♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#31
31-05-2015, 01:39
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Nie musisz się tłumaczyć. Doceniam, że chciałaś pomóc, dzięki. :)
Amani
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:4 lata Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:403 Dołączył:Sty 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 84

#32
31-05-2015, 01:41
Prawa autorskie: Ssaku

Spooooko... xd a propo dodałabyś posta przy drzewie życia bo się z deczka nudno robi xd a nie chcę pisać co 2 posta bo są też tam inni któży rówież mają prawo się wypowiedzieć xd
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#33
31-05-2015, 12:46
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Amani, nie offtopuj w tym temacie, on nie jest od tego.
I nie poganiaj mnie z odpisywaniem, szczególnie że jestem codziennie albo prawie codziennie. Niektórzy mają ważniejsze sprawy na głowie niż pisanie postów 24/dobę. Jeśli ci się nudzi, to pisz z kim innym, ja nie mam możliwości częstszego odpisywania.
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#34
31-05-2015, 22:47
Prawa autorskie: ~Malaika4

O kurde, dużo napisaliście, jak mnie nie było XD
Więc tak, bo zdaje mi się, że parę spraw ucichło nieco.

* Statystyki - jak dla mnie może być tak, że po tygodniu administracja wpisuje losowo statystyki danej osobie. W sumie to całkiem fajny pomysł jest, podoba mi się takie coś XD

* Avatary - okej, czyli robimy te tematy z wolnymi avatarami, spoko. Jak na teraz to dla mnie może być z tym krótkim opisem wyglądu w opisie do czasu wstawienia avatara/linku z obrazkiem.
Mam trochę rysunków starych postaci, ale one są stare i brzydkie, więc nie sądzę, aby się nadały xd A poza tym, to mogę pomóc z obrabianie avów, fajnie się coś takiego robi.

* Przedszkole - moim zdaniem nie będzie wiele osób, które będą z tego korzystać, ale tak jak napisała Cynka - czemu nie? Jak dla mnie można to wprowadzić i ew. usunąć, jak się nie przyjmie. Kto wie, może się to spodoba nowym?
I mogę być tym drugim MG piszącym jakimś zwierzakiem, dla mnie spoko ;D I tak, bardziej połowy czerwca to było, chociaż teraz też w miarę będę wchodzić.
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#35
01-06-2015, 10:36
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:Jak na teraz to dla mnie może być z tym krótkim opisem wyglądu w opisie do czasu wstawienia avatara/linku z obrazkiem.

Tzn. masz na myśli jakiś konkretny limit czasowy, po którym trzeba wstawić avatar czy uznajemy, że można chodzić z samym opisem w nieskończoność?
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#36
01-06-2015, 13:07
Prawa autorskie: ~Malaika4

Yyy, nie wiem, mi to szczerze mówiąc obojętnie XD Zawsze można zrobić tak, że po np. 2 tygodniach jak dana osoba nie wstawi ava to wstawiamy jej losowy z tych wolnych avów, który w miarę odpowiada opisowi XD
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#37
01-06-2015, 13:10
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Nie wiem, czy nie będzie za dużo zamieszania z tym. Obawiam się, że ludzie zaczną sobie wpisywać "czarno-szaro-biała lwica z grzywką i dwoma bliznami na łapie" i będą czekać, aż im przerobimy obrazki.
Może dajmy po prostu 2 tygodnie na wstawienie ava, a jak ktoś tego nie zrobi, a będzie pisać na forum, to będziemy wysyłać upomnienia na pw?
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#38
01-06-2015, 13:15
Prawa autorskie: ja-Dirke

Moze po tym czasie dwc im avek z nspisem `wstaw nowy avek albo konto zostsnie zawieszone' czy cos
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#39
01-06-2015, 14:04
Prawa autorskie: ~Malaika4

Właśnie ja miałam na myśli to, żeby to zachęciło ludzi do wybierania sobie samemu avatara xd Nie chodzi mi o to, że będziemy się trzymać ich opisu, tylko właśnie coś dowolnego będziemy im wrzucać, jednak jeśli ktoś będzie miał załóżmy w opisie "brązowa sierść, niebieskie oczy..." to jak będziemy miały wybór, to wstawimy jakiegoś ciemniejszego lwa, a nie jasnego. Jeśli jednak nie będzie, to się wstawi jasnego, bo taki jest.
Nie wiem, czy wyrażam się jasno, łeb mi przypiekło od tego słońca xD

W każdym razie właśnie chodzi o to, że nie będziemy działać jak jakaś avatarnia, co im wedle opisu będzie tworzyć avatary, jeśli chcą coś konkretnego, niech się udają do avatarni. 2 tygodnie to serio długo. Jestem też za tym, aby im wysyłać PW z przypomnieniami o wstawieniu avatara. Np. na samym początku, jeśli akceptujemy kogoś bez ava, żeby mu napisać, że dostaje akcepta i może grać na fabule z opisem wyglądu w podpisie, musi jednak wstawić avatar najpóźniej 2 tygodnie po otrzymaniu tej wiadomości, w przeciwnym wypadku dostanie on avatar losowo wybrany przez admina. Przy okazji podeśle się mu link do avatarni, do wolnych avatarów w ABC i ew listy autorów zezwalających czy coś xd Np po tygodniu można wysłać drugą wiadomość, że dana osoba ma jeszcze tydzień na wstawienie avatara, inaczej zostanie mu nadany avatar losowo wybrany przez admina.

Myr, to by było spoko rozwiązanie, ale właśnie myślałam, że mamy robić tak, żeby ludzie grali, a nie ich zawieszać XD Mnie by to zmobilizowało do znalezienia sobie czegoś i ew poproszenia kogoś w avatarni przez te 2 tygodnie, bo nie chciałabym mieć jakiegokolwiek avatara, który mi ktoś wrzuci. Ale równocześnie nie mogłabym mieć do nikogo pretensji, bo przecież byłam o tym powiadamiana xd A av zawsze później można zmienić.
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#40
01-06-2015, 15:18
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Ej. Teraz kompletnie Was nie rozumiem.

Ustaliliśmy chyba, że nałożenie nakazu posiadania avatara z wizerunkiem postaci jest czymś, co trzeba zlikwidować, ponieważ jest pewną barierą. Ponieważ utrudniałoby to pisanie, stwierdziliśmy, że alternatywą dla graficznego wizerunku postaci może być (a nawet musi!) wypełnienie pola "wygląd". Trzeba wykonać którąś z tych czynności, ale można wykonać dwie naraz.

Dlaczego więc proponujecie teraz, aby narzucić komuś avatar? W tym momencie nadal stoimy w punkcie zero, nadal mamy nakaz posiadania avatara, z tym, że odroczonego w czasie. Jaki w tym sens? Wiem, że ładnie to wygląda, gdy ktoś ma avatar, z którego można bardzo łatwo odczytać wygląd postaci. Ale jeśli ktoś go nie ma? Ja na przykład mam taką sytuację z Malimau - mam ogonek w avatarze, aby mieć avatar. Nie mogę wstawić żadnego z posiadanych wizerunków, bo żaden nie jest adekwatny do obecnego wieku postaci, zaraz wszyscy uważaliby go za lwiątko. Jesteśmy wzrokowcami, człowiek bardziej uwierzy w obrazek, niż w to, co mam wpisane w profil (zawsze mogłam przecież omyłkowo zrobić literówkę, palec mi uciekł i wbiłam dodatkowo "1" do jego wieku).
I pewnie dużo takich postaci się znajdzie.

Narzucanie obowiązku posiadania avatara jest utrudnieniem. Czemu nie możemy z niego po prostu zrezygnować, na rzecz rzetelnego słownego opisu wyglądu? Tak, jak było to proponowane? Z czasem większość osób nabywa avatar z aktualnym wizerunkiem (na różne sposoby), ale gdy tego nie ma - naprawdę, po co komplikować sprawy?
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#41
01-06-2015, 15:30
Prawa autorskie: ~Malaika4

Yyyy, to ja teraz też w ogóle nic nie rozumiem xD Z tego, co tutaj przeczytałam sądziłam, że właśnie chcemy ułatwiać grę ludziom tutaj, przez co nie muszą na samym początku wstawiać avatarów, tylko uzupełniają je później. Dlatego chyba mieliśmy zrobić tę bazę wolnych avów ;o

To ja już nic nie wiem, o to więc chodzi, aby zupełnie zdjąć nakaz avatarów, tak? Odebrałam to kompletnie inaczej, wybaczcie. Jeśli tak, to w takim razie te pole wygląd musiałoby być nie tylko po kliknięciu w profil, ale też pod postami. Nie wyobrażam sobie za każdym razem, gdy z kimś piszę klikać w jego profil, aby zobaczyć, jak dokładniej wygląda.

Serio już nie wiem kompletnie o co chodzi, więc proszę mnie oświećcie XD
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#42
01-06-2015, 15:38
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Może każdy inaczej to zrozumiał. xP Ja zrozumiałam to właśnie tak, jak napisałam swój post wyżej - i mam nadzieję, że tak będzie.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#43
01-06-2015, 19:12
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Rozegrajmy to tak:
1. Nie trzeba mieć avatara, ale zachęcamy do tego (tworzymy galerię).
2. Jeśli ktoś nie ma avatara, musi mieć umieszczony opis wyglądu w podpisie.
3. Tworzymy pole Wygląd widoczne po kliknięciu w profil.

W takiej sytuacji:
1. Gdy ktoś ma avatar i uzupełni pole Wygląd, bo chce napisać o jakichś elementach niewidocznym na avku, to pole Wygląd nam nie przeszkadza (nie rozciąga forum, bo i tak widać je po wejściu w profil).
2. Gdy ktoś nie ma avatara, uzupełnia pole Wygląd i to samo umieszcza w podpisie (albo opisuje wygląd tylko w podpisie). Wtedy może zaistnieć sytuacja, że po wejściu w profil widzimy ten tekst podwójnie, no trudno - ale przy postach jest tylko w podpisie.


Nie chcę, żeby pole Wygląd było widoczne przy postach z uwagi na to, że gdy osoby posiadające avatary je uzupełnią, to forum się rozciąąągnie.

Wydaje mi się, że to najbardziej kompromisowe rozwiązanie.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#44
02-06-2015, 00:14
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Tak, jestem za tym rozwiązaniem. Koniec końców większość użytkowników kończy z avatarami i logiczne, że raczej do tego ludzie dążą, ale dobrze jest mieć alternatywę. :)
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#45
02-06-2015, 01:14
Prawa autorskie: ~Malaika4

Jak dla mnie też spoko, wcześniej chyba serio źle zrozumiałam o czym tu gadaliśmy, rozwiązanie Fel mi pasuje.
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości