♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#16
28-05-2015, 17:56
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Wprowadzenie przedszkola to nie byłby raczej ogromny kłopot, a może mieć mimo wszystko trochę sensu. Najlepiej byłoby je założyć tak jak napisał Enkaw w ostatnim poście. Choć prawdopodobnie niewiele postaci, które nie są nowe tam zawita xp
Można by zrobić postać pilnującą tego miejsca, takiego właśnie strażnika, który przy okazji mógłby wprowadzać nowych w klimat forum. Opowiedzieć co nieco o stadach i tak dalej. Fajnie by było, gdyby było to jakieś niewielkie zwierze, np. ptak albo mały ssak ^^
Ale trochę bezsensu według mnie jest kazać komuś tam pisać :d Jeśli ktoś już ma pomysł z kim zacząć, to po co mu to utrudniać? Znaczy fakt, nikogo od tego dupa nie zaboli, ale to wpychanie ludziom dobra na siłę xd "Masz, zjedz tę kanapkę! Nie obchodzi mnie to, że nie chcesz, MASZ JĄ ZJEŚĆ."
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#17
28-05-2015, 18:24
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

W takiej formie to by mogło być niezłe. Ja bym to zrobiła jako subforum na marginesie, gdzie byłoby kilka tematów, każdy w innym klimacie (sawanna, dżungla, brzeg morza, pustynia?) i w każdym byłby inny strażnik (ptak, kapucynka, wodny ptak, fenek?), który, tak jak piszesz, Sami, opowiedziałby co nieco o krainie. Podoba mi się ten pomysł z wprowadzaniem w klimat, bo na fabule postacie rzadko rozmawiają na takie tematy, a tu byśmy mieli krótki opis krainy i stad przedstawiony nowym z boku, z perspektywy zwierząt, które nie opowiadają się za żadną ze stron i nie są bezpośrednio zaangażowane w fabułę.

To mi się podoba. Ale właśnie na zasadzie, że nowy użytkownik MOŻE wejść do wybranego tematu wprowadzającego (nawet jeszcze przed akceptacją) albo może od razu pisać na fabule (po akceptacji).
Właściwie to Sami już to uargumentowała.
Kalani
Dobrotliwa | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:722 Dołączył:Lis 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 17

#18
28-05-2015, 20:22
Prawa autorskie: MadKakerlaken
Tytuł pozafabularny: VIP

No dobra, ale kto by się te postaci prowadził?
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#19
28-05-2015, 20:50
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

No MG (obecnie to Sami i Inn, ja mogę pomagać gdy mam czas). A jeśli userzy rzeczywiście by z tego korzystali (bo osobiście nie przewiduję wielkiego ruchu, ale każdy może się mylić), to zorganizuję nabór na Mini MG, może ktoś z aktywnych userów byłby chętny - to nie wymaga wielkiej wiedzy ani kreatywności, ja tu widzę, nie wiem, po 4 dosyć krótkie posty z każdej strony?

Ja to sobie wyobrażam mniej więcej tak:

Nowy User: Wchodzi, rozgląda się.
Mini MG: Przychodzi. - Hej, witaj w krainie.
NU: Co to za kraina?
MM: A mamy tu dużo lwów, są trzy stada, takie a takie, a niektórzy są samotnikami.
NU: Aha, dzięki. A w którą stronę do tamtego stada?
MM: O tam. Tylko uważaj, bo po drodze są bagna. Ja lecę, pa.
NU: Dzięki, pa.

I to można rozegrać w godzinę, jakby się uprzeć.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#20
28-05-2015, 20:56
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Ja się na to piszę :D

A tak już pomijając moją osobistą propozycję, można to podpiąć pod MG. Tylko ciekawiej by było, gdyby MG wybierali sobie te postacie i ich się trzymali - mogliby wtedy dać im trochę charakteru i byłyby spójniejsze.
Albo zrobić tak, jak kiedyś było z opalowym MG - wyznaczyć do tego inną chętną i ogarniętą osobę. Tylko w tym przypadku będzie ważne, żeby nie była to osoba wybitnie świeża. Powinna już troszkę posiedzieć na forum, w końcu musi się orientować również nieco w historii stad. A przez troszkę mam na myśli ok. 6 miesięcy :p Chyba że ktoś ewidentnie się zna.

[ Dodano: 2015-05-28, 19:58 ]
...Znowu

Z tym nie wymaga wiele wiedzy to nie wiem xD Znaczy fakt, nie ma tego dużo, ale jak już pisałam - raczej ktoś bardzo świeży się nie nada. Chyba że to tylko ja przez pewien czas nie ogarniałam xd
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#21
28-05-2015, 21:07
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Nie no, jasne, można by sobie wykreować własne postacie, mogą to robić chętni ogarnięci użytkownicy - jestem jak najbardziej za. Dobrze, żeby te postacie były na osobnych kontach, miały swoje imiona i avatary.
Tylko że wolałabym, żeby na początku zajęli się tym wyłącznie MG (na tych osobnych kontach). Jeśli okazałoby się, że nie ma na to popytu, to nie będzie sensu tworzenia dodatkowych postaci przez userów - ew. będą oni mogli zastąpić MG (zostaną specjalnymi Mini MG), jeśli ktoś by miał czas i chęci.

A na wstępie widziałabym dwie postacie, najlepiej prowadzone przez Sami i Inn (choć przypuszczam, że Inn, jeśli w ogóle by była chętna, to by mogła najwcześniej od połowy czerwca), w dwóch różnych lokacjach - np. ptaka na sawannie i małpę w dżungli. Każda postać miałaby swój temat w tym nowym marginesowym subforum, tak jak wcześniej pisałam. Trzeba by też napisać przyklejony temat do tego subforum, w którym byłoby wytłumaczone, o co w tym chodzi, no i zalinkować ten dział do Poradnika dla początkujących.
Jeśli to wypali, to założy się więcej tematów, a jeśli nikt nie będzie z tego korzystać, to odczekamy trochę i najwyżej skasujemy.

[ Dodano: 2015-05-28, 20:09 ]
No tak, jakaś wiedza jest potrzebna, ale bez przesady - tak jak pisałaś, jak ktoś już jest pół roku na tym forum, to ogarnia. Zresztą c'mon, nie trzeba przedstawiać całej historii świata, wystarczy opowiedzieć co nieco o stadach, bo zwykle to najbardziej interesuje nowe postacie. :'D
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#22
28-05-2015, 21:24
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

To wszystko, o czym mówicie - ja przyjmuję proste stanowisko. "Czemu nie?". Wątpię, aby to było popularne, ale można spróbować. Tylko jedno mnie wadzi. Mówicie o małych zwierzątkach. Osobiście nie widzę takiego dzioborożca czy fenka w rozmowie z kimś o charakterze Skazy. A przecież i takie postacie userzy tworzą, prędzej zrobią z takiej ptaszyny swoją zabawkę (bo na posiłek to za małe) niż pozwolą jej dawać jakiekolwiek rady. Więc z małymi, słodkimi pomagierami bym podchodziła ostrożnie.

A co do avatarów - mniej gadania, więcej działania. Załóżmy temat i powoli wrzucajmy prace, bo na generator (zaraz, czy ja dobrze rozumiem, taki robiony we Flashu, a'la Kamirah? - jeśli tak, to wooo, że też Wam się chce) się naczekamy. A tak można by powoli obrabiać lwice z filmu, część prac Dukaci, Omegi, Kourukona, FlashW - zobaczcie, ile z tego będzie już obrazków.

Można ewentualnie zapytać naszych rysowników, czy nie mają aby jakiś rysunków randomowych postaci, rysowanych z nudów, czy starych postaci, które nie są już potrzebne, itd. - przecież, jeśli autorzy się zgodzą, z tego też można skorzystać.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#23
28-05-2015, 21:28
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

No wątpię, żeby ktoś pytał o wszystkie stada po kolei xD
Tylko nie przyszalejmy z ilością tych postaci :d Na początku tak ze trzy starczy, zobaczymy ile osób będzie z nimi pisać
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#24
28-05-2015, 21:31
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Um, okej, masz rację z tym, że nie każdej postaci muszą pasować słodcy pomagierzy. W takim razie mógłby być na wstępie ptak i np. lampart.

Tak, taka flashowa klikanka. Ja nie umiem, ale Inn mówi, że chętnie by się w coś takiego pobawiła. Ale to same łby, typowo pod proste avki.
Mnie do soboty oficjalnie nie ma, jestem trochę zajęta. Jak "wrócę", ogarnę się trochę, poodpisuję wszystkim etc., to się tym zajmę. Przewiduję, że koło poniedziałku powinnam mieć czas na wrzucenie swojej porcji już obrobionych avków. Mam dużo Dukaci, Omegi, trochę Flash, kourukon i różnych randomowych osób rysujących postacie z filmu. Wstrzymajmy się z obrabianiem nowych do tego poniedziałku - najpierw spójrzmy, co mamy.
Kami ma jakieś wolne Skazy i Kovu: http://kamilionheart.deviantart.com/gall...ree-to-USE
Na pewno można by też spytać Mal, czy nie użyczyłaby swojego folderu z postaciami kanonicznymi.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#25
28-05-2015, 21:32
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

NO SERIO

A ja właśnie miałam pomysł na małe, słodkie zwierzątka, tylko takie trochę "umistycznione" :D Albo przynajmniej nietykalne - po prostu gdyby ktoś chciałby im zrobić krzywdę, MG by napisał, ze zwierzę tego uniknęło czy coś. A później nasłałoby na niego słonia >:D
Generalnie fajnie by było, gdyby nie były po prostu lwami - nieco odróżniałyby się od przeciętnej postaci.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#26
28-05-2015, 21:32
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Sami, no pisałam o tym. ;) Ja proponuję nawet dwie, a nie trzy. Nie wiadomo, czy w ogóle ktoś zechce się w to bawić.

[ Dodano: 2015-05-28, 20:34 ]
Mały słodki kolorowy ptaszek dla Sami i duży silny lampart dla Inn/kogoś innego, może być, dostatecznie kompromisowo? ;p
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#27
28-05-2015, 21:34
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Rany, jakoś udaje mi się ciągle wysyłać posty tuż po kimś xd

[ Dodano: 2015-05-28, 20:34 ]
Tak, tak byłoby dobrze :D
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Amani
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:4 lata Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:403 Dołączył:Sty 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 84

#28
31-05-2015, 00:49
Prawa autorskie: Ssaku

Jeżeli o mnie chodzi to i moge narysować parę postaci i mogę zostać tym mini Gm mam czas i bardzo chętnie będę pomagac nowym graczom :)
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#29
31-05-2015, 01:08
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Amani, Twoje rysunki nie mają cieni, a my o takich mówimy.
Co do MG, to wybacz, ale za słabo Cię znam i nie wiem, na ile orientujesz się w fabule forumowej poza swoją własną, bo nie jesteś tu jeszcze zbyt długo. Poza tym, twój styl pisania nie do końca odpowiada stylowi pisania MG.
Amani
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:4 lata Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:403 Dołączył:Sty 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 84

#30
31-05-2015, 01:21
Prawa autorskie: Ssaku

Felka o cienie mogę bardzo łatwo zadbać nie robię ich w moich awkach bo mi się po prostu nie chce, a fabułę innych graczy często czytam jak nie mam nic innego do roboty, mój styl pisania też jest luźny pisać poważnie jak mg/ bot też potrafię mnie to różnicy nie robi, moja postać jet 100% mną, nawet wygląd jest taki sam z tym że ja lwem nie jestem to jest jedyna róznica. Ale jeżeli nie to nie umiem się z tym pogodzić :)

[ Dodano: 2015-05-31, 00:21 ]
Po prostu chiałam pomóc


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości