♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#16
18-01-2016, 23:05
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Ale to jest fikcyjna Afryka. Ludzie, przecież nie dość, że Kilimandżaro jest w realu po drugiej stronie kontynentu niż u nas, to mamy Ognisty Step, który nijak w Afryce nie występuje, bo stepy to Europa centralna, wschodnia i Azja, mamy jakieś śnieżne oazy, a przynajmniej mieliśmy na ternach dawnej Nowej Północy. Jakbym miał ból pośladków o wszystkie mniejsze lub większe nieścisłości, to chyba bym musiał nieustanie aplikować sobie pewną maść, co by wytrzymać to wszystko XD
Ja jestem nieco bardziej liberalny niż Fel w tym aspekcie, tj. samo skasowanie wyjątku od reguły popieram, tak dla schludności regulaminu, ale mi akurat tygrysy nie przeszkadzają i na klimat na forum nie sadzę, aby wpłynęły jakoś wybitnie. Popieram jednak Fel w tym, że gra takim gatunkiem powinna być dobrze uzasadniona. Jak ktoś uzasadni, to wyjątki takie "na bieżąco" można robić. Precedens w postaci szanownego pana lemura już mieliśmy, więc to jest do zrobienia.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Arvo
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Zaklinacz Zezwolenia:Może zbierać kocimiętkę i lulka. Liczba postów:134 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 21

#17
18-01-2016, 23:37
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart | lineart - TheSiubhan, kolory - Salvathi

Zapominacie o jednej ważnej rzeczy - forum jest oparte na kanonie TLK, może już trochę odległym od obecnej fabuły (no dobra, bardzo odległym), ale jednak. I tak jak w drugim filmie pojawia się zarówno Kilimandżaro jak i konga (xD) z udziałem mnóstwa gatunków zwierząt, tak w jedynce pojawia się wątek wspólnego życia dwóch gatunków. Co prawda nie wyszło im to na dobre, biorąc pod uwagę spustoszenie terenów, jakie widzimy na koniec pierwszego filmu, no ale jednak. Nie będę się już nawet rozpisywać na temat wszystkich tych zwierzaków, które zbierają się w tłum pod Lwią Skałą żeby zobaczyć, że urodził się następca tronu w lwim stadzie, które w naturze nie obchodziłoby ich ani trochę. Czyli wniosek jest taki: w kanonie TLK zrobiono to, co Disney robi w swoich bajkach o zwierzętach - mocno nagięto rzeczywistość. I my to kontynuujemy, bo taki był zamysł.

Więc ok, nie mówię, że mamy iść w stronę totalnego disneyowskiego bezsensu i wymyślać konstelacje w kształcie królików albo śpiewające małpy otwierające górę i wypuszczające z niej motyle (xD). Jestem jak najbardziej za urealnieniem tego wszystkiego przynajmniej odrobinę. No ale skoro sam kanon jest tak przegięty, to po co przejmować się do tego stopnia, żeby aż obracać mapę, zmieniać koncepcję po kilku latach i przestawiać wszystko, żeby tylko nasza Afryka była odrobinkę bardziej Afryką?

(Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet w przegiętym kanonie TLK zwracali uwagę na gatunki jakie tam wrzucają, i chociażby tygrysów tam nie było. Ale to inna sprawa, a mi się odechciało pisać poważnego posta.)

TLDR: zmiany są spoko, ale nie dajmy się zwariować, bo właściwie nie ma po co.
[Obrazek: arvo_pod_by_fileera-dbegn1b.png]
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#18
20-01-2016, 17:13
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:Ale właściwie o co Ci chodzi? Ludzie się pojawiają u nas tylko w historiach postaci, a i to rzadko, i każde pojawienie się ludzi w historii jest omawiane w administracji. Nie wydaje mi się, żeby wątek "mitycznych ludzi" był nadużywany, o ludziach wie parę postaci.

O sprecyzowanie własnie jak to z nimi jest. No i przy okazji podrzuciłam swój punkt widzenia.. taką myśl. O.

Arvo napisał(a):Nie będę się już nawet rozpisywać na temat wszystkich tych zwierzaków, które zbierają się w tłum pod Lwią Skałą żeby zobaczyć, że urodził się następca tronu w lwim stadzie, które w naturze nie obchodziłoby ich ani trochę.


Co potem właśnie w 3cz. pokazano z tego prawidłowego punktu XDD ?

Cytat:(Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet w przegiętym kanonie TLK zwracali uwagę na gatunki jakie tam wrzucają, i chociażby tygrysów tam nie było. Ale to inna sprawa, a mi się odechciało pisać poważnego posta.)


Ale był mrówkojad z Ameriku O!
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#19
20-01-2016, 17:22
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

No są prymitywne afrykańskie plemiona gdzieś poza Lwią Kraina i są biali daleko w Europie, jeszcze nie zdążyli się zapuścić w ten zakątek Afryki.

A mrówkojady to był pewnie dlatego, że fajnie wyglądały jako części składowe "wieży" ze zwierząt, nie zagłębiałabym się w to. :P
Vult
Duch
*

Gatunek:Sęp uszaty Płeć:Samica Wiek:6 lat Liczba postów:849 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#20
11-04-2016, 23:13
Prawa autorskie: Dirke, Kami, Rag.

Skoro jest już temat o innych zwierzętach nie będę zakładała nowego.
Tak sobie przeglądałam drzewko genealogiczne sa tam same lwy i jeden wąż, który z kolei jest tylko kochankiem ale potomstwa ta para nie posiada a jednak gatunek inny się tam znalazł.
Czy jest możliwość by użytkownicy grający innymi zwierzętami też mogli się tam znaleźć? Szczególnie jeśli familia tych innych gatunków będzie się powiększała?
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#21
11-04-2016, 23:17
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Tak, na drzewku są też postacie, które były partnerami (albo nawet przelotnymi kochankami) postaci z drzewka.

Są odrębne drzewka Ayumi i Kahawiana. Jeśli jakaś postać innego zwierzęcia miałaby na tyle rozbudowaną rodzinę, że można by zrobić z niej małe drzewko, tak jak u Ayu i Kaha, to nie widzę przeszkód, by takie drzewko zrobić. Gatunek nie gra tu roli.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości