♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#1
13-05-2016, 16:37
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Hej, zastanawiając się nad tym, jak rozwiązać problem z niewielką ilością mg, a także waszych uwagach co do większego wpływu postaci na fabułę, próbując to jednocześnie połączyć z tym co mamy, aby nie robić rewolucji systemu, które zawsze są tragiczne w skutkach, wpadłem na taki koncept:

Gdyby to zrobić na zasadzie takiej, że mg nie opisuje interakcji w walce np. a tylko rzuca motywami. Mg jedynie rzuca kostką, czy cokolwiek, odczytuje i podaje wynik w formie zinterpretowanej, w jednym zdaniu. Typu: "X zamachnął się mocno i ciął Y w nogę tak, że ten upadł". I tyle, mg daje taki motyw, który gracze muszą uwzględnić w swoich postach, ale to właściwie oni opisują jak przebiega walka, a potem tylko śledzi wątek i obserwuje czy stosują się do tych rzeczy, zapewniając pewną bezstronność przy określaniu wyników różnych działań. Czyli właściwie warstwę opisową zostawiamy graczom i wszystkie niuanse związane z tą warstwą też, mg daje tylko bardzo ogóle wytyczne co poście musi się stać.

Opisy mg stałyby się czysto mechanistyczne tak naprawdę. Teraz mg stara się nadać postom pewną wartość literacką, a to by było take wymienienie zwykłe punkt po punkcie wyniki działań, które gracze mogę sobie opisać jakkolwiek chcą.
Mogą popuścić wodze wyobraźni i ze z zwykłego zdania "X trafia Y" , stworzyć jakiś fajny rozbudowany opis akcji jak trafia, co się dzieje. Zresztą to bardzo w stylu tego forum, ze właściwie mg nie jest potrzebny, by dział się plot. Funkcjonujemy tak, że fabuła dzieje się między graczami, a mg wpada okazjonalnie. Proponowanie przeze mnie rozwiązanie idzie zgodnie z duchem tego, jak to forum po prostu działa, dostosowaniu funkcji mistrza gry do ogólnej atmosfery. Myślę, że wszyscy zauważamy jaki mamy klimat.

Możecie tak tworzyć fabułę w sposób bardziej kreatywny, mieć na nią większy wpływ, jednocześnie zostaje zachowana pewna bezstronna ocena tego, co się dzieje w wątku i rozwiązujemy problem tego, że mg mamy niewiele, więc uproszczenie pewnych funkcji powinno sprawić, że wzrosłaby sprawność w ich działaniu.

Co wy na to?
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#2
13-05-2016, 20:29
Prawa autorskie: ja-Dirke

Moim zdaniem nie brzmi źle. Tylko to dobre do walk chyba jedynie. Napisany post byłby konkretny i było by ok ale tu na kalu bardziej niż tego typu postów brakuje mi interakcji mg na fabule z graczami, znaczy takich randomowych sytuacji.
Czasem jednak dobrze by było także poruszyć kwestie nie tylko samej akcji a również otoczenia i zmęczenia osobników.
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#3
13-05-2016, 21:34
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Wiesz co, nie jestem pewien czy to by zadziałało, ale może nawet w takich zwykłych akcjach dałoby sę to zrobić. Tj. że mg wbija do wątku, rzuca jakimś pomysłem, a gracze ten pomysł jakoś wplątują w to co się dzieje. To oczywiście bardzo specyficzny rodzaj interakcji, bo wręcz gracz i mg razem tworzą fabułę i powiedzmy, że tego typu sposób gry nie nadaje się do takich typowych wątków mg-gracz, ale wydaje mi się to aż tak głupie i niemożliwe. Tylko w takim wypadku wątki, gdzie jest jedynie mg i gracz zostałby w swojej klasycznej postaci, zaś jeśli mg wtrącałby się do wątku, gdzie pisze więcej osób, to mógłby zostawiać tylko takie sugestie. Oczywiście przy wprowadzaniu npców nie ma wyjścia i trzeba pisać literacko, ale w momencie, gdy chodzi o tylko jakieś takie rzeczy jak: znaczenie tego co się dzieje z przyrodą, co zauważa postać i tak dalej, to ten sposób byłby wystarczający.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#4
16-05-2016, 17:45
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Moim zdaniem niewiele by to zmieniło. Zresztą ja nie jestem fanką opisywania walk i jest mi na rękę że MG nie ogranicza się do dwóch słów, no ale to mocno subiektywne. Dobrze by było, gdyby wypowiedziały się osoby, które rzeczywiście to lubią i stosunkowo często biorą udział w takich wątkach (choć tych drugich to tu raczej nie ma zbyt wielu).
Omara
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:844 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 79
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 36

#5
28-06-2016, 14:00
Prawa autorskie: Dukacia, obróbka: Fileera (Vei) :*

Wiecie, zastanawiam się nad tym jak by to wyglądało na polowaniu...
Jak wiecie dopiero co zaczynam przygodę z MGowaniem i się wciąż uczę. Pytanie tylko, bo ja nie wiem czy dobrze zrozumiałam, jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie. Czy w takich akcjach, user miałby wolną rękę, a Mistrz Gry odzywał się tylko w tych ,,kulminacyjnych'' momentach? (wynik walki, polowania itp.)
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#6
28-06-2016, 20:29
Prawa autorskie: ja-Dirke

Polowania itp. to raczej dział typowo MG wiec tam nic sie zmienić nie powinno. Ale co ja mogę wiedzieć.
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#7
28-06-2016, 20:36
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Ayu, ale jak konkretnie byś to widziała? Mnie się wydaje, że nasz system polowań jest dość wyważony, MG nie odpowiada na każdy jeden krok postaci, ale jest reakcja właśnie w tych najbardziej istotnych momentach, w których jednak wypada, by to MG napisał, co się stało. Co byś chciała zmienić, bo nie bardzo rozumiem?
Omara
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:844 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 79
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 36

#8
29-06-2016, 11:40
Prawa autorskie: Dukacia, obróbka: Fileera (Vei) :*

No dobra, polowania może nie...
Ale na przykład walki, czy inne akcje z inicjatywy MG. Czy to wtedy byłoby ograniczenie tylko do dwóch słów i odzywanie się tylko w kulminacyjnych momentach?
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#9
29-06-2016, 19:05
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Nie jestem pewna, czy to dobry pomysł, bo wydaje mi się, że zazwyczaj użytkownicy nie są zgodni co do przebiegu walki. Zresztą np. ja wolę, gdy MG odpisuje po każdym ataku, bo jemu prościej zachować obiektywizm niż osobie, która się broni, no i jest ten element niepewności, zaskoczenia, bo wtedy coś może przebiec inaczej niż to sobie planowaliśmy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości