♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#31
17-01-2016, 19:23
Prawa autorskie: ja-Dirke

Venety jak nie potrafisz tego sobie wyobrazić, to przykro mi ale t juz twoja sprawa.
Wielu było mówców, którzy słowem nie siłą porwali ludzi za sobą.

I Fel wcale nie, tylko niech gracze będą kosekwentni i tyle jak ktos z duża charyzmów mówi do nich to niech nie zlewaj go ale tez nie nie podpadaj w skrajności.

Sadism mowa i spiskami przkonał innych i co mg był potrzebny? nie.

Popieram Vult a co do psota Zefira, na sb napisałam. Nie zgadzam sie, bo wzmianki o treningu mało kto pisze widziałam to głownie w zz u Busary. a inni to nawet nie wspomnienia ze cos tam trenowali i po co te punkty skoro nie chca byc siłaczami, nie am czego się bać, przecież ludzie to nie dzieci małe i potrafią sobie wszystko rozkładać. Nasi gracze w większości to nie agresorzy przecież.

Ja nadal wrócę do mojej propozycji z wiekiem i rangami bez boosta.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#32
17-01-2016, 19:25
Prawa autorskie: ja-Dirke

Fel w czym widzisz problem, charyzma w kazdym normalnym rpg jest i jest częścią mechaniki. w czym wy widzicie problem bo widze ze nie w tym co trzeba.
Charyzma jest ciekawsza i lepszą statą niz spostrzegawczość i przynajmniej na coś by oddziaływała by. Już kilak razy powtarzałam sie, może na skypie mam to rzec mozę lepiej wytłumaczę?
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#33
17-01-2016, 19:26
Prawa autorskie: ~Malaika4

Dobra ja też chcę się wypowiedzieć ;o

Kurcze poszłam do pracy i teraz wróciłam, przeczytałam to i nie ogarniam za bardzo, o co chodzi xD

Czego wy ogólnie chcecie? Bo już serio nie wiem XD Bo na początku myślałam, że chodzi o to, że chcecie usunąć statystyki, bo ograniczają postać czy coś. Teraz jak patrzę chcecie jeszcze bardziej je rozbudować, a to jest jak dla mnie właśnie takie ograniczenie postaci.

Nieważne, napiszę to, co myślę do tych rzeczy co tam były rozmyślane.

Co do tych stat za kronikę. Dla mnie spoko, może być, ale wtedy jestem za tym, aby nie było PD za listę aktywnych. I ja nie chcę wtedy tego robić, bo nie umiem oceniać obiektywnie. W ogóle jest według mnie o tyle problem, że zawsze ktoś może się poczuć pokrzywdzony czy coś xd

Ja ogólnie jestem dosyć przeciw za wprowadzaniu kolejnych statów, najchętniej zostawiłabym tego jak najmniej, jak się da. Głównie dlatego, że zdaje mi się, że to ogranicza postać, a do tego ludzie mogą tego nie ogarnąć i się zniechęcić. Szczególnie nowi. Już bym była bardziej za kompletnym wywaleniem stat.

Jeśli chodzi o dostawanie stad z rangą to według mnie ma to sens, bo raczej nie dostaje się wyższej rangi od tak, ale spoko, można wywalić, wiem o co Wam chodzi (jestem zdecydowanie przeciw temu żeby osoba, która dostała rangę po znajomości dostała też i wyższe staty).

Póki co nic nie napiszę, bo nie wiem o co się tak właściwie rozchodzi xD I fajnie by było, jakby się też więcej osób wypowiedziało i powiedziało, jak to widzi, to wtedy byśmy wiedzieli, czego ludzie chcą od tego foruma.
Ja na przykład chcę fabuły, a większość z tego, co pozostaje mi wisi xd
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#34
17-01-2016, 19:27
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:Sadism mowa i spiskami przkonał innych i co mg był potrzebny? nie.

A cyferki były mu potrzebne? Nie, bo tu chodzi o GRĘ, jak pisała Cynka i Zephyr (Kigeni) na sb.
To nie tak, że nie wyobrażamy sobie charyzmy, tylko że tego nie da się ładnie przenieść na cyferki. To jest element fabularny i tyle. To tak jakbyś chciała wpleść w staty to, czy Twoja postać będzie w stanie kogoś poderwać.

Cytat:Ja nadal wrócę do mojej propozycji z wiekiem i rangami bez boosta.

Co się nie kłóci z moją propozycja Szczęścia.

Edit:
Myr, ale my nie jesteśmy normalnym rpg, to jest pbf i tutaj nie ma takiej mechaniki, która pozwoliłaby dobrze wykorzystać charyzmę.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#35
17-01-2016, 19:32
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:Co do tych stat za kronikę. Dla mnie spoko, może być, ale wtedy jestem za tym, aby nie było PD za listę aktywnych. I ja nie chcę wtedy tego robić, bo nie umiem oceniać obiektywnie. W ogóle jest według mnie o tyle problem, że zawsze ktoś może się poczuć pokrzywdzony czy coś xd

No właśnie, też z jednej strony spoko, a z drugiej mam tę wątpliwość. 8 postów jest takie sztywne i niepodważalne.

Cytat:Ja ogólnie jestem dosyć przeciw za wprowadzaniu kolejnych statów, najchętniej zostawiłabym tego jak najmniej, jak się da.

O, to to.

Cytat:I fajnie by było, jakby się też więcej osób wypowiedziało i powiedziało, jak to widzi, to wtedy byśmy wiedzieli, czego ludzie chcą od tego foruma.
Ja na przykład chcę fabuły, a większość z tego, co pozostaje mi wisi xd

Dokładnie.


Generalnie: Inn, masz sporo racji, w sumie napisałaś mniej więcej to co ja wcześniej, choć szkoda, że nie odniosłaś się do mojej propozycji ze szczęściem i propozycji Myra odnośnie zmiany stat wraz z wiekiem.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#36
17-01-2016, 19:34
Prawa autorskie: ja-Dirke

zacytuje moje sb
Cytat:mimo pozorów taki dar jest nie raz potezniszy jak słowa i siła słowa uspokoi sie juz nie wnikajmy w elokwentnosc itp. b to mzoe byc za trudne do odegrania, a mechanika prosto masz wiecj charyzmy plus szczęści to masz wieksza szanse an wyjscie bez szwanku ze spotkania z agresoerm.


nie ale dziki temu mółby wiecej zdziałać, bo obecnie to ciekawość tez ludzi zaprowadziła za nim.

Cytat: Venety, można to rozwiazac tak, że charyzma słuzy to przekonywania kogos, uspakajania spanikowanych i wystraszonych, dodawania otuchy innych, siania nowej wiary tej w ksiezyc innym byciu dyplomata ktorzy złatwia sprawy stada


Teraz mam ze powiem wywalone na sk ta postacia ale ktoś z dobra charyzmą większą od mojej, miałby szanse zasiać wątpliwości mimo mego sceptycyzmu. Jesli ja miałbym jednak większa to nie dałbym sie przekonać i tyle.

Obecnie to jak nie chce to nie wierze i tyle.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#37
17-01-2016, 19:39
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ach to cytowanie sb, jakby nie można było pisać tutaj.

Pozwolę sobie zacytować Fuko, bo się z nim zgadzam:
Cytat:[Dzisiaj 18:34] Machafuko: Nie chodzi o ilość [stat - przyp. Fel]. Chodzi o siłę ingerencji w fabułę. Bo do tej charyzmy zaraz musisz dodawac milion innych mechanizmów. Bo przecież nie dasz lwiątku żeby sobie szytsko władowało w charyzmę i mogło jak cche manipulowac wszytskimi wokół
[Dzisiaj 18:35] Machafuko: Niektóre gatunki też same z siebie charyzmatyczne nie są bo siła przekonywana jest poniekąd związana z aparycją i zachowaniem

I dalej moje z Vult:

Cytat:[Dzisiaj 18:35] Felija: Tłumaczyliśmy już w temacie. Po prostu charyzma nam nie pasuje jako statystyka. To nie jest element, który pasuje do mechaniki pbfa.
[Dzisiaj 18:36] Genbu: wasz pbf jest z elementami rpg. to nie czysty storytelling. Znowu sobie zaprzeczacie.
[Dzisiaj 18:37] Genbu: Fuko lwiaztko nie mialoby charyzmy wysokiej bo mlodzi maja niskie staty jakbys nie zauwazyl. Tyczyloby sie to tez charyzmy
[Dzisiaj 18:37] Felija: Tak, ale akurat ten element rpg to w moim odczuciu "za bardzo rpg". To powinno pozostać storytellingowe, argumenty podał też Fuko.
Kigeni
Konto zawieszone

Gatunek:Lemur katta Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:102 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 35
Zręczność: 51
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#38
17-01-2016, 19:42
Prawa autorskie: Lineart: Tirrih, tło: edersuria

Myr napisał(a):co do psota Zefira, na sb napisałam. Nie zgadzam sie, bo wzmianki o treningu mało kto pisze widziałam to głownie w zz u Busary. a inni to nawet nie wspomnienia ze cos tam trenowali i po co te punkty skoro nie chca byc siłaczami, nie am czego się bać, przecież ludzie to nie dzieci małe i potrafią sobie wszystko rozkładać. Nasi gracze w większości to nie agresorzy przecież.


Nie chodzi mi o wspominanie o polowaniach, czy treningach w postach. Trzeba by wtedy śledzić treść każdego posta. Ja w ten sposób tłumaczyłem sobie dotychczasowy system.

Jesteś aktywny, czyli piszesz sporo postów. Za dużą aktywność powinna być nagroda, nawet jeśli gracz skupia się głównie na rozmowach w swoich wątkach. Często zdarzają się przeskoki czasowe między wątkami. Może to być godzina, a może być nawet tydzień, czy miesiąc. W tym pustym, nieopisanym przez gracza czasie postać dalej istniała. I jako dzikie zwierzę musiała zdobywać pokarm, wspinać się, uciekać, walczyć o przetrwanie. To tak samo logiczne jak to, że nasze postacie się wypróżniają, a chyba niewielu ten proces opisuje za każdym razem. Wracając do rzeczy, w ten sposób hipotetycznie ich ciała są w ciągłym ruchu. Tak, są też lenie i tacy, którzy nic nie muszą robić, bo mają służbę, ale na to można przymknąć oko. Z tego też powodu co miesięczne rozdawanie PD za aktywność choćby właśnie za "gównoposty" wydawała mi się logiczna. Ewentualnie można podwyższyć wymaganą ilość postów, by gracz został uznany za aktywnego. Treningi, polowania i walki, których gracz podejmuje się opisać powinny być kontrolowane przez MG i wyżej oceniane niż taka zwykła aktywność. No i w polowaniach tak to chyba działało.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#39
17-01-2016, 19:46
Prawa autorskie: ja-Dirke

Inn taka ilosc co mamy jest ograniczająca a nie większa ilość i dodanie jednej ekstra nie zniszczy świata.
To pozwala lepiej sprecyzować postać. Venety jesteś po prostu przyzwyczajona do tego co jesti jak zauważyłam boisz sie zmian. Tak było z balem anthro tez było dużo nei bo o zło i w ogóle, a wyszedł ciekawie i fajnie z tego co czytałam wypowiedzi ludzi.

Wyższa ranga nie oznacza, ze ktoś jest silniejszy, oznacza, ze zapracował sobie dlatego stat nie powinny dodawać.

Może wy napiszcie jakie macie z tym wszystkim problem? z tym co pisałam od zmian w systemie po dodanie tych strasznie złych statystyk.

bo jesli ma byc jak jest to ja bede nachalnie domagał sie zwiększenia pdków za akcje zgłoszone przez graczy.
I jak pisałem macie problem ze zrozumieniem tego co pisze zapraszam an skypa: dirke13


Cytat:Pozwolę sobie zacytować Fuko, bo się z nim zgadzam:
Cytat:
[Dzisiaj 18:34] Machafuko: Nie chodzi o ilość [stat - przyp. Fel]. Chodzi o siłę ingerencji w fabułę. Bo do tej charyzmy zaraz musisz dodawac milion innych mechanizmów. Bo przecież nie dasz lwiątku żeby sobie szytsko władowało w charyzmę i mogło jak cche manipulowac wszytskimi wokół
[Dzisiaj 18:35] Machafuko: Niektóre gatunki też same z siebie charyzmatyczne nie są bo siła przekonywana jest poniekąd związana z aparycją i zachowaniem

To mało dzieci manipuluje rodzicami? Mało młodych manipuluje innymi? poza tym jak pisałam jak ma mniej niż druga osoba to nie zmanipuluje. My tutaj Fuko nie jesteśmy typowo zwierzęcy bardziej ludzie w zwierzęcym ciele wiec ten argument jest powalony.
I wcale wiele mechnik nie trzeba robicie z igły widły. Prosta mechnika, jelsi słuchacie Fuko to pewnie mechanika bedzie udziwniona x)

Cytat:[Dzisiaj 18:35] Felija: Tłumaczyliśmy już w temacie. Po prostu charyzma nam nie pasuje jako statystyka. To nie jest element, który pasuje do mechaniki pbfa.
[Dzisiaj 18:36] Genbu: wasz pbf jest z elementami rpg. to nie czysty storytelling. Znowu sobie zaprzeczacie.
[Dzisiaj 18:37] Genbu: Fuko lwiaztko nie mialoby charyzmy wysokiej bo mlodzi maja niskie staty jakbys nie zauwazyl. Tyczyloby sie to tez charyzmy
[Dzisiaj 18:37] Felija: Tak, ale akurat ten element rpg to w moim odczuciu "za bardzo rpg". To powinno pozostać storytellingowe, argumenty podał też Fuko.

Tutaj zaprzeczacie sobie to wywalić spostrzegawczość na co wam? to tak potrzebne jak tygrys. Jedynie Fuko sie na te statę upierał, ze większy wpływ powinna mieć.
skupić sie an defens- obrona bo za dużo mechnaiki w tym storetlingu lub całkiem skoro to storeteling.

jak pisałam nie rozumeicie o co mi chodzi zapraszam an skypa
Genbu
Konto zawieszone

Gatunek:Ursus arctos crowtheri Płeć:Samiec Wiek:5lat Liczba postów:73 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 100
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#40
17-01-2016, 20:36
Prawa autorskie: Color; Kami Lineart; IgniteTheBlaize

Jeszcze tak zapytam co z rozpiską receptur. Mieliście to w adminowym obgadać a tu cicho sza.
Wcześniej też tu napomknęłam o tym ale chyba to przeoczyliście.

A i jeszcze chciałam poruszyć kwestię tego, że tu każdy wszystko wie. Próbujesz kogoś okłamać/ zmanipulować 99% userów postaciami wie ze chcesz ich okłamać. I choćby nie wiadomo jak brzmiało to wiarygodnie to wykorzystują wiedze spoza fabuły.
Druga sprawa chodzi o znachorów i ich sposób leczenia. prowadziłam akcje Maru, miał chorobę. Wpadł do medyka napisał tylko zdanie i zemdlał a tamten od razu skapnął się co gnębi pacjenta. I tu się nasuwa pytanie jak w takim razie mam prowadzić choroby jako MG skoro użytkownicy nie chcą kooperować tylko pozbyć się problemu. A szykowałam dość ciekawą sesję dla tej osoby.
Mauara
Konto zawieszone

Gatunek:Zebra bezgrzywa Płeć:Samica Wiek:3 lata Liczba postów:274 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 20

#41
17-01-2016, 20:41
Prawa autorskie: Avatar: własny| Podpis: internety (darmowe tapety)

Nie za bardzo chce mi się we wszystkim wypowiadać, ale co do tej chryzmy to ja tam stanowczo przeciwna jestem. To czy kogoś się do siebie przekona/poderwie nie powinno być sprawą kostek, a czysto fabularne. Jeżeli z charakterem naszej postaci nie zgadza się pogląd innego gracza, ale musi mu ulec bo ma mniejszą charyzmę, to to jest jakieś dziwne D:
Statystyki są głównie do rzeczy które trudno rozstrzygnąć, czyli kiedy walczą dwie postacie, żeby żadne z nich nie czuło się pokrzywdzone, potrzebne jest uzasadnienie dlaczego akurat cios tej a nie innej osoby był bardziej efektywny. W dyplomacji/manipulacji to gracze sami ustalają czy ich postać uległa namowom drugiej strony i nie widzę potrzeby, żeby wplatać w to mechanikę.
Chyba, że chodzi o coś innego a ja nie zrozumiałam xD
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#42
17-01-2016, 20:45
Prawa autorskie: ~Malaika4

Dla mnie spoko, możemy dodać coś tam ekstra, tylko nie do końca to ogarniam. Bo z tego, co zrozumiałam to ta statystyka wpływałaby na to, jak inni postrzegają moją postać, czy potrafi ona kogoś do czegoś przekonać itp. i w tym jest mój główny z tym problem, nie ogólnie w dodaniu nowej statystyki. Nie chciałabym, żeby osoba z wyższym stopniem charyzmy dała wmówić coś mojej postaci, bo według mnie właśnie po to są posty, aby to zrobić. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, nie jestem w tym dobra xd Chodzi mi o to, że jeśli jakaś postać powie coś w taki sposób, że zdoła przekonać do czegoś moją, to wtedy moja w to uwierzy. Nie chciałabym, aby to było podyktowane przez staty.

Co do rang to już pisałam, jak dla mnie można wywalić to, nie ma problemu.

Ty chcesz, żeby nie było PDków za listę aktywnych? Można to wywalić, dla mnie spoko, chciałabym poznać tylko opinie reszty.
I ja jestem jak najbardziej za zwiększeniem ilości PD za zgłoszone akcje.

Co do spostrzegawczości to mi wisi czy ona jest czy nie. Można to zamienić na te szczęście, co pisała Fel.

Nie wiem co tu jeszcze pisać.
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Genbu
Konto zawieszone

Gatunek:Ursus arctos crowtheri Płeć:Samiec Wiek:5lat Liczba postów:73 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 100
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#43
17-01-2016, 20:47
Prawa autorskie: Color; Kami Lineart; IgniteTheBlaize

Maura charyzma nie miała być musem za sprawa kości tylko większą sugestią. grasz postacia i widzisz że ktoś cię próbuje do czegoś nakłonić, jednym zaufasz bardziej innym mniej. I na tej zasadzie miałaby wyglądać ta charyzma.
Dla przykładu, zagaduje do ciebie lew z większa charyzmą. Masz swój rozum ale jakoś tak przychylniej patrzysz na tą osobę niż z góry zakładać że chce cię oszukać. O to się rozchodzi. Podobnie jest w realnym świecie z ludźmi jedni sprawiają że im ufasz a inni cię odpychają choćby nie wiadomo jak się starali.
Przydałoby się tez bardziej do prowadzenia sesji, jako mg bo miałabyś większe szanse na wybrnięcie z kłopotów bezkonfliktowo.
Mauara
Konto zawieszone

Gatunek:Zebra bezgrzywa Płeć:Samica Wiek:3 lata Liczba postów:274 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 20

#44
17-01-2016, 20:54
Prawa autorskie: Avatar: własny| Podpis: internety (darmowe tapety)

Wciąż jestem na nie. Podczas fabuł staram się patrzeć obiektywnie, ale wciąż zgodnie z rozumowaniem mojej postaci. Czyli kiedy widzę, że ktoś chce mnie oszukać nie jestem z góry na nie, bo moja postać nie widzi myśli tej drugiej, ale jednak kiedy powie dwa zdania i "wygląda przekonująco" nie wzbudzi we mnie zaufania. Jeżeli ktoś stara się kogoś do siebie przekonać, ale nie udało mu się to w pierwszym poście, musi się wysilić na nieco więcej prób i przyzwyczajenie do siebie drugiej postaci.
Skoro zaś charyzma miałaby być jedynie jakąś taką sugestią, równie dobrze może w ogóle jej nie być. Ludzie wtedy nie będą patrzeć na bok, na staty postaci, tylko skupią się na tym, jak gracz opisuje jej zachowanie i czy na jego podstawie da się takiemu ziomkowi zaufać,
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#45
17-01-2016, 20:55
Prawa autorskie: ja-Dirke

Jako, ze nie zauwazono chyba
A i jeszcze chciałam poruszyć kwestię tego, że tu każdy wszystko wie. Próbujesz kogoś okłamać/ zmanipulować 99% userów postaciami wie ze chcesz ich okłamać. I choćby nie wiadomo jak brzmiało to wiarygodnie to wykorzystują wiedze spoza fabuły.
Druga sprawa chodzi o znachorów i ich sposób leczenia. prowadziłam akcje Maru, miał chorobę. Wpadł do medyka napisał tylko zdanie i zemdlał a tamten od razu skapnął się co gnębi pacjenta. I tu się nasuwa pytanie jak w takim razie mam prowadzić choroby jako MG skoro użytkownicy nie chcą kooperować tylko pozbyć się problemu. A szykowałam dość ciekawą sesję dla tej osoby.


No niestety jest tutaj ten przykry syndrom, wiedzy poza wiedza postaci. Nie wszyscy ale nadal ludzie tego używają. Cięzko jest planować coś bo ktoś poczyta to od razu wie jakie ma ktoś zamiary nawet jesli nei miał jeszcze do czynienia z postacią :(


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości