♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#1
08-09-2017, 21:54
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Nie spodziewaliście się mnie tu, huh? :v

https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=2619
https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=248

Limit na znachorów z zapisu to 3, więc na szamanów jest taki sam. Przeanalizujmy te zdanie. Zastanówmy się nad sobą i nad tymi tematami.
Znachorzy to medycy-samotnicy, więc do limitu znachorów nie liczą się nasi stadni uzdrowiciele - gut, sama to propsowałam, bo przecież nie da się z marszu zostać stadnym medykiem z zapisu, system na to nie pozwala. Limit znachorów z zapisu ma zaś przeciwdziałać akcjom, gdy ktoś zupełnie nowy, potencjalny noob się dobierze do tej przydatnej i jednak wymagającej minimum pomyślunku funkcji. Ale też zostawiać furtkę, by nie każdy musiał zdobywać uprawnienia na fabule - bo jest to czaso- i pracochłonne, tak, a niektórzy mają pomysł na postać i tak bardzo chcą, by bycie znachorem go dopełniało.

Szamani. Ta sama sytuacja. Limit 3 szamanów z zapisu.
Nie ma rozgraniczenia na szamanów stadnych czy samotników, zatem ten limit uwzględnia wszystkich możliwych szamanów prowadzonych przez graczy na calutkim forum. Ja wiem, że omne trinum perfectum (hyhy), i szamanów przez długi czas mojego urzędowania tu nie było tak naprawdę wcale, dopiero ostatnio jacyś tam powstali, choć zbyt ruchliwi też nie są, ale zastanówmy się nad tym jeszcze raz. Trzy postacie na forum jako aktywni szamani, i koniec, możliwość zostania nim z zapisu się zamyka. Calutkim forum, na którym postaci jest raczej dużo. Zatem proponuję zwiększenie tego limitu na co najmniej 4 postacie, a jeszcze lepiej - na 5. Raczej nikogo to nie zaboli, a być może potencjalnie zachęcające dla innych, by zakładali szamanów, i kto wie? Może ta funkcja stanie się jeszcze bardziej żywa.


A tak poza tym to proponuję też założenie jakiegoś zbiorczego tematu na drobne propozycje, by nie trzeba było z duperelami takimi jak to latać do pytań/skarg/zakładać całego dużego tematu :3 bo inaczej będziecie atakowani takim moim słowotokiem, by to nie wyglądało biednie.


A poza tym regulamin tego działu jest dziwny, nie jestem przekonana, czy w ogóle jest potrzebny.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Kamui
Wódz
*

Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Towarzysz:Nietoperz borsuczy Liczba postów:496 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 86
Siła: 81
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 15

#2
10-09-2017, 18:03
Prawa autorskie: Ian Hinley/kosekiasai/XylaX

Welp ja bym limit całkowicie zdjeła i po faszystowsku zastosowała przymus napisania czegoś w stylu CV i listu motywacyjnego xDc 
Tak by admiony zobaczyły jakie umiejki pisarskie kandydat ma :v jak ogarnia medykowanko i szamanizm- jakie pomysły, czy zna zasady na forum dot. Tych funkcji itp itd. Tak wypowiadam się na ten temat jako znawca bólu szkolenia ciagnacego sie kilka miesięcy :'> jako doswiadczony medyk i jako gaduła ple ple ple.. |D

Skad taka sugestia z mojej strony? Ano, jeśli ktoś już przy zapisie nie ma pomysłu/nie umie ogarnąć kuwety śmiem wątpić czy w grze mu to wyjdzie xv a zanim usłyszę 'ale w trakcie się naumi..' NO TO SE ZDOBĘDZIE W TRAKCIE GRY A NI Z ZAPISU XDd
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#3
10-09-2017, 19:56
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Lel, ja zawsze uznawałam, że tu chodzi o szamanów-samotników. Przecież taka Ines też jest szamanem (tzn. jest kapłanką, ale Ty akurat powinnaś doskonale wiedzieć, że w SK kapłan=szaman, choć może rzeczywiście byłoby bardziej przejrzyście, jakbym miała też tego szamana wpisanego w tytułach), a w tym spisie jej nie ma. Robienie limitu na medyków-samotników i na wszystkich szamanów brzmi idiotycznie. xD Ale tak, widzę, że w temacie nie jest to jasno określone i wypadałoby to zmienić, z tym że dla mnie logicznym jest zrobienie tego analogicznie do medyków, czyli limit 3 szamanów-samotników.

A, no i to, że chodzi o samotników, można niejako wywnioskować z tego:
Cytat:Zostanie szamanem z zapisu ma swoje ograniczenie.
Moim zdaniem to zdanie sugeruje, że dalsze rozważania tyczą się jedynie szamanów-samotników, bo tylko takim można zostać z zapisu.

A zbiorczy temat na drobne propozycje to niegłupi pomysł.


Kami, z założenia w historii ma być zawarty opis szkolenia i on ma pełnić funkcję tego "listu motywującego", ale fakt, że może powinniśmy wymagać trochę więcej niż paru zdań opisu. :'D
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#4
21-09-2017, 18:13
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Tak, byłoby przejrzyściej, jakby miała również wpisanego szamana w tytułach, bo tak to chyba tylko Ty i ja o tym wiemy xD
I w temacie nie ma wcale tego napisanego, że liczą się tylko szamani-samotnicy - ja też byłam przekonana, że tak jest, ale tam zajrzałam, dokładnie przeczytałam, i nie ma o tym ani słowa. Więc wychodzi jasno na to, że chodzi tu o szamanów wszystkich.
I nie, nie da się tego wywnioskować z fragmentu, który zacytowałaś - bo nie da się zostać szamaniem-nie-samotnikiem, bo nie da się zostać nie samotnikiem z zapisu xD

Zdjęcie limitu, a w zamian kazanie pisać ludziom ogarniętych rzeczy nie jest raczej rozwiązaniem problemu małej popularności szamanów (bo ludzie to lenie), a tylko małego limitu. Tylko czy ludziom będzie się chciało to pisać? Raczej mało zachęcające. Owszem, lepsze z perspektywy graczy i administracji, bo dzięki temu można będzie łatwo uwalić ludzi, którzy wyraźnie nie mają pojęcia, o czym piszą - z tego powodu nawet podoba mi się to rozwiązanie, i po pewnym zastanowieniu, zobaczyłabym je z chęcią na forum, zwłaszcza w przypadku medyków. Ale z perspektywy gracza, który chciałby zostać znachorem/szamanem z zapisu, to raczej utrudnienie.
A co do Chikji, no ona dostała szkolenie będąc już postacią na forum, więc i tak by nie mogła zostać szamanem z zapisu, i tak. To inna sytuacja. (Choć dobrze pamiętam, że akurat ja byłam za tym, by dostała tego szamana, bo miało to dużo sensu, a sama doskonale wiem, jak cholernie długo ciągną się te szkolenia z MG, ogólnie ich nie szanuję, a wręcz szkaluję)

No ale skoro Vei też mówi, że w historii powinien być opis szkolenia, jeżeli ktoś chce dostać tytulik, to tym bardziej można wyraźnie zapisać, że coś takiego w historii należy umieścić. I dodać też jakiś krótki quiz z oczywistości, parę pytanek z działu zdrowie - poziom trudności zależałby od tego, czy użytkownik składa na ucznia, młodszego, czy pełnoprawnego szamana/znachora. Może dzięki temu nie trafiałyby się jakieś martwe duszyczki, które zajmują głupio limity, tylko ludzie bardziej by się tym przejmowali.

W ogóle trochę mi żal, że szamani dalej są tu jakimś biednym marginesem, mimo, że ten tytuł tu jest od zawsze. 5 lat tu siedzę, a nie znam żadnego naprawdę aktywnego szamana, który naprawdę by wykorzystywał swoje umiejętności. I może warto by było jakoś spopularyzować tę fuchę?

I dajcie mi ten temat na drobne propozycje, plox :| Ludzie nimi zasyfiają pytania bądź skargi.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Zevran
Konto zawieszone

Gatunek:Lew (mieszanka tsavo i wschodnioafrykańskiego) Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Uczeń Medyka Liczba postów:260 Dołączył:Gru 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 67
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 30

#5
21-09-2017, 19:19
Prawa autorskie: Ale-Tie, nukotek

Swoją drogą to mnie bawią te limity z zapisu dla samotników. Stada nie są tak liczne jak kiedyś, a nawet jeśli, to trzeba przejść mozolne i długie szkolenie, które potrwa 3 miesiące w najlepszym razie. Kiedyś chciałem zrobić postać, która z zapisu miała mieć funkcję znachora, bo akurat miałem pomysł i chęci, a tu dupa. Wszystkie stanowiska obstawione, a pamiętam, że wtedy było 2 "aktywnych" znachorów, którzy wcale aktywni nie byli, po prostu rozwiązało się stado, albo ktoś zrobił jedną postać i miał 5 innych, albo szkoła/studia/praca i najwyżej napisze posta raz na miesiąc, ewentualnie dwa, co raczej go nie wpisuje w tych aktywnych (wnioskuję bardziej po tym dawaniu pd za aktywność). I dupa, mogę najwyżej zrobić randoma, zapisać się na szkolenie i dopiero potem prowadzić z zamiarem postać... ale wiecie jak to brzmi. 

Sami, żeby szaman tyle dawał co medyk... a jak tu ludzie w dupie mają duchy, a żeby chociaż można było wykorzystywać informacje duchów, albo kombinować z częściowym opętaniem czy coś. Pamiętam, jak Shun miała kiedyś tę opcję, bo to był zajebisty pomysł, żeby Archanioł był szamanem jednocześnie lD Jedyne akcje jakie pamiętam to jedna prezentacja królewskiego dzieciaka i straszenie młodych lD 
Tak na dobrą sprawę szaman nadawał się jedynie do LZ, bo oni wierzyli w moc przodków, więc musieli mieć jakieś medium. Teraz mamy SK, ale czy po za tym to ktoś w ogóle zwraca na to uwagę? Dla reszty nie ma duchów i dupa. Jak w ich nie wierzysz, to szaman jest dla ciebie tylko tytułem.
Athastan
Radca
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Posłaniec / Młodszy Szaman Liczba postów:384 Dołączył:Paź 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 81
Doświadczenie: 8

#6
26-09-2017, 22:22
Prawa autorskie: Subi-cub(generator) Ja (edycja)
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry / Przodownik pracy

Co do duchów dla reszty, to w Cesarstwie trwa akcja przywracania duchów do stanu 'istneje i działa'. I ich działań na fabule. Przy okazji z uświadomieniem członków stada.
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#7
28-09-2017, 18:38
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

W nowym temacie o szamanach już nie ma wątpliwości, że limit tyczy się samotników. ;) https://pbf.krollew.pl/showthread.php?ti...545#pid545


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości