♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#1
04-05-2014, 18:18
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Wiec przechodząc od razu do rzeczy, aby wygodnie się nam pisało i czytało czcionka w postach została powiększona - zoptymalizowana, tak by jak najmie męczyć wasze ślepka. Jednak potrzebna jest nam wasza bezcenna opinia!
Dlatego właśnie powstała ta ankieta.
Poza oddaniem głosu prosimy o parę słów na temat zmian, szczególnie gdy zaznaczyłeś ostatnia opcje - "inne", być może życzycie sobie nie tylko zmiany wielkości czcionki, ale też koloru, lub stylu?.
Uwaga! Stara czcionka miała wartość 10px!

Czcionki:

10px - Wydarzenia na forum rozgrywają się długo po drugiej części KL, wnukowie Kiary są już dorośli! Akcja toczy się ok. XIX w., a kontakty ludzie-postaci ograniczone są do absolutnego minimum!

11px - Wydarzenia na forum rozgrywają się długo po drugiej części KL, wnukowie Kiary są już dorośli! Akcja toczy się ok. XIX w., a kontakty ludzie-postaci ograniczone są do absolutnego minimum!

12px -Wydarzenia na forum rozgrywają się długo po drugiej części KL, wnukowie Kiary są już dorośli! Akcja toczy się ok. XIX w., a kontakty ludzie-postaci ograniczone są do absolutnego minimum!
Odpowiedz
Anubis
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:8 lat i 3 miesiące (Wiek średni) Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:568 Dołączył:Paź 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 20

#2
04-05-2014, 18:23
Prawa autorskie: Avatar by MadKakerlaken

Zdecydowanie 12. O wiele przyjemniej się to czyta. Oczka ważna rzecz, a nie lubię siedzieć z nosem przy monitorze bo jest drobna czcionka ustawiona :P


Jako pierwszy! F yeeeahhh
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#3
04-05-2014, 18:50
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

DWU-NA-STKA! DWU-NA-STKA! DWU-NA-STKA!

Bardzo przyjemna do czytania proporcja (szerokości pola tekstu do stopnia pisma). Jakby ktoś miał wątpliwości, wahał się, to niech sobie poczyta jakiś wątek z długimi postami i wtedy zdecyduje - na ścianie tekstu powinien odczuć, czy mu się czyta wygodniej, czy nie. Moim zdaniem te osiem-dwanaście słów w wierszu to jest to.

[ Dodano: 2014-05-04, 17:58 ]
ekhm, napisałam osiem-dwanaście słów w wierszu, ale w tym konkretnym przypadku osiem-dziesięć, biorąc pod uwagę krój pisma i interlinię.
Odpowiedz
Anubis
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:8 lat i 3 miesiące (Wiek średni) Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:568 Dołączył:Paź 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 20

#4
04-05-2014, 19:04
Prawa autorskie: Avatar by MadKakerlaken

Zapomniałem dodać, że na telefonie też to o WIEEEEEEEEEEELEEEEE lepiej wygląda. Teraz można to przeczytać przynajmniej nie powiększając obrazu do widoczności jednej linijki by coś zobaczyć na małym ekraniku ;p.
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#5
04-05-2014, 19:36
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

to jest zdecydowanie za duże i teraz muszę zmniejszać forum za każdym razem >.< to ja zagłosowałam za starym 10. obecne 12 jest idealne dla mojej babci, nie dla mnie. (i tak, mam wysoką rozdzielczość w laptopie, boję się nawet sprawdzać mniejszą.)
na telefonie 12 też jest za duże.
mój fon ładnie sobie powiększał czcionkę do czytelnej wielkości, może zainwestujcie w mądrzejsze :f

//edit
11 zaakceptuję, bo rozumiem, że niektórzy są ślepi, ale plis, nie bądźmy emerytami :f
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#6
04-05-2014, 19:51
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Hm, tylko teraz jak piszę posta, to nie wiem, ile miejsca zajmie po wysłaniu. Niby szczegół, ale uważam, że jak już zmieniamy czcionkę w postach, to w oknie tekstowym też.

A tak ogólnie to, hm. Przyzwyczaiłam się do tamtej wielkości czcionki, ale ta chyba faktycznie wygląda lepiej. :)

[ Dodano: 2014-05-04, 18:53 ]
To może ta 11, jak mówi Khay? Powinno być optymalnie.
Odpowiedz
Mirra
Samotnik
*

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:Około 4 lat Liczba postów:216 Dołączył:Kwi 2014

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 40

#7
04-05-2014, 20:53
Prawa autorskie: lineart: Malaika4 (DA),color: teri006 (DA)

jestem za 12 :) Tak jest czytelniej. Wieczorami nie trzeba się męczyć :D
Odpowiedz
Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#8
04-05-2014, 21:24
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

rzecz w tym, że forum nadal jest wąskie - przy tak dużej czcionce nagle jest zbyt wiele dużych elementów: duży av, duża czcionka, duży profil (bo długi). i jest po prostu naćkane jedno na drugim. bardzo brakuje mi odstępu między avem a postem, po prostu wolnej przestrzeni - podwójna pionowa linia to też nie jest wolna przestrzeń.

i przy czcionce 12 linijki są na mój gust za krótkie, żeby to się wygodnie czytało :f
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#9
04-05-2014, 22:44
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja tak tylko nadmienię, że jeśli 12stka miałaby zostać odrzucona, to osobiście wróciłabym do 10tki. Albo odcinamy treść posta zupełnie od reszty pól tekstowych, czyli w tym przypadku powiększamy stopień pisma, albo scalamy go stylistycznie z resztą. Bo jak dla mnie zbyt mała różnica jest zła, a taka przy tej nieszczęsnej 11stce jest.

W sumie nadal podtrzymuję zdanie, że tekst aspirujący do bycia literaturą nie powinien być pisany drobnym maczkiem, a teraz 10tka jawi mi się jako naprawdę drobny maczek. Ale wolę się nad tym wszystkim głębiej nie zastanawiać, bo spaczenie z plastyka kazałoby mi zmienić czcionkę, szerokość forum, marginesów (których, tak, jak Kaj zauważyła - nie ma), wrócić do punktu wyjścia i wszystko przemielić raz jeszcze. Więc idąc za pierwszym odczuciem - 12tka. Może minimalne poszerzenie forum, bo przy tej szerokości niektóre długie słowa przechodzą już do kolejnego wiersza, pozostawiając nieładną lukę z prawej strony.

Napisałam dziesiątką, żeby to obadać.


[ Dodano: 2014-05-04, 21:45 ]
ej i tak nie widzę teraz tego tak, jak chciałam widzieć, bo interlinia jest chyba teraz kopnięta...

[ Dodano: 2014-05-04, 21:46 ]
um, naprawdę to była 10tka wcześniej? strasznie małe to jest, jakoś nie wydaje mi się, albo coś skopałam oO
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#10
04-05-2014, 23:44
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

To może powiększmy tę szerokość forum, zróbmy pseudomargines i zobaczmy, co z tego wyjdzie, huh?
Odpowiedz
Anubis
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:8 lat i 3 miesiące (Wiek średni) Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:568 Dołączył:Paź 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 20

#11
05-05-2014, 03:46
Prawa autorskie: Avatar by MadKakerlaken

Mi też telefon powiększał tekst, ale i tak niewygodnie się czytało takie małe literki na i tak mniejszym sprzęcie.
Ja tam nadal zostaję przy 12 ;p. Jak poszerzycie forum to nie powinno być problemu, że wszystko się zlewa.

Zabierzcie trochę tego ładnego tła, dla mnie i tak jest bardziej istotne to co jest na nim, a nie co za forum ;p.
Zwłaszcza, że teraz znów przestawienie się na taką 10 będzie nieprzyjemne. Już po tym jak Derion zmusiła mnie do czytania tych drobnych literek, to mnie oczy zaczęły boleć.
Odpowiedz
Shyeiro
KARNY TYTUŁ ZA PSUCIE EVENTÓW

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Ponad 4 lata Znamiona:0/0 Liczba postów:411 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 29

#12
05-05-2014, 12:34
Prawa autorskie: AFrozenHeart/ Zimnaya

Zagłosowałem na 11 bo 12 to jednak rzeczywiscie jest za duża, 10 była ok i tak samo na telefonie czytany tekst był wygodniejszy bo wiecej tekstu w jednym wierszu sie mieslico, ale jako, ze chce zeby nikt nie narzekał i zeby był jakis kompromis to jestem za 11.
(Ankietę do szaty graficznej dajcie pls)
[Obrazek: commission</em>_snooki3_by_zimnaya-d7y0u6j.png]

Shit happend, eat that rude.
GŁOS
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#13
05-05-2014, 16:31
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Daję znać, że postłam i popatrzyłam i mi strasznie po oczach dała ta 12tka. Nie wiem. Chyba przyzwyczajenie. Jakoś nie ogarniam teraz tego tekstu. Jak piszę i potem czytam... :/
Na telefonie mi to lepiej wygląda, ale na telefonie jestem okazyjnie, tego pod uwagę nie biorę. W sumie NIE WIEM. Dzisiaj już nie wiem.

Ale ankieta mnie niepokoi, bo jeśli nie 12, to 11, a to będzie wyglądać ujowo, serio. ŹLE. Za mała różnica, żeby komuś pomogła w czytaniu i za mała, żeby wyglądało ładnie.
Odpowiedz
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#14
05-05-2014, 16:48
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Pod względem komórki to forum jest absolutnie nieprzystosowane, ale ciii...

Drobna rada - spróbujcie z samą czcionką, nie z jej rozmiarem. Krój czcionki ma znaczenie, różne czcionki w takim samym rozmiarze mają tak czy siak różną wysokość, wygląd itd.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#15
05-05-2014, 17:03
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie, nie, nie wydaje mi się, jestem pewna, że nie chcemy takiej zmiany. Verdana to dobry font stworzony z myślą o odbiorniku, jakimś jest ekran komputera. Obawiam się, że jedyną alternatywą byłaby Tahoma, a to font o wiele węższy i moim zdaniem mniej przyjazny do czytania. Verdana jest na bardzo dużej liczbie for i szczerze mówiąc bardzo dobrze, że tak jest. Zmiana fontu to kolosalna zmiana i bardzo wpłynie na (dys)komfort czytania. Możecie próbować, jasne, zawsze można.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości