♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#16
17-01-2016, 18:22
Prawa autorskie: ja-Dirke

Ale Venety takie jest zycie jesli nic nie robisz to nic nie masz

Czy jeśli nie uprawiasz sportu to jesteś w stanie tyle co ten który poświecą czas an treningi? Nie.
Poza tym nie musisz walczyć, sa nadal polowania czy treningi własne, a i trening z innym lwem nie musi byc jak typowa walka, jak sie kociaku uczą walczyć? Poprzez zabawę we "walkę"

Udowodniłaś, ze ten system obecny chorni tych, którzy nie chcą się wysilać an rozwój. Lub zwiększacie ilość pdków tym co faktycznie chca sie rozwijać i trenują.

Poza tym skoro nie walczysz to czego sie boisz?
Jeśli ktos chce być wojownikiem powinno się móc rozwijać a skoro ktoś walczyć nie może to zawsze w rpgach czy filmach taka osoba jest słabsza we walce. Czemu tutaj dawać dziwne normy i im tez dawać boosta, mimo że nie wysilaja sie do tego.
Tak czepiam się bo chce mojego Myra rozwijać a nie mogę idzie to jak krew z nosa i jako jedyna zgłaszam swoje psoty z treningiem.

Czy to w książkach czy filmach czy anime każdy kto chce być lepszy trenuje i wysila się. A tu chcecie ich na równi stawiac z tymi co nic nie robią aby sie rozwinąć. To jest i frustrujące i smutne.

Rozbierzość swoją drogą bo przeskok w statach miedzy wojownikiem a liderem ejst taka, ze nie am co sie łudzić.

EDIT:
A co do atrybutów to fakt tutaj ci co walczyć nie chcą migli by sie ianczj rozwinąć ale bym ej zmniejszył.

Atrybuty Fizyczne
Siła - wiadomo
Zręczność- wiadomo

Atrybuty Społeczne
Charyzma- chyba wiadomo?
Oddziaływanie- mozliwosci manipulacyjne lub siłą z jaka psotac potraci przkonac kogoś

Atrybuty Mentalne
Inteligencja- wiaodmo
Siła woli- samokontrola, to jak ktos oprzec sie czyjegoś wpływu mozę czy też opór i siła dążenia doczegoś.

potencjalnie połączyć charyzmę z siła woli tylko
do po 2

EDIT 2:
Spostrzegawczość miało zminić nazwe an percepcja, i ona ponoć jest jako łud szczecią cy coś xp idący do zręczności chyba xp
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#17
17-01-2016, 18:34
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Nie chcę, bo nie sprawia mi to radości. Tego się trochę boję, że wprowadzając taki system, poniekąd ZMUSZASZ kogoś do opisywania czegoś, czego najzwyczajniej w świecie nie lubi, aby choć trochę wyrównać się statami z resztą. I gdzie przyjemność ze zwykłego pisania?

Powiem Ci, że mi osobiście na tych bonusowych PD z list itd. nie zależy, mogłabym ich nie mieć i nic to by nie zmieniło. Podobne odczucia mam względem kroniki.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#18
17-01-2016, 18:43
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ja, tak samo jak Venety, nie przepadam za opisywaniem walk. Nie piszę o treningach, bo mnie to nie bawi, nie po to jestem na tym forum. Mnie więcej frajdy sprawiają te "romanse" i inne akcje, w których mogę wgłębiać się w psychikę postaci.

Macie rację, że nie jest to logiczne, by za rozmowę dostawać boosta do siły. Jednak nie chcę też faworyzować osób, które cały czas trenują, bo na rozwój fabuły forumowej (a o to tu przede wszystkim chodzi) wpływają też inne akcje, niekoniecznie fizyczne, i szkoda by było nie wynagradzać takich osób.

Vult, wydaje mi się, że Twój system jest niezły, ale tutaj niepotrzebny. Statystyki nie są najważniejszą częścią forum i nie wydaje mi się, żeby trzeba było im poświęcać aż tyle uwagi. Z mojego doświadczenia tutaj wnioskuję, że 3 staty się sprawdzają, choć Spostrzegawczość jest traktowana trochę po macoszemu.

Mam taką myśl, nie do końca dopracowaną, ale może ona nas do czegoś natchnie:
A gdyby tak zamienić Spostrzegawczość na np. Szczęście (czy Fortunę, jeśli Szczęście brzmi zbyt swojsko; albo i Percepcję, jak sugeruje Kiu) i za aktywność fabularną (czyli pojawienie się w kronice albo te tradycyjne 8 postów) postać, zamiast PDKów, dostawałaby 1 punkt szczęścia? Bo w istocie spostrzegawczość pełni przede wszystkim funkcję takiego dodatkowego bonusu, np. przy walkach. Szczęście byłoby mniej więcej tym samym co Spostrzegawczość, tylko że nazwa niewątpliwie wskazywałaby na element niefizyczny.
PDki (do zamiany na siłę albo zręczność) wtedy byłyby tylko za akcje fizyczne z MG, a pozostali byliby wynagradzani w inny sposób.

Co do rang - nie mam nic przeciwko temu, by awans nie oznaczał automatycznego wzrostu stat. Ktoś może być ulubieńcem przywódcy i zostać przez to awansowany, a to wcale nie znaczy, że jest silny fizycznie. Można by rozważyć wzrost stat wraz z wiekiem i ich późniejszy spadek, tylko że wtedy ktoś *zerka na Fuko* musiałby mi pomóc przerobić generator.
Jeśli byśmy przyjęli moją propozycję ze Szczęściem, to ewentualnie ono mogłoby wzrastać wraz z rangą.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#19
17-01-2016, 18:44
Prawa autorskie: ja-Dirke

skoro nie walczysz to po co chcesz się zrównywać? Bo logiki tu nie ma. Idąc tym torem ci co zaczynają jak czuć sie mają? nie dogonią tych co sie najedli dpków za nic.

Venety po prostu tak jest zawsze i wszędzie, że za nic nie jest sie silniejszym a samodoskonalenie zawsze jest meczące.

Chce sie expa? to trzeba coś robić nie tylko siedzieć i sie zawieszać i rozmawiać.

NIKT nigdzie nie doszedł nic nie robiac a tutaj chce sie robic wyjątek i boostowac nicnierobienie.

To nie jest logiczne.

Nagradzać za pisanie ale nie pdkami.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#20
17-01-2016, 18:50
Prawa autorskie: ja-Dirke

Cytat:Macie rację, że nie jest to logiczne, by za rozmowę dostawać boosta do siły. Jednak nie chcę też faworyzować osób, które cały czas trenują, bo na rozwój fabuły forumowej (a o to tu przede wszystkim chodzi) wpływają też inne akcje, niekoniecznie fizyczne, i szkoda by było nie wynagradzać takich osób.


To stwórzcie statę która będzie dawał wam za takie sesje premie. Niech ci co lepiej czuja sie w rozmowach będą lepszymi dyplomatami, nauczycielami, tymi co doradzają. W każdej społeczności sa ci napokowani co walczą i ci co mówią i maja charyzmę i siłe przebicia słowem.
Nasz system nie nagradza tych aspektów.
Taka stada była by idelna dla SK, oni nie sa wojownikami ale powinni byc dobrzy w słowie.
Taki podział miał Kimi i Achak. Kimi był tym co siłą przemawiał a Achak tym co mówił i unikasł walk. Nie staty do tego aspektu wiec nim tez było trza w coś z siły dac.

Cytat:Vult, wydaje mi się, że Twój system jest niezły, ale tutaj niepotrzebny. Statystyki nie są najważniejszą częścią forum i nie wydaje mi się, żeby trzeba było im poświęcać aż tyle uwagi. Z mojego doświadczenia tutaj wnioskuję, że 3 staty się sprawdzają, choć Spostrzegawczość jest traktowana trochę po macoszemu.

Nie sprawdzają się.
Do tego co Vult dała nie trza duzo uwagi, mniej niz temu co mamy obecnie.

Cytat:Mam taką myśl, nie do końca dopracowaną, ale może ona nas do czegoś natchnie:
A gdyby tak zamienić Spostrzegawczość na np. Szczęście (czy Fortunę, jeśli Szczęście brzmi zbyt swojsko) i za aktywność fabularną (czyli pojawienie się w kronice albo te tradycyjne 8 postów) postać, zamiast PDKów, dostawałaby 1 punkt szczęścia? Bo w istocie spostrzegawczość pełni przede wszystkim funkcję takiego dodatkowego bonusu, np. przy walkach. Szczęście byłoby mniej więcej tym samym co Spostrzegawczość, tylko że nazwa niewątpliwie wskazywałaby na element niefizyczny.
PDki (do zamiany na siłę albo zręczność) wtedy byłyby tylko za akcje fizyczne z MG, a pozostali byliby wynagradzani w inny sposób.


Mogłoby byc to ta statystyka o której pisałem wyżej. Tylko co szczęście by dawało?


Cytat:Co do rang - nie mam nic przeciwko temu, by awans nie oznaczał automatycznego wzrostu stat. Ktoś może być ulubieńcem przywódcy i zostać przez to awansowany, a to wcale nie znaczy, że jest silny fizycznie. Można by rozważyć wzrost stat wraz z wiekiem i ich późniejszy spadek, tylko że wtedy ktoś *zerka na Fuko* musiałby mi pomóc przerobić generator.
Jeśli byśmy przyjęli moją propozycję ze Szczęściem, to ewentualnie ono mogłoby wzrastać wraz z rangą.

Myślę, że spoko by było ja moge pomóc jesli pmocy by trza było.
Bo sam widzisz z tym ulubieńcem, to jest doskonały przykład.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#21
17-01-2016, 18:55
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Myr, przecież napisałam:
Cytat:Bo w istocie spostrzegawczość pełni przede wszystkim funkcję takiego dodatkowego bonusu, np. przy walkach. Szczęście byłoby mniej więcej tym samym co Spostrzegawczość

Nie upieram się przy tym, można zostawić Spostrzegawczość, a Szczęście dodać jako coś nowego, choć, szczerze mówiąc, na tę chwilę nie przychodzi mi do głowy żadna funkcja Szczęścia, którą można by wpleść do KLa. Zamiana Spostrzegawczości na Szczęście byłaby prostsza.


Edit, bo mi umknęło:
Cytat:Do tego co Vult dała nie trza duzo uwagi, mniej niz temu co mamy obecnie.

Dla mnie tych atrybutów Vult jest po prostu za dużo, nie wydaje mi się, żeby to było potrzebne. Po co nam tak rozbudowana mechanika?
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#22
17-01-2016, 18:59
Prawa autorskie: ja-Dirke

Zawsze mozna zmienić ilość do 2 grup po 2 czyli 4

Może charyzmę dodać i szczęście, mamy wtedy 2 typowe dla woja i 2 typowe dla mówców
Genbu
Konto zawieszone

Gatunek:Ursus arctos crowtheri Płeć:Samiec Wiek:5lat Liczba postów:73 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 100
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#23
17-01-2016, 18:59
Prawa autorskie: Color; Kami Lineart; IgniteTheBlaize

Przepraszam, Venety ty chcesz się na równi stawiać z tymi co będą odbywali treningi siłowe?
Taka osoba która dostaje expa za posty nie powinna w ogolę rozwijać cech zreki i siły tylko ta spostrzegawczość jak już. Bo przecież wam to się nie przyda nie lubicie walczyć. A najlepiej zmienić spostrzegawczość na charyzmę.
Wiadomo większa siła przekonywania, dyplomacja, bardziej rozwinięta i ukwiecona mowa itp. itd.
I to sie wam bardziej przyda niż ta siła czy zręka, której na dobrą sprawę nie potrzebujecie bo staty ważne nie są a chcecie się rozwijać w innym zakresie.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#24
17-01-2016, 19:02
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Vult, chyba nie przeczytałaś mojego posta, więc ja nie bardzo mam jak się odnieść do Twojego. Zaproponowałaś z grubsza to co ja.

Myr, ale co by ta Charyzma dawała? Bo ja nie widzę dla niej zastosowania. Nie ma co tworzyć stat na siłę, ja się nie obrażę, jak "mówcy" będą mieli tylko jedną statę.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#25
17-01-2016, 19:08
Prawa autorskie: ja-Dirke

Wiesz co to Charyzma, nie? To jest bardzo dobra stata. Sadismowi by an pewno się przydała jako osoba spiskująca charyzma jest idealna daje pojęcia na ile dany osobnik jest przekonujący <ilośc charyzmy względem ilosci pozostałych tego usera stat >, dyplomaci wszelacy czy nawet medycy. Do tego ci z dużą ilością charyzmy mogli by łatwiej <nie oznacza to że zawsze bez problemów!> wyplątać się z kłopotów. No chyba, ze ktoś nie słucha i od razu gryzie xD.
Statyska dobra dla tych, co nie widzą w brutalnej sile a uważają, ze słowo am większa siłe przebicia.

EDIT:
A i w SK to byłaby świeta stata bo w końcu słowem oni wojują i szerzą wiare nie?
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#26
17-01-2016, 19:10
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

A teraz pytanie, kwiecista mowa mową, ale jak to przebijesz na mechanikę forum? Nie ma żadnego pokrycia.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#27
17-01-2016, 19:11
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Myr, wszystko pięknie, ale znowu rozbijamy się o to, że MG musieliby tego pilnować, a nam MG po prostu brakuje.

I przekleję posta Zephyra z sb, bo uważam, że to też dobra uwaga:
Cytat:[Dzisiaj 18:05] Kigeni: Jak dla mnie jest trochę logiki w dodawaniu statystyk fizycznych za fabułę przegadaną. Co prawda w znacznie mniejszym stopniu niż za treningi i walki, ale jednak. Chyba nikt nie opisuje każdej minuty życia swojej postaci, tylko robi choćby najmniejsze przeskoki czasowe. A w czasie tych przeskoków postać mogła polować, biegać, wspinać się, łazić po drzewach, walczyć z szakalami... To zwierzęta, więc siłą rzeczy raczej coś wymagającego robią co jakiś czas. PD za aktywność nigdy nie były dla mnie głupie. Po prostu za opisywanie fizycznych aktów powinno ich być znacznie więcej. Ale nie będę się z tym wtryniał do dyskusji w temacie, bo widzę, że jesteście na drodze do bardziej ambitnego rozwiązania ;)
Genbu
Konto zawieszone

Gatunek:Ursus arctos crowtheri Płeć:Samiec Wiek:5lat Liczba postów:73 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 100
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#28
17-01-2016, 19:12
Prawa autorskie: Color; Kami Lineart; IgniteTheBlaize

Fel, Venety, Myr to ładnie ujęła więc nie mam nic więcej do dodania.
Ktoś z większa charyzmą ma większe szanse kogoś przekonać tego z niską.

EDIT
MG nie musi pilnować każdego postu, użytkownicy będą. Jesli ktoś się nie będzie stosował dopiero do akcji wkracza mg. Nie róbcie z userów samych ciemnych mas, co to jak dziecko każdego trzeba pilnować.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#29
17-01-2016, 19:17
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Wybacz, ale mnie to nie przekonuje. Naprawdę sądzisz, że userzy będą zwracać na to uwagę? Staty to mechanika, a to, o czym mówimy, to czysta fabuła, do której ja bym mechaniki nie wplatała. Gryzie mi się to po prostu, psuje klimat, nie pasuje, ujmij to jak chcesz.
Genbu
Konto zawieszone

Gatunek:Ursus arctos crowtheri Płeć:Samiec Wiek:5lat Liczba postów:73 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 100
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#30
17-01-2016, 19:20
Prawa autorskie: Color; Kami Lineart; IgniteTheBlaize

A no faktycznie, jak nawet tutejsza społeczność nie zwraca zbytniej uwagi na to co pisze MG i olewają to.
Nie wypowiadam się tu więcej.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości