♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#1
26-10-2015, 22:21
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Cóż, luźna propozycja, pozostawiam do rozważenia, nie uważam że to jest rzecz must be, ale może się spodoba.
moje z tematu o audycji napisał(a):Co do zjawisk nadnaturalnych, to właściwie zły pomysł nie jest, bo i tak na forum mamy takie rzeczy, są przodkowie, są duchy, widać ich rzadko bo rzadko, właściwie wcale, ale istnieją.
Pytanie brzmi, dlaczego na to pozwalamy?
Bo są pasywni. Nikt nie ma kontroli nad duchami, nikt nie ma kontroli nad przodkami. Tu jest według mnie cały klucz do wprowadzenia ewentualnej "magii". Zrobić ją pasywną.
Fel sama mówiłaś, że właściwie nic nie miałabyś przeciw prekognicji - to jest właśnie czysto pasywna zdolność, bo nie sądzę, że w twojej wizji postać mogłaby przyzywać wizje ot tak, prawda? To by nie było od niej zależne, pewnie to jakieś akcje z mg by były. Myślę że to jest pewien schemat który można akceptować.
Już kiedyś o tym pisałem i widziałbym to tak. Np. z jakiś powodów na ciele postaci pojawia się symbol, ot jakby malunek. Ma x ładunków i każdy powoduje jakiś bonus - boost do stat, wyostrzone zmysły, jakaś tam umiejętność, cokolwiek. I cały żart by polegał na tym, że zdawałoby się, iż ten symbol żyje, to znaczy uaktywnia się samoistnie, bez woli postaci, w momentach w których postać zdaje się najbardziej tego potrzebować. Oczywiście to gracz by decydował kiedy się uaktywnia, jest tylko ograniczony ilością ładunków, które ja bym dawał w widełkach 5-10. Czyli dany symbol ma 5 ładunków, jeśli 5 razy zostanie aktywowany to znika. I fabularnie to już można sobie tłumaczyć na różne sposoby, choćby właśnie interwencją ducha stróża, przodków, hehe księżyca.
I ja bym to widział jako nagrodę za dokonania, przyznawaną przez adminów. Nie tak, że można sobie stworzyć "maga", bo to już jest przegięcie, ale właściwe takie wynagradzanie graczy dodając im nieco nadnaturalności, mocno ograniczonej zresztą, wpisującej się w klimat w forum, gdzie lekka nadnaturalność i tak występuje, nie dość, że docenia postać to i samego gracza, który widzi, że pisanie ładnych postów, czy posiadanie fajnych pomysłów popłaca. No i tworzy się pewien efekt elitarności, o którym wspomniał Belial, że postać może coś, czego nie mogą inni, ale jednocześnie musi ty dysponować mądrze, bo łatwo taki boost zmarnować.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Hebe
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:6 miesięcy Liczba postów:34 Dołączył:Paź 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 25
Zręczność: 16
Spostrzegawczość: 19
Doświadczenie: 5

#2
27-10-2015, 21:01
Prawa autorskie: Chotara, tło Disney

Skoro nikt się nie kwapi do skomentowania pomysłu to ja to zrobię jako pierwsza i mam nadzieję, że nie ostatnia ;p

1. Myślę, że wprowadzenie odrobiny magii to niezły pomysł, ja sama miałabym ochotę pograć w tak wykreowanej forumowej rzeczywistości, jednak nie sądzę, żeby to znacząco wpłynęło na fabułę KL'a, bo niewiele osób ma czas (a może po prostu nie chce) na babranie się w magii.

2. Fajnie by było, gdyby na forum faktycznie pojawiły się postacie, które mają zdolność prekognicji (oczywiście na tyle na ile pozwoli MG), jeszcze lepiej byłoby gdyby posiadanie tego 'bonusu' było losowe.

3. Jakoś tak mi się skojarzyło z kucykami pony, meh. No takie znaczki okey, byle nie świeciły na kilometr i nie były umieszczone w centralnym miejscu postaci. Może jakieś drobne znamię umieszczone w słabo widocznym miejscu? Chociaż ten pomysł wydaje mi się jakiś taki zbyt cukierkowy. Chyba chodzi o to, że kojarzy mi się z bajeczkami o superbohaterach. Mam co do tego mieszane uczucia, ale myślę, że gdyby to trochę zmodyfikować spodobałoby mi się.

4. Jak najbardziej powinno to być za dokonania (i to spore!), zgadzam się w 100% Wprowadziłoby to jak już napisałeś pewne poczucie elitarności na forum, bynajmniej nie jako użytkownik, a jako postać i urozmaiciłoby rozgrywkę. Każdy lubi czuć się doceniony, a wreszcie będzie widać, że kreatywność i pisanie ładnych postów jest zauważane przez administrację, co na pewno zachęci nas (graczy) do większego przykładania się do tego, ale nie żeby od razu pisać poematy czy cuś Cx i kreatywność przede wszystkim, bo to jest koło napędowe fabuły.
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#3
27-10-2015, 21:26
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Nie do końca chodziło mi o znaczki, a coś w rodzaju tatuażu - symbol, wzór, taki nieco bardziej mistyczny. Wiesz zawiły symbol złożony z linii. Nie wiem czy czytaliście Malowanego Człowieka, coś w tym stylu:
http://www.petervbrett.com/wp-content/up...3g8f1n.jpg
Tylko oczywiście pojedynczy. A jego umieszczenie uzależniłbym od działania, no. Jeśli dany symbol oddziaływałby na wzrok, np. pozwalał widzieć duchy, to pojawiałby się w pobliżu oczu. Jeżeli pozwalałby szybciej biegać to na łapach jakieś wijące się wzory i tak dalej.

Umiejętność prekognicji też mogłaby na tej zasadzie działać, czyli wzór z kilkoma ładunkami - kilka wizji przychodzących niezależnie od woli postaci w ważnych momentach, a potem zniknięcie wzoru. Ogólnie myślę, że efekt takiego symbolu powinien być losowy, określany przy nadawaniu.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#4
27-10-2015, 22:09
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Znaczki kul. Najlepsze oczywiście te od Księżyca :D Tylko trzeba by było jakoś ustalić, co konkretnie dają, żeby nie było kokszenia.

Tylko nie wiem, jak z tą prekognicją. Przecież fabułę tworzą ludzie, jak niby ktoś ma przewidzieć, co zrobi czyjaś postać? xD Hm? Przecież nie zrobimy tak, że ktoś sobie napisze "zobaczył, że a zrobi x", a wtedy a naprawdę musi zrobić x, bo b tak widział. Tak właśnie.
Chyba, że chodzi o coś w stylu zobaczenia ataku parę sekund wcześniej, ale ogólnie ciężko będzie to zrobić.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#5
27-10-2015, 22:24
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Myślę, że takie rzeczy pod akcje fabularne z mg na przykład. Wiesz na pewno jako mg masz zamysł co mniej więcej spotka postać, jak będzie wyglądał teren na jakim się znajdzie, możesz dać kilka takich informacji. A co do przewidywania w normalnej fabule, to po prostu myślę, że to może być na takiej zasadzie, że postać uzyskuje pewne informacje z wątku w którym nie brała udziału, a który się już zakończył. Rozumiesz? Powiedzmy Ines ma na sobie znaczek prekognicji, ZZ organizuje sobie spotkanie stada, zakończyło je, a Ines nachodzi wizja z tego co tam się wydarzyło, oczywiście nieostra, mętna, z możliwością różnych interpretacji, jak to wizja, żeby nie było, że chcę kawę na ławę w takich wizjach dawać.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#6
28-10-2015, 00:38
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Dobra, to tak.

Ogólnie pomysł mi się podoba, łącznie z wszystkimi późniejszymi dopowiedzeniami Fuko. Jest klimatyczny i wprowadza pewne urozmaicenie, jednocześnie nie epatując magią na kilometr (w zwiastunie The Lion Guard znaczek Kiona jest bardziej "magiczny" niż znaczki Fuko :P).
Symbole w stylu tych, które zaproponowałeś - git. Mogłyby być na różnych częściach ciała, tak jak piszesz. Mogłyby też mieć kolory inne od "normalnych".
Pasuje mi opcja z wymyślaniem ich indywidualnie dla każdej osoby z wykorzystaniem już tu zarzuconych pomysłów (ta prekognicja, widzenie duchów itp.).
MG będą musieli stać na straży tego, bo wiadomo, że trzeba będzie pilnować, czy userzy nie przesadzają choćby z prekognicją.

Tylko jakie byłyby warunki dostania takiego znaczka? Takie jak dostania przydomka, tj. szeroko pojęte zasługi na forum i fabule? Za co ta nagroda i komu byśmy ją dali na początku? Jeśli to byłoby za to samo co przydomki, to moglibyśmy to połączyć i jednocześnie z nadawaniem przydomka (który jest tylko pozafabularną ozdóbką) nadawać też ten znaczek. Co się z tym wiąże, wszystkie aktywne postacie, które obecnie posiadają przydomek (piszę z pamięci: Vei, Ines, Kami, Skanda, Kalani, Kahawian, Sadism, Ghalib, Mako).
Choooć przydomki są jednak bardziej za fabułę (w końcu tyczą się postaci) - z tego względu przydomku nie ma np. taka Inn, mimo że pozafabularnie jak najbardziej by na to zasłużyła. Co więc z tym zrobić? Nadawać łącznie z przydomkami czy zupełnie oddzielnie, np. przydomki bardziej za fabułę, znaczki bardziej za poza-fabułę (w tym drugim przypadku administracja mogłaby nawet pytać, na której postaci chce się dostać znaczek), tylko czy to ma sens? Tu chodzi o bajer dla postaci, więc raczej za fabułę...
Albo! Np. przydomki dla postaci znaczących na fabule (przywódcy itp.), a znaczki dla bardzo aktywnych przez długi czas (mamy listy aktywnych mniej więcej z ostatniego roku, więc to nie problem sprawdzić aktywność). Tylko jak długi czas? Nie wiem, pół roku? Pół roku + zasługi fabularne i ładne posty? 9 miesięcy? Czy może wolna amerykanka "a, temu dajmy, nadaje się"?
Pytanie, ilu postaciom chcemy to podarować na wstępie, wtedy prościej by się ustalało kryterium.
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#7
28-10-2015, 01:37
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Ja bym to widział raczej jako fabularne osiągnięcia, choć nie wykluczałbym możliwości wygrania takiego boostu w konkursie przykładowo, czy za zasługi. Bo te znaczki idą "z góry", kto wie jaką logiką kieruje się góra. Jeśli takie zjawisko wystąpiło to raczej z konkretnego powodu, był jakiś plan wobec postaci, więc nie jesteśmy ograniczeni fabułą, że coś musi się stać, żeby zdobyć coś. Tutaj po prostu symbol się z jakiegoś powodu pojawia, a co z tym zrobi gracz to już jego broszka.
Tak więc nie wiązałbym tego z przydomkami, za to za aktywność na forum, częste regularne pisanie jak najbardziej. Ogólnie wierzę w inteligencję naszej umiłowanej administracji, która jest w stanie rozsądzić, czy nagroda należy się czy też nie :v
Widzę jeden problem - admini nie ogarniają całej fabuły, nie można wymagać od nich, ani od któregokolwiek z MG, aby znali poczynania każdej postaci i natychmiast reagowali, gdy w fabule dzieje się coś, co zasługuje na wyróżnienie. Kurcze, szkoda, że rzecz z kronikarzem ucichła, bo taka kronika bardzo dobrze by się uzupełniała z tym pomysłem, bo wszystko byłoby w jednym miejscu, streszczone z linkami - można by z powodzeniem wszystko ogarniać.
Ale że nie ma, to hmm... można wprowadzić pewien element automatyczny, właśnie choćby figurowania przez określony czas na liście aktywnych - ograniczamy tak obiekty zainteresowania adminów, którzy sprawdzają tylko co porabiały ostatnio niektóre, łapiące się pod próg postacie i wtedy decydować czy nadać bonus, czy nie. Przyznam że to rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje, bo uważam że takie progi to rozwiązanie zbyt mechaniczne, a za mało storytellingowe, gdzie taki symbol to zupełnie nie związana z mechaniką rzecz, a storytellingowa zabawka, co wprowadza pewną sztuczność, ale chyba taki kompromis jest konieczny.
Ja proponuję, że jeśli pomysł przejdzie to, aby każdy zaczynał jako tabula rasa, z czystym kontem i od momentu jego wprowadzenia zaczęło się zliczanie zasług. Tak więc nie dawałbym tego na początku nikomu.
Dałbym więc granicę aktywności 3 miesiące, a potem rozpatrywanie u każdego na zasadach wolnej amerykanki, najzwyczajniej patrząc na posty i dokonania "czy mu się należy?"
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#8
28-10-2015, 09:52
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

sob sob smuteg chlip.. bycie najbardziej magiczna postacią na forum przestanie być takie uciążliwe :'v
Chce! I teraz mi nie wytkniecie że to nie ma klimatu :U [Obrazek: giphy.gif]
Anubis
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:8 lat i 3 miesiące (Wiek średni) Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:568 Dołączył:Paź 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 20

#9
28-10-2015, 10:22
Prawa autorskie: Avatar by MadKakerlaken

Tak jak pisze Kami, wtedy jej najbardziej magiczna postać nabiera sensu, w porównaniu do tego na jakich zasadach gramy teraz - brak magii.

Pomysł Fuko mi również jak najbardziej pasuje. Co do tego za co dawać, kiedy dawać to pozostawiam już Waszej decyzji ponieważ jest mi to obojętne. Natomiast co do tego kto powinien teraz dostać to zgadzam się w 100% z ostatnim postem Fuko. Patrząc jak zawsze działało forum i nowe zasady wprowadzane do gry. Prawo nie działa wstecz. Więc proszę o trzymanie się tego cały czas i nie robienia jakiś wyjątków na poszczególne pomysły, wtedy będzie to żelazna zasada, o której nie ma co nawet dyskutować bo taka była, jest i będzie cały czas. No i oczywiście dotyczy każdego nowego pomysłu.
Chyba tyle ode mnie jak na razie. :)

Edit 1:
A i jedyne do czego mógłbym się przyczepić to nazwa tematu xD
Jest bowiem zbyt lajtowa, nieistotna jak na tak poważny temat rozmowy. Ale to taki drobny szczegół.
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#10
28-10-2015, 10:44
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Statystyki poza polowaniami (które zwykle są na życzenie) iwalkami, które też nie są zbyt powszechne nie graja żadnej roli. Ulepszenia do statystyk stricte moim zdaniem sensu nie mają. Prędzej reslone umiejętności, jak chociażby to szybsze bieganie.
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#11
28-10-2015, 10:45
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Hm, ale czy wedle myśli "prawo nie działa wstecz" mamy na myśli co postać robiła do dnia dzisiejszego? Czy czym jest w obecnej chwili? Bo są takie postaci które są wybitne już 'Teraz', a zrównanie wszystkiego do zera absolutnego sprawi że nowa idea Fuko będzie przez jakiś czas martwa, a nie o to tu chodzi prawda?

Bo widzicie niektóre postaci są prowadzone tak że właśnie ta "Magia" mogłaby być im przypisana od ręki bo ma to logiczny sens, uzasadnienie fabularne, bo pasuje to postaci, oczywiście mowie tutaj o aktywnych postaciach, które coś robią TERAZ na fabule.. naliczanie wszystkiego od kompletnego zera nie ma tutaj sensu, sam pomysł powstał też w odniesieniu do konkretnej już zaistniałej rzeczy.
Sformułowanie 'prawo nie działa wstecz' ma na celu głównie to by było jak najmniej osób poszkodowanych, by nie odbierać już pozyskanych rzeczy, albo żeby nie traciły rażąco na swojej wartości.. myśl że nie zwracanie żadnej uwagi na 'przeszłe' dokonania aktywnych własnie sprawiłoby że zostaną oni poszkodowani, to tak jakbym sprawiła że twoje pieniążki w śwince skarbonce zamieniły się w guziki. Nowi gracze/postaci i tak muszą wypracować sobie 'poziom', chociaż do pewnego stopnia to własnie też wcale nie musiałoby tak wyglądać.

Dobre, rozbudowane KP mocne uzasadnienie i solidna postać, jakaś misja/ wyzwanie mogłoby dać nowym możliwość nabycia takiego, czy innego perku i wcale nie znaczy to że zaroiło by się zaraz od magicznych postaci, latających bez mózgu po fabule i rzygających tęczą. Z głową, a skoro admini/MG mieliby tego pilnować.. to, zaufajmy im przecież :v
Belial
Płomień
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:młody dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:1,310 Dołączył:Lut 2015

STATYSTYKI Życie: 87
Siła: 86
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 185

#12
28-10-2015, 11:05
Prawa autorskie: Kiu
Tytuł pozafabularny: Łowca serc

Z mojej strony dodam że jeśli takie bonusy dawane by były za fabułę, to może być ciężko kilku osobą z administracji się w tym połapać, kto jest aktywny a kto nie, i jakie są jego zasługi dla fabuły.
Myślę sobie że można by to podzielić nieco. Przykładowo niech Przywódca stada, jesli uzna że komuś się w jego stadzie należy coś takiego, pisze do administracji w tej sprawie. Wtedy MG może ograniczyć się do pilnowania aktywności postaci w grupie samotników.
To tylko mój pomysł na ułatwienie.

Zastanawiam się jeszcze czy może nie warto wymyślić po 3 bonusy dla każdego stada po 2-3 inne, to urozmaica samo stado przy okazji.

Ogólnie uważam że te bonusy muszą być z góry ustalone, bo znów przyjdzie czas że jedna osoba dostanie widzenie w ciemności a inna sranie na odległość i będzie płacz że jedna osoba ma lepsze.

Więc niech by było kilka konkretnych "bonusów" i koniec. Ewentualnie można by je też stopniować, jedna osoba robi zdecydowanie więcej niż inna.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#13
28-10-2015, 12:52
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

O. To jest pomysł! Niech to będzie pilnowane w stadach. Przywódca będzie zgłaszał wnioski do administracji. Nie widzę też przeszkód, żeby sami członkowie stad mogli kogoś (byle nie siebie) proponować. W każdym stadzie mógłby być temat działający na zasadzie Awansów i degradacji, z tym że po tym, jak przywódca zaaprobuje daną propozycję, to jeszcze idzie z tym do administracji.
A samotników pilnowaliby bezpośrednio admini i mg.

Co do ustalania bonusów i zróżnicowania ich w obrębie stad. No... Można, właściwie czemu nie? To byłby pewien ciekawy wyróżnik. Ale! Wzory niech będą różne, w tym samym stylu, ale indywidualnie dobrane kształtem i kolorem do danej postaci (też weźmy pod uwagę, że niektóre postacie mają cętki, a inne w ogóle łuski czy pióra, więc ciężko by było wymylić coś uniwersalnego).
Np. LZ - 1) nadnaturalna siła, 2) dotyk łagodzący ból
ZZ - 1) nadnaturalna szybkość, 2) dotyk osłabiający/wzbudzający strach przeciwnika
SK - 1) prokrastynacja, 2) widzenie duchów/świata niematerialnego
BJ - 1) chwilowe otumanienie przeciwnika za pomocą hipnotycznego spojrzenia/głosu, 2) zdolność wmówienia dowolnej informacji na 24h
Cieniowisko - nie wiem, jak przeżyją, to też pasuje mi do nich to wzbudzanie strachu i kamuflaż
Samotnicy - 1) kamuflaż (ukrycie swojej obecności przez wzrokiem/nosem/uszami innych), 2) zdolność odczytania kilku informacji o spotkanej osobie (imię, przynależność stadna, miejsce w hierarchii stadnej), 3) zdolność telepatycznego skontaktowania się z bliską osobą

No i oczywiście jak ktoś zmieni/opuści stado/dołączy do niego, to i tak zachowuje boost z tego stada, do którego należał w momencie otrzymywania go.
To takie luźne propozycje na szybko, nie musicie ich brać śmiertelnie poważnie. Ale coś w tym stylu byście widzieli?

Co do tego, komu je przyznawać - raczej za fabułę, ale mogą być wyjątki, to już ustaliliśmy. Ale, tak jak pisze Kami - dlaczego mamy czekać 3 miesiące? Nie mówię, że mamy to nadawać od jutra, ale myślę, że np. za miesiąc można zacząć to rozdawać.

Jeszcze jedno - czy jedna postać może to dostać raz? Czy jak wykorzysta to te 5 razy, to ma jeszcze szansę na powtórne zdobycie tego?

I ważna sprawa - nazwa! Mnie się nasuwają Znaki.
Aha, no i zapewne utworzymy na to nowe pole profilu, żeby było wiadomo, kto ile razy wykorzystał swój znak i ile razy mu jeszcze zostało. I uważam, że 5 to dobra stała liczba, przy czym nie widzę przeszkód, by racjonalnie wykorzystująca to postać miałaby nie dostać tego raz jeszcze.
Kalani
Dobrotliwa | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:722 Dołączył:Lis 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 17

#14
28-10-2015, 14:54
Prawa autorskie: MadKakerlaken
Tytuł pozafabularny: VIP

Fajne te Znaki. (piszę, żeby Felka się nie czepiała, że administracja nie bierze udziału w dyskusji :*)
Belial
Płomień
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:młody dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:1,310 Dołączył:Lut 2015

STATYSTYKI Życie: 87
Siła: 86
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 185

#15
28-10-2015, 15:02
Prawa autorskie: Kiu
Tytuł pozafabularny: Łowca serc

Ja bym to widział tak...

Osoba która dostanie taki bonus, może go użyć iles tam razy, jak wykorzysta wszystko musi iść na jakiś trening, albo jakąś eksra akcje z MG aby doładowywać takie możliwości. Ewentualnie po jakimś czasie będzie dostawać pojedyncze szansy. nie wiem 3 miesiące? Wtedy żeby uzbierać te 5 możliwości będzie trzeba czekać 15 miesięcy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości