♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#16
30-09-2015, 08:21
Prawa autorskie: ja-Dirke

Mnie osobiście intuicja nie pasuje bo to też całkiem co innego niż korzystanie ze zmysłów i może być wtedy to też mylące.
Czujność jakoś mnie osobiście nie pasuje. Bo co czuny jestem na np. 65? xD czyli co? umiem czuwać? x)

ja dalej stoję przy swoim, do reszty pasuje, a brzmi normalnie w zwykłych rpgach są takie rzeczy.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#17
30-09-2015, 10:37
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

No jasne, że intuicja to co innego, nie śmiem zaprzeczyć, ale czy koniecznie musi chodzić o te zmysły? Skoro już zmieniamy, to równie dobrze możemy zmienić znaczenie tego. Funkcja statystyki w systemie i tak pozostaje ta sama. Zwłaszcza że staty można expić - można ćwiczyć siłę, ok, zręczność, ok, ale zmysły? To jest raczej coś wrodzonego. A to, że intuicja by się zwiększała wraz z nabywanym doświadczeniem, brzmi jak dla mnie całkiem logicznie.
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#18
30-09-2015, 11:06
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Zmięcie na inteligencja :v ... chociaż nie byłby to strzał w stopę, bo wtedy wartość postu spadłaby chyba do zera x'D albo przynajmniej kłóciłaby się z statystykami. I żeby nie było że do kogoś piję..
Chodzi mi raczej o coś innego, sami wiecie o co. Byłaby to zbyt zaawansowana statystyka dla początkujących i uczących sie pisać papierowe erpy.


Więc może charyzma? To też często pojawia się w rpgach i ma wpływ na interakcję z innymi postaciami :v
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#19
30-09-2015, 11:25
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:Zmięcie na inteligencja :v

Czekałam, aż ktoś to powie. :D Zawsze ktoś to proponuje.

Z charyzmą mam taki sam problem jak z Inteligencją czy Szczęściem. To forum to bardziej storytelling niż rpg, rola MG nie jest jakaś znaczna (choć i tak większa niż kiedyś), a Charyzma kojarzy mi się ze zwykłą cechą postaci, a nie z żadną statystyką. Wiecie, jakaś postać może fabularnie być charyzmatyczna, ale to nie zależy od tego, ile punktów ma wpisane, tylko od tego, jak ktoś prowadzi swoją postać. Jak ktoś by miał 100 punktów Charyzmy, ale nie umiał tego opisywać, to dla mnie to by wyglądało strasznie sztucznie. Z Intuicją byłoby prościej, bo to nie jest żadna, hm, cecha charakteru/usposobienia.
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#20
30-09-2015, 11:45
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Intuicja podpada trochę pod inteligencję (dla jaj ja przywołałam xD) i obawiam się trochę że też niezbyt dobrze będzie wykorzystywana, spostrzegawczość moim zdaniem jest dobra i ma wielki wpływ na pozostałe dwie wartości, zwłaszcza na zręczność, zręczność to odpowiedz na spostrzegawczość, nie można przecież szybko i zwinnie zareagować będąc mało spostrzegawczym. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Spostrzegawczość chyba jest najłatwiejszą cechą umysłową - do wykorzystania w budowie postu, cała reszta zależy już bardziej od skilla piszącego, a chyba nie chcemy mieć przypadku gdzie ktoś stworzy postać którą nie będzie umiał grać potem.
Zostawiłaby tą wartość i może używała jej w opisach MG, dodatkowe przypisy typu "mogła dostrzec" kminisz?
Inés
Jasnowłosa | Kapłanka
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Szamanka Liczba postów:1,076 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 85
Spostrzegawczość: 83
Doświadczenie: 15

#21
30-09-2015, 12:00
Prawa autorskie: CherryColaax (Soma) | OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Profil roku / Misterium

No właśnie ja widzę pewien problem w tym powiązaniu zręczności i spostrzegawczości - Felka prawie nie widzi na jedno oko, więc ma minimum spostrzegawczości, ale z drugiej strony nie chcę, żeby była silniejsza od lwów-samców, więc expię nią w zręczność. Ja w zręczności widzę bardziej coś w stylu umiejętności obronnych, tak jak to zresztą jest kategoryzowane w systemie walk (siła-atak, zręczność-obrona, spostrzegawczość-bonusy).
Nie wiem, czy Spostrzegawczość jest dużo łatwiejsza do opisywania od Intuicji. Może trochę, ale czy to ma aż takie znaczenie?
Think of me, think of me waking
Silent and resigned 



[Obrazek: e61c479cd03d.png] 

Imagine me trying too hard
To put you from my mind



***  |  Głos
Sadism
Prekursor | Konto zawieszone

Gatunek:Żmija sykliwa Płeć:Samiec Wiek:5 lat 3 miesiące Liczba postów:794 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 17
Zręczność: 79
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 43

#22
30-09-2015, 12:09
Prawa autorskie: Cyt. Ja Avek. by Eidel

Zręczność to też szybkość.Sadism jest wężem, jego atak "duszeniem" nie zada ran. U niego liczy się jad i to jak szybko zdoła go użyć. Więc zr. to też atak.
Wróciłem na prochy tego co niegdyś stworzyłem.
Dziś we mnie wątpią jak na samym początku.
Dziś znowu ich zaskoczę.

GŁOS  
Temat muzyczny Sadisma

[Obrazek: zen-snake.gif]
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#23
30-09-2015, 12:11
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Z intuicja jak z spostrzegawczością.. nie każdy ją ma. Intuicja to taki sklii dzięki któremu dajemy sobie radę z wyzwaniami, z którymi nie mieliśmy do czynienia, na podstawie doświadczeń które już przeżyliśmy, a które mają jakieś może nawet znikome odniesienie do zaistniałego problemu.. to dość skomplikowane jakby tak rozłożyć to na czynniki. Będzie łatwo o pomyłkę przy niskiej wartości i na odwrót.
Zawsze można spróbować i zobaczymy co wyjdzie w praniu.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#24
30-09-2015, 12:12
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ja mówię o tym, jak to jest przedstawione w systemie walk, a nie jak to się przekłada na węże. Ciężko wymyślić staty i system adekwatne do wszystkich gatunków - najwięcej jest czworonogów, więc to pod nie wszystko jest ustalane. Wybacz. ;P
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#25
30-09-2015, 12:15
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Węże to w ogóle są ślepe i widza świat językiem XD ... czy wszystkie to nie wiem akurat, nie zgłębiłam wątku zbytnio.
Ale spostrzegawczość, nie obejmuje tylko wzroku, także słuch i węch, to jest wyłapywanie drobiazgów na które nikt mniej spostrzegawczy nie zwróci uwagi. Np, delikatna woń, albo cichutki pisk w natłoku innych odgłosów. Ukrytą sentencję w wypowiedzi, albo ruch zdradzający czyjes intencje.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#26
30-09-2015, 12:58
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Okej, wiem, o co Ci chodzi - ale jednak spostrzegawczość od razu przywodzi na myśl zmysł wzroku, dlatego o tym dyskutujemy.

Choooć fakt, że np. zdaniem Wikipedii nie ma większej różnicy między spostrzegawczością i percepcją: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spostrzeganie
Kamui
Wódz
*

Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Towarzysz:Nietoperz borsuczy Liczba postów:496 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 86
Siła: 81
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 15

#27
01-10-2015, 11:19
Prawa autorskie: Ian Hinley/kosekiasai/XylaX

Na to wygląda że zamieniamy spostrzegawczość tylko słowem bliskoznacznym. Niewiele to chyba zmieni poza innym tylko postrzeganiem statystyki, które obecnie jest ciut okrojone.
Ewentualnie można zawsze opisać każdą daną statystykę czym jest i z czym się wiąże, tak by nieco rozwinąć wyobrażenie graczy :3
Jeśli zaś chodzi o samą długość słowa, można zamienić ją na "dostrzeganie" , 'percepcja' faktycznie może brzmieć jak wyraz obcojęzyczny.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#28
01-10-2015, 11:36
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

No fakt, można opisać każdą statystykę, żeby było od razu wiadomo, na co wpływa.
Dostrzeganie mniej brzmi jak cecha. Nie wiem, może być i Percepcja, bo, jak już zauważyłyśmy, to jest dokładnie to samo, tylko że to krótszy wyraz, ale za to mniej dopasowany brzmieniowo do pozostałych statystyk.
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#29
02-10-2015, 12:04
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Walczymy więc o estetykę pod avatarem :'D eh jaaa
Makari
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Znamiona:1/4 Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:434 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 105

#30
02-10-2015, 23:28
Prawa autorskie: Nukooooooooooteeek podpis:DeadFishEye-0

Chciałam poruszać ten temat i myśłałam o tym już jakoś od 2 tyg ale nie miała czasu założyć wątku :P. A więc jak dla mnie to powinno byc tak że jak spostrzegawczość to szybkosc dostrzegania czegoś i dokładność wzroku więc jak ktoś traci widoczność w jednym oku (patrz, Shy, Makari) to jego statystyki spostrzegawczości spadają o połowę bo zmniejsza mu się widoczność o połowę więc jak np oślepnie na prawe oko to nie widzi prawie nic z prawej strony i nie dostrzeże ataku z owego kierunku. A expienie spostrzegawczości by można tłumaczyć ty że np. owa postać nauczyła się już patrzeć na świat jednym okiem itp. Soooooł jak dla mnie intuicja bo nie wiem za bardzo co to percepcja mimo iż jest często używane w RPGach. :P


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości