♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#1
15-02-2016, 15:55
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Zagwozdka niemiłosierna. Od pewnego czasu.. ok od powrotu na forum uderzył mnie pewien dość dziwny fakt. wiek postaci jest tutaj ustalany ni z czapy, poza odgórnym ograniczeniem że postać MUSI raz w roku postarzeć się o rok i wskazówce że:

Cytat:Dorastanie - jednorazowo można postarzyć swoją postać-lwiątko/podrostka o nie więcej niż 3 miesiące, a odstęp miedzy 'przeskokami' wieku nie może być krótszy niż 7 dni.
Nie możesz też zmieniać wieku w czasie "walki".
Różnica w sile jest zauważalna dopiero, gdy wynosi minimum 3 miesiące (Lwiątko mające 5 miesięcy jest słabsze dopiero od lwiątka mającego 7 miesięcy, jednak pamiętaj, nie daje ci to całkowitej przewagi nad przeciwnikiem!).


Zaskakujące jest jednak to, że system ten nie działa w drugą stronę! I.. właściwie można postarzyć swoją postać w ciągu roku prawie o ile się chce!
W ciągu miesiąca bowiem można postarzyć postać maksymalnie o 12 miesiecy! Przecież to jest ROK!
Istnieje niepisana zasada że Rodzice muszą być starsi od dzieci minimum o 2 lata i jakiś "na oko liczony względem innych postaci" wiek.

I właśnie w tym miejscu pojawia się potworny galimatias! Postaci nie dorastają równomiernie i czasem wymuszają presję na cudzych postaciach, co narusza pośrednio zasadę że nie wolno sterować cudzą postacią :v

Wiecie, jestem za jak najrówniejszymi zasadami dla każdego.

Było wiele sporów, jedni krzywili się strasznie że jak to! Nie będę mógł zrobić time skipa gdy wprowadzony zostanie odgórny system dla wszystkich? Wpierw myślałam o czymś w stylu 1 miesiąc życia=2 miesiącom w realu, ale nie.. bo w zasadzie największa wojna jest przy... dorastaniu lwiątek :I..

Sporo o tym myślałam (W pracy mogę używać mózgu do czegoś innego niż praca |D) i wiecie na co wpadłam? Otóż każda postać w roku może MAKSYMALNIE postarzeć się o rok! :D czy nie jestem geniuszem?
Zapis ten spowolni starzenie się postaci i zmniejszy wpływ innych graczy na cudzą fabułę.

Załatwi to sprawę gdzie nikomu nie chce grać się smarkaczem, roczny podrostek jest już czymś o wiele ciekawszym prawda?

Co wy o tym myślicie?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#2
15-02-2016, 16:43
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:W ciągu miesiąca bowiem można postarzyć postać maksymalnie o 12 miesięcy! Przecież to jest ROK!

Gdzie to wyczytałaś?

Co do Twojego pomysłu - obecne "minimum rok" sprawia, że postacie starzeją się na ogół o rok (tzn. zgodnie z naszym ludzkim upływem czasu). Wcześniej niektóre starzały się wolniej, co było problemem dla tych, którzy chcieli zachować normalne tempo. Po wprowadzeniu Twojego pomysłu de facto wrócilibyśmy do tego, co było przed wprowadzeniem zasady "minimum rok", która była pewnym kompromisem pomiędzy tymi, którzy chcieli się starzeć szybko i tymi, którzy chcieli wolno.
Ew. można by wprowadzić jakiś przedział, czyli np. przez rok można by się postarzeć minimum o rok, a maksimum o półtora.
Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

#3
15-02-2016, 16:49
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

O tu to wywnioskowałam:

Cytat:nie więcej niż 3 miesiące, a odstęp miedzy 'przeskokami' wieku nie może być krótszy niż 7 dni.


Czyli wynika z tego że co 7 dni można postarzyć postać o 3 miesiące, a w miesiącu jest około 30 dni 4 tygodnie po 7 dni.. czyyyyli 4(tygodnie)x3 prawda? Daje to rok :I albo się myle?

Będzie to i tak lepsze niż kompletny brak tego Maximum obecnie :v bo sama przyznasz że teraz jest na dziko jak sie komu podoba bez ograniczenia.
Już się na to żaliłam że wszyscy rówieśnicy Kami nagle są od niej młodsi :I

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#4
15-02-2016, 16:57
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Kami, ale to i tak dotyczy tylko, cytuję "postać-lwiątko/podrostka", a w praktyce i tak nikt tak nie robi, ta zasada jest martwa. Rzeczywiście wypadałoby zmienić tę wartość 7 dni na coś bardziej adekwatnego do obecnego tempa fabuły, no ale to sprawa kosmetyczna, bo mówię, to i tak martwa zasada.
Albo najchętniej w ogóle bym to wywaliła, lwiątka powinny się starzeć tak samo jak reszta.

No wiem, o co Ci chodzi. Taki przedział rok-półtora powinien trochę polepszyć sytuację.
Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

#5
15-02-2016, 17:02
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

Martwa, ale zapis istnieje i przyznasz że jest on dość absurdalny :"D , a cytuje to bo to jedyna zasada która obecnie ogranicza szybkość starzenia się, lwiątko według niej może być dorosłe w coś 2 miesiące? Co Automatycznie zmusza Rodziców do tego by mieli minimalnie 4 lata, babki 6 itd :I czaisz?

Wprowadza to jednak teraz pewien zamęt, trze baby spisać jakoś wiek postaci :/ czy cos żeby upilnować to jakoś?

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#6
15-02-2016, 17:16
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

No wiem, wiem, dlatego mówię, że ja bym najchętniej po prostu to usunęła.

Wiek postaci z danego czasu jest w zapisie, każdy ma zapis i nietrudno do niego dotrzeć.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#7
15-02-2016, 18:05
Prawa autorskie: ja-Dirke

Co do wieku to pisałam kiedyś o tym dlatego lubie zasadę z ZZ xD tam nie ma problemów z wiekiem postaci x)
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#8
15-02-2016, 20:47
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Cytat:Kami, ale to i tak dotyczy tylko, cytuję "postać-lwiątko/podrostka", a w praktyce i tak nikt tak nie robi, ta zasada jest martwa.

Bardzo martwa, w ZZ na przykład robią od razu półroczne przeskoki raz na dłuższy czas :'D
Ja to bym dała 3 miesiące na miesiąc realny ._. żeby nikt nie skakał jak szalony. Dwa tygodnie to wciąż mało.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#9
15-02-2016, 22:02
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

E, a mnie się zdawało, że większość robi 3-miesięczne, ale zdecydowanie rzadziej niż raz na tydzień. No ale nie obserwuję zachodnich lwiątek.

3 miesiące na miesiąc realny dla lwiątek... Nie wiem, nie wiem. Ja nadal uważam, że lepiej dać te widełki "rok-półtora na rok realny" dla wszystkich, dorosłych i dzieci. Wiadomo, że nikt nie chce pisać tygodniowym lwiątkiem, bo nie ma to wiele sensu, ale idąc tym systemem można by w miarę szybko postarzyć noworodka, a potem dłużej pisać np. półrocznym.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#10
16-02-2016, 08:56
Prawa autorskie: ja-Dirke

A tam półroczny ja nie nacieszyłem sie długo kilku miesięcznym a chciałem :/ zmusiły mnie dzieci vei co nagle podskoczyły xp
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#11
16-02-2016, 12:48
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Jeszcze nie podskoczyły, jeszcze musimy wyjść z tematu i wejść do następnego. A muszą podskoczyć o 2 miesiące, już tłumaczyłam, bo Vei spotkała Ayu niebędącą w ciąży. Za całą ciążę Ayu liczę miesiąc (choć tak naprawdę ciąża u lwicy trwa prawie 4!) i miesiąc już mają jej dzieci.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości