liczbę znaków w tym polu?
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#44
31-05-2015, 14:14
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Myr napisał(a):Nie każdy ma pro neta xp


To chyba było do tych avatarów/podpisów, co się długo ładują? :D
To prawda, ale żeby ci się obrazki ładowały nie wiadomo jak długo, to albo ci ktoś ten internet podkrada i piraci gry, albo masz naprawdę internet z ziemniaka D: Ja przez pewien czas miałam tak słaby, że strona z obrazkami mi się ładowała min. 1 minutę, ale jak już weszłam do tematu na forum to nie było źle xd
Forum jest dla wielu userów i nie można nagle powiedzieć "Heej, nie miejcie obrazków w podpisach i avatarach bo komuś internet muli" Ładne obrazki są ładne. Poza tym - nie szalej z tą "literackością" forum. To jest forum dla ludzi, którzy chcą się pobawić, a nie pisać nowego Pana Tadeusza. Część osób tutaj dopiero zaczyna zabawę z pisaniem i nie robią tego wybitnie.
Ja bym była za tym, żeby był wybór - albo masz postać w avatarze/podpisie, albo ją sobie opisujesz. Albo obie opcje. Co ja niby miałabym napisać opisując Sami? "Jest serwalem. Wygląda jak serwal. Ma zielone oczy." No szaleję. Poza tym - avatary mogą naprawdę ślicznie oddawać charakter postaci.

I też jestem za zostawieniem rodziny, bo serio wygodnie jest po prostu przy okazji pisania posta zerknąć, z kim w ogóle ma się do czynienia. I nie uważam, żeby było za dużo pól w profilu xd
Albo ograniczmy znaki, albo po prostu gdzieś wspomnijmy, żeby nie szaleć z ilością rodziny ^^'

Przy okazji - pole rui zniknęło? xd To dlaczego w regulaminie coś o tym jest?
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#45
31-05-2015, 14:19
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Po sesji mam zamiar siąść z Inn i przeredagować cały regulamin, bo tam jest zapewne więcej takich kwiatków. :'D

Pola rui nie ma gdzieś od roku.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości