♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Arne
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wisi Mojżeszowi 5 złotych Liczba postów:176 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 62
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 10

#1
19-11-2013, 18:30
Prawa autorskie: Ja -w-

Od momentu rejestracji na forum w głowie tlił mi się pewien pomysł na akcję i wprowadzenie nowej postaci. Podczas kminienia jakby rozruszyć forum, okazało się że paru osobom odpowiadał i tak oto z Feliją, Derionem i Ariuszem popracowałyśmy nad nim by mógł pełnić rolę eventu dla wszystkich. Tyle, że teraz nam potrzebna opinia reszty graczy, a ciężko by zmusić ludzi do czytania całego tematu "Rangi Specjalne". Oto spróbuję streścić nasze wypocinki:
Ze względu na swoją historię (którą możecie znaleźć, na siłę nie będę wciskać xP), Arne jest poszukiwany przez władze innej krainy. Oni mają wysłać delegację do Ziemi Czterech Stad, która ogłosi, że ten kto go pojmie i im dostarczy, dostanie nagrodę. Nie byle jaką, ha! Gdyż ma zaintrygować wszystkie stada. Artefakt, który domniemanie posiada magiczne właściwości. Złapanie zbiega zostanie przedstawione jako szczytny cel, ale wciąż rozumiem jeśli LZ i SK nie chcieliby brać udziału w czymś takim. Dlatego... do LZ mogłaby przepłynąć informacja, iż SŚ chcą użyć go przeciwko nim (a to czy to jest prawda to już inna sprawa...). To chyba wystarczy, by atmosfera zawrzała. Oczywiście, samotnicy również mogą brać w tym udział :)!
Do tego później nastąpiłyby pewne zwroty akcji, ale nie wiem czy je dodawać do opisu, aby to wam nie spoilerować i zachować tylko dla prowadzących. (chyba, ktoś śledził nasze posty, meh)

Delegacja składałaby się z jej przewodniczącego, którym sterowałabym ja - co do reszty to jakiś mg lub również ja (bo w końcu najlepiej ją znam : x).

Proszę o wasze opinie, bo oto nadchodzi realna możliwość na event. Parę osób zauważyło, że gra robi się monotonna, a między stadami właściwie nic się nie dzieje i przydałaby się jakaś rywalizacja.
[Obrazek: 5ulbvk.png]
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#2
19-11-2013, 18:45
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Myślę, że tyle informacji wystarczy - to wszystko, co najważniejsze. Teraz kwestia, czy Wam się to podoba? Czy w ogóle pomysł eventu, który weźmie pod uwagę* wszystkie stada przypada Wam do gustu, hm?

*powiedzmy... skupi na obserwacji siebie wzajemnie, wywoła tak przecież potrzebną wszystkim rywalizację, zaostrzy stare konflikty i ewentualnie odkopie dawne brudy.
Otieno
Zbanowany

Gatunek:Lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:336 Dołączył:Lis 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 95

#3
23-11-2013, 22:57
Prawa autorskie: Dirke | Lioden/Kami

Taak! Prawda jest taka, że nic się w stadach w sumie nie dzieje, oprócz tej zarazy. No cisza. Jestem też za tym, by wprowadzić co miesięczny event dla całego forum, jeśli ten wypali :)
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#4
24-11-2013, 20:08
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Comiesięczny event to trochę nie za bardzo, bo np. ta zaraz trwa już kilkanaście tygodni bodajże (hm... od sierpnia?). Miesiąc to za mało na rozegranie czegoś sensownego. Lepiej rzadziej, ale coś porządnego, co zainicjuje nowe wątki.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#5
24-11-2013, 21:08
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Zgadzam się z Deri. A Event czas zaczynać powoli, jeśli już widać iż większość jest za "P
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#6
25-11-2013, 07:40
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

Derion napisał(a):Comiesięczny event to trochę nie za bardzo, bo np. ta zaraz trwa już kilkanaście tygodni bodajże (hm... od sierpnia?). Miesiąc to za mało na rozegranie czegoś sensownego.

wiesz, jeśli za event uznać po prostu sesję przygodową, w której postaci raz zadeklarowane są uwięzione od a do b, to znaczy do zakończenia opowiadanej historii - to raz na miesiąc jest w sam raz. to znaczy raz na miesiąc zaczynać nową, bo z tym kończeniem to też różnie wyjdzie :D

coś takiego pasowałoby do marginesu: prowadzona przez MG fabuła, która na koniec będzie miała jakiś wpływ na ogólną krainę, ale dzieje się w jednym wyznaczonym wątku. czyli klasyczna sesja rpg. zadeklarowana grupka np. 5 postaci mierzy się z zadaniami, wszystko im się udaje (bądź nie), wracają na ziemie... i może się zmówią, że będą milczeć, hm? x) i nikt się nigdy nie dowie, co przeżyli.

w ten sposób grać można wszystko: zarazy, porwania, wyprawy po artefakty, duże rozbudowane polowania, spotkania ze zmarłymi, wyprawy do innych części Afryki, magię, wojny, nawet sesje detektywistyczne, lochy&smoki, no wszystko. jeden jedyny wątek przeznaczony do tej właśnie sesji - i niech się zaczyna nowy co miesiąc, może dwa. z zapisami pozafabularnymi.

wady? przede wszystkim udupienie postaci na miesiąc - choć to margines, to jeśli wyprawa dajmy na to do Indii ma mieć potem wpływ na rzeczywistą fabułę gry, postać nie może być w tym czasie obecna w Czterech Stadach. jej nieobecność musi być zauważalna.
a druga, "techniczna", to brak ludzi, którzy chcieliby spróbować sił w prowadzeniu czegoś takiego. Kaj jest mistrzem w nieodpisywaniu na czas i na pewno nie pociągnę jednej sesji co miesiąc.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#7
25-11-2013, 14:58
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:brak ludzi, którzy chcieliby spróbować sił w prowadzeniu czegoś takiego

A może ciocia Khay da kilka mg-owskich rad Ariemu, bo on a pisała w innym temacie, że mogłaby spróbować eventów...?
Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#8
25-11-2013, 15:36
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

Z mila checia, tyle, ze we dwie tez nie damy rady :) jesli rzecz ma byc regularna, a nie stac sie jednorazowym poruszeniem, czyli utrzymac sie przynajmniej pol roku, to mysle o 3 osobach. Lepiej o 4. Wtedy w ciagu roku (!) kazdy prowadzi trzy takie sesje - a to juz luzik.
Inés
Jasnowłosa | Kapłanka
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Szamanka Liczba postów:1,076 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 85
Spostrzegawczość: 83
Doświadczenie: 15

#9
25-11-2013, 16:20
Prawa autorskie: CherryColaax (Soma) | OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Profil roku / Misterium

To może event raz na dwa miesiące?

A nad dodatkowymi osobami pomyślę. Obawiam się, że ciężko będzie znaleźć kogoś systematycznego, kto miałby dość czasu i byłby w stanie prowadzić tego typu sesje.
Think of me, think of me waking
Silent and resigned 



[Obrazek: e61c479cd03d.png] 

Imagine me trying too hard
To put you from my mind



***  |  Głos
Nkiruma
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:259 Dołączył:Sty 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 78

#10
25-11-2013, 16:29
Prawa autorskie: zestaw od Ragnara, love! ;*

w rpgach o innej formule, nie forumowej, a bazującej na silniku vallheru, takich osób jest dostatecznie wiele. chcieć to móc. tutaj będzie się o wiele łatwiej nauczyć prowadzenia, w towarzystwie, które dużo wybacza i nie ma tej snobistycznej maniery "mnie, chucherko, niczym nie zaskoczysz", niż w późniejszych i starszych środowiskach :)
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#11
26-11-2013, 17:23
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja jakby co to powiem tylko, że zawsze wszystko fajnie się zgodzę i próbować będę, ale dopiero jakby od stycznia jeśli to takie jakże jednak bardziej zorganizowane sprawy chodzi "D
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#12
28-11-2013, 22:28
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie wiem mi sie wydaje ten pomysł taki ciut no eh.. żeby cała fabułę nakręcać wokół jednej postać? A ja myślałam że to moje ego jest wielkie jak 200 letni buk >3
Druga sprawa że co.. ta postać raz dwa by padła jakby faktycznie już się ktoś przyłożył do tego eventu, no chyba że dacie jej jakiś "immunitet" pelerynę znikajkę żeby było ja trudniej dopaść x3 albo liczycie faktycznie że wszystkie stada rusza na starcie równo z kopytka xd
No ale wiecie to tylko takie przemyślenia z terakotowego pokoju z białym tronem xD

Tyle z obaw, sama myśl i inicjatywa żeby ruszyć tego truposza KLa jest zacna.
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#13
17-12-2013, 21:28
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

A dlaczego miałoby się nie kręcić wokół jednej postaci? Dlaczego Arne nie mógłby się stać najbardziej rozpoznawalnym lwem na Ziemiach Czterech Stad? A co do immunitetu to z tego co wiem, wprowadziłoby się jakieś ograniczenia czasowo-przestrzenne, związane z mapą, ale to już w gestii organizatorek jak to rozwiązać.

To co kobito, będzie event czy ni? Bo coś cicho ostatnio z Twojej strony, a lud spragniony inicjatywy.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#14
17-12-2013, 22:26
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Domee chyba złapał leń "D i ogólny nihilizm
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#15
17-12-2013, 22:34
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja tak tylko dorzucę od siebie, że jak już się bierzecie za ten event, to miejcie na wstępie bardzo dobrze opracowany system jego prowadzenia, coby nie wyszło tak, jak z zarazą. I bynajmniej nie chodzi mi o pracę organizatorów, tylko o użytkowników, którzy trują dupę o to, że na forum nic się nie dzieje, a jak przyjdzie co do czego, to znikają i stopują akcję.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości