♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#76
20-01-2016, 21:46
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

"Duże uszy" to było takie uproszczenie, choć akurat karakale naprawdę z nich korzystają. ;)

Początkowo myślałam o limitach, ale doszliśmy do wniosku, że nie będą one potrzebne. Im mniej cyferek w tym wszystkim, tym lepiej, nie ma co komplikować.
Nie podzielam Twoich obaw. Nie wiem, na ile czytałeś wcześniejszą dyskusję, ale:
1) Póki co, inne zwierzęta mają pełną dowolność w rozdzielaniu stat i nikt nie robi przekokszonych postaci. Ja to postrzegam jako sztuczny problem. Skoro userzy nie robią hieny-osiłka (a mogliby!), to dlaczego mieliby nagle robić lamparta-osiłka?
2) A nawet jeśli ktoś by taką postać stworzył, to byłoby tylko z niekorzyścią dla niego (o czym wspominała Inn). Pomyśl, taki lampart, który powaliłby lwa, musiałby mieć bardzo niską zręczność (bo żeby wpakować w siłę, to skądś musi zabrać). W efekcie nie miałby szans w walce, bo lew cały czas unikałby jego ataków, a sam lampart miałby za mało zręczności, by być w stanie się bronić. Ja go sobie wyobrażam jako kupę mięśni, która nie może się ruszyć. ;)
Z kolei lwi ninja miałby mało siły (czy też spostrzegawczości), więc... Co by mu z tej szybkości przyszło? Mógłby przed kimś uciec, ale nie zaatakować. No rzeczywiście, defensywne postacie są taaakie pożądane. ;P
Niewyważona postać = w pewien sposób upośledzona, to by się po prostu nie opłacało. Inn pisała o tym, by dać notkę na ten temat (typu: "możesz rozdzielić staty jak chcesz, ale weź pod uwagę to, że postać ze skrajnie nierównomiernie rozłożonymi statystykami ma małe szanse wygrania walki!").
Koba Kai
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:8 Liczba postów:68 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 6o
Zręczność: 7o
Spostrzegawczość: 8o
Doświadczenie: 35

#77
20-01-2016, 22:29
Prawa autorskie: Lion by Tigon, edit by me.

Rzeczywiście być może się pomyliłem, albo źle sformułowałem swój wcześniejszy argument dotyczący wolnej możliwość rozdawania statystyki wedle uznania. Jednakże zakładając że dany użytkownik zrobi to z głową i rozdysponuje je w miarę aby uzyskać odpowiedni balans do tego czy chce postać bardziej zręczną lub silną albo spostrzegawczą. To nie zmienia to faktu iż nadal postać dobrze wyważonego lamparta z siłą dorównującą bądź nawet większą od lwa dziwnie wygląda, oraz odwrotnie =)
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#78
20-01-2016, 22:35
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:postać dobrze wyważonego lamparta z siłą dorównującą bądź nawet większą od lwa

Mam się zająć ustaleniem nowych pul punktów do rozdzielenia dla różnych gatunków zwierząt. Postaram się to zrobić w taki sposób, żeby nie było takiej możliwości (czyli albo ten lampart będzie wyważony, albo będzie miał tę supersiłę, ale będzie to skutkowało niedoborem pozostałych statystyk; nie będzie opcji pośredniej).
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#79
21-01-2016, 18:53
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Weście to lepiej zostawcie :v nie raz było widać że większość graczy jednak nie umie bez statów grać po ludzku.. no i mnie też do nich na sile zmusiliście =<=

Raczej podpięłabym statystyki do KP i zmusiła wręcz użytkowników aby były adekwatne do opisu postaci i postawiła na wbudowanie czegoś takiego jak solidna charakterystyka fizyczna postaci, bo właściwie to zauważam że sami gracze maja problem z tym jakie atuty ma ich postać, a jakie wady.

Założyć obowiązkową Kartę Postaci jak to w papierowych Erpach i Staty dać tylko tam, a pod Avem odsyłacz do KP o?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#80
21-01-2016, 19:50
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Przecież nikt nie chce kasować statów. Co chcesz zostawiać? My nie chcemy wiele zmieniać, tylko rozwiązujemy problem spostrzegawczości (który też zauważyłam jakiś czas temu). A teraz rozmawiam z Kobą o ewentualnych górnych limitach, których tu nigdy nie było, więc nie ma czego "zostawiać". xd

Ale po co w KP, skoro możemy zrobić tak, żeby one wyświetlały się po wejściu w profil, a pod avem nie (co było proponowane przeze mnie kilka postów wcześniej i parę osób stwierdziło, że jest za)?

Cytat:zmusiła wręcz użytkowników aby były adekwatne do opisu postaci

Jak? I do jakiego opisu?

Cytat:wbudowanie czegoś takiego jak solidna charakterystyka fizyczna postaci

Ale po co? Większość postaci to lwy, które mają sylwetkę... Mniej więcej taką jak każdy inny lew. Różnicę widać m.in. dzięki różnicom w sile i zręczności.

Cytat:sami gracze maja problem z tym jakie atuty ma ich postać, a jakie wady

Jakiś przykład, bo nie wiem, o czym mówisz.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#81
22-01-2016, 17:20
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Zostawić tak jak jest, czyli obecny rozpis bez jakiś udziwnień dzikich.. to jest najprostszy sposób i wcale lepszego nie potrzeba. Tyle.

Cytat: Ale po co w KP, skoro możemy zrobić tak, żeby one wyświetlały się po wejściu w profil, a pod avem nie (co było proponowane przeze mnie kilka postów wcześniej i parę osób stwierdziło, że jest za)?

Właśnie po to by gracz od samego początku tworzył postać, czuł te statystyki które rozpisał.

Cytat:Jak? I do jakiego opisu?

Odnoszę wrażenie że pole "charakter" jest wypełniane często na odwal sie, postaci nie są jakoś szczególnie złe czy dobre.. wszyscy są "neutralni", słabo odgrywani, takie ah.. napisze cokolwiek żeby sie odwalili :P i nie sapie tu do samych umiejętności graczy, ale tak szczerze zapisy są mocno przestarzałe i jak na zakładanie postaci ubogie strasznie :I

Cytat:
Jakiś przykład, bo nie wiem, o czym mówisz.

Nie będę podawała przykładu z forum, nie chce mi się na nikim konkretnym wieszać psów, postaram się wyjaśnić najlepiej jak umiem o co mi chodzi, ale ujnie sie czuje wiec moze być ciężko.

Zakładając postać tworzymy ją nadając jej cechy fizyczne i psychiczne, na tym bazujemy w czasie odgrywania jej prawda? Tu.. tego trochę brakuje, a przynajmniej forum jako gra narzuca bardzo prościutki taki pobieżny opis, trochę to szkodzi graczom i poziomowi, owszem sa ambitne osoby bo nie mówię ze nie.
Proponowałabym właśnie zmienić w ogóle system zapisowy/statystyk na nieco bardziej ambitny, z rozbudowaną Kartą Postaci, nie ma teraz aż tak wielu graczy jak kiedyś, wiec nie będzie to wielki problem.
W cechach postaci dać dokładny opis wyglądu. Kazać wypisać wady, zalety w myślnikach może?

Zapisy do stad też można będzie wtedy zmienić, uprościć.

Cytat:Ale po co? Większość postaci to lwy, które mają sylwetkę... Mniej więcej taką jak każdy inny lew. Różnicę widać m.in. dzięki różnicom w sile i zręczności.

Fel.. statystyki maja być dla MG i systemu czy w końcu nie? Zdecydujcie się na coś bo robi się znowu bajzel.
Masa wielkość sylwetka, gracza jako gracza to powinno interesować, a nie punkciki czy tak?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#82
22-01-2016, 17:55
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:obecny rozpis bez jakiś udziwnień dzikich

Dolny limit spostrzegawczości (bo tylko to chcemy dodać), to nie jest udziwnienie, a raczej poprawka do poprzedniego nieidealnego systemu. To nie trzyma się kupy, że dane zwierze ma mieć gorsze zmysły tylko dlatego, że jest mniejsze. Poprzedni system ewidentnie był ustalany pod siłę, bo nawet nie zręczność.

Cytat: Właśnie po to by gracz od samego początku tworzył postać, czuł te statystyki które rozpisał.

A jak rozpisuje w polach profilu to mniej czuje? Nie przekonuje mnie ten argument. xp

Karty postaci - nienienienie. Wybacz, ale nienawidzę tego. Wchodzę na forum i od razu mam pisać esej... No nie. Ja chcę grać. Dla zabawy. Chcę się wciągnąć, wkręcić w klimat. Obowiązkowe długaśne karty zniechęcają, zwłaszcza że na to forum trafiają różne osoby i nie każdy ma doświadczenie w pisaniu zwierzakiem, niektórzy najpierw potrzebują popisać krótko, żeby wejść w to wszystko. Jak ktoś chce sobie zrobić KP, to robi, jest na to subforum, ale nie zgadzam się na to, by były one obowiązkowe. Zwłaszcza że często charakter postaci kształtuje się już podczas gry, dopiero wtedy stopniowo zaczyna się go czuć coraz bardziej.
Słuchaj, tym, że każesz komuś napisać stronę w wordzie więcej na temat swojej postaci nie zmieni podejścia graczy. To takie: "ustawą wprowadzić kreatywność". Jak ktoś ma pomysł na postać, to będzie dobrze grał pomimo wysłania krótkiego zapisu, a jak ktoś takiego pomysłu nie ma, to i tysiąc formularzy do uzupełniania mu nie pomoże.
I serio takie mówienie "bo gracze grają tak a tak" nic tu nie da. Należy zwracać uwagę konkretnym userom na konkretne sytuacje, a jeśli nie chcesz tego robić, to mogę być pośrednikiem. Raz napisała do mnie pewna osoba z uwagą, że osoba X prowadząca lwiątko (może nie będę tutaj po nickach) pisze nim tak, jakby to była postać dorosła i to razi (chodziło głównie o sposób mówienia). Napisałam do X, X odpisała, podziękowała i napisała, że postara się pisać bardziej adekwatnie do wieku postaci. Można? Można. Tylko trochę chęci i wiary w innych, no i nic na siłę.

Cytat:Fel.. statystyki maja być dla MG i systemu czy w końcu nie? Zdecydujcie się na coś bo robi się znowu bajzel.
Masa wielkość sylwetka, gracza jako gracza to powinno interesować, a nie punkciki czy tak?

Ale to się rozumie samo przez się. Jak ktoś jest silny, to chyba po nim widać, nie? Same szczegółowe wartości punktowe są dla MG, ale jak masz lwa, który ma 70 siły i takiego, który ma 90, to raczej logiczne, że ten drugi ma więcej mięśni. Jasne, że lepiej by było zaznaczać to w fabule i żeby to było widać na avku, ale nie każdy ma avek idealnie obrazujący postać, a nie da się w każdym poście pisać "X był silnym i rosłym lwem".
Zresztą - Twoja propozycja wydaje mi się zbędna także dlatego, że mamy takie pole jak Wygląd. Jeśli ktoś uważa, że jego postać odbiega od pewnej normy, a nie do końca to widać na avku, to zawsze może je sobie uzupełnić (widoczne po wejściu w profil).
Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

#83
22-01-2016, 18:17
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

No właśnie powiem od siebie tylko tyle że potem tak jest, tworzy się postać którą się chce odgrywać, a wychodzi z tego kupa... bo ambitnie się coś założyło, a nic się nie zgadza, bo skilla brakuje.. nauczyłoby to niektórych mierzyć siły na zamiary może, nie mowie tutaj o pisaniu eseju o postaci, broń bosz, tylko konkretnie sprecyzować jaka jest, to nie brzmi az tak mega ambitnie chyba?

Meh, to nie są te czasy kiedy mieliśmy po 15-17 lat, jaka jest tu średnia wieku? Moszna chyba od młodych dorosłych wymagać czegoś więcej, to nie zbrodnia przecież. A usprawiedliwianie tego "Bo gracz może nie wiedzieć kim chce grać" jest takie.. słaby to argument? Założy pierwsza postać i się dowie, zwłaszcza że tu, mało kto gra jedną postacią dekady.. policz na głos wszystkie postaci, którymi grałaś przez 10 lat! ;D ja sama grałam może i z dwunastoma?

Powinno, a nie zawsze widać.. tendencja mniej doświadczonych graczy, który pakują wszystko w siłę ładnie to pokazuje. I właśnie tu z pomocą przyszedłby ten opis postaci, bardziej namacalny, czymś trzeba skłonić wyobraźnie do pracowania czasem, daj bodziec, więcej ich bo tkwimy w wiekach średnich.
Pole wygląd jest nieobowiązkowe i często pomijane, po co ono w ogóle jest?

Czy tylko ja mam notoryczne wrażenie że wszystko jest robione w pośpiechu i byle jak >^> ot żeby coś było i nasz pbf kolebie się na skraju forum towarzyskiego/ plotach/ fanowskiego??

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#84
22-01-2016, 18:41
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Wybacz, ale jak ja widzę karty postaci na innych forach, to zazwyczaj są to właśnie takie eseje. Ktoś widzi "karta postaci" i od razu myśli, że musi napisać nie wiadomo co. Zapis do stada jest według mnie dużo bardziej przyjazną formą.

Forum będzie miało 10 lat w czerwcu, więc 10 lat (tutaj) się jeszcze nie dało grać.
A przechodząc do meritum - spoko, ale to jest forum otwarte i akceptuję to, że część graczy jest młodsza albo po prostu mniej doświadczona w pbfach. Jak ktoś ma ochotę, to pisze dłuższy zapis, jak nie, to krótszy, no i tyle. Nie wydaje mi się, żeby ze zmuszania do pisania więcej miało wyniknąć coś dobrego. Mamy zresztą pole "charakter", zwykle tam się pisze o tych mocnych i słabych stronach.

Pakowanie wszystkiego w siłę to chyba normalne w większości gier, świata nie zmienisz.

Cieniowisko ma w zapisie takie pole jak "Opis wyglądu". Czy to coś zmienia? Nie wiem, ja nie zauważyłam. Jak dla mnie to jest ono zbędne, taki dodatek, który nic nie zmienia. Spojrzeć na swój avatar i napisać, co się widzi, hmmh.

Cytat:Pole wygląd jest nieobowiązkowe i często pomijane, po co ono w ogóle jest?

Jesteś dowodem na to, że nigdy się wszystkim nie dogodzi. :P Uparto się na nie, mnie ono nie jest do szczęścia potrzebne, więc zaproponowałam, żeby było schowane. Teoretycznie ma być do opisania wyglądu postaci wraz z tym wszystkim, czego nie widać na avatarze/w podpisie. Nie każdy umie sobie wszystko tak ładnie narysować/obrobić jak Ty. ;)

Co do Twojego drobnego druczku to znowu nie wiem, co mam Ci na to odpowiedzieć. Jak masz jakieś konkretne zarzuty, to pisz, przede wszystkim ja tu jestem odpowiedzialna za pracę administracji, wiec jak coś to do mnie. Ale na takie ogólne stwierdzenia nie bardzo mam co odpowiedzieć. xd' Może tyle, że ja staram się wszystko robić jak najlepiej, szybkość to moim zdaniem atut (jak coś się wlecze - a też mamy kilka takich spraw, to jest mnóstwo narzekań i się temu jakoś strasznie nie dziwię), nie wszystko wymaga omawiania przez nie wiadomo ile. A to, że jesteśmy zgrani, to chyba dobrze, mnie taka "towarzyska" atmosfera pasuje.
Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

#85
22-01-2016, 19:36
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

No z takim podejściem to faktycznie wszystko wydaje się pozbawione sensu ej :v totalnie wszystko moszna przecież zanegować prostymi argumentami, pytanie jednak brzmi czego w sumie tutaj oczekujemy? No czego?
Bo z dopatrzeniem się tego też mam problemy od dłuższego czasu.. minimum w zapisach, nie idzie wymyślić dobrego systemu, ani zdecydować się na rodzaj rozgrywki, ciągle takie lawirowanie gdzieś pomiędzy, kto na co ma ochotę, ja chce ciastko i to dobrze wiem. A wy? Chaos i anarchia!! A to w sumie sprawia że wszelakie dyskusje tego typu.. są po prostu z grubsza bez sensu? Bo co one wnoszą? Nie można wprowadzać drobnych zmian w 'czymś' tak niestabilnym, wpierw trzeba zadbać o podstawę.. PD za pojawianie się w kronice, za co jeszcze?Przecież PD są już przyznawane za pojawienie się na fabule, co niejako oznacza to samo? PD PD... PD! To przecież rozwój postaci, dodawanie jej pałera jeśli idzie o konfrontacje z innymi graczami (Taką nieustaloną z grubsza prawda?)!

kiedyś patrzyłam na pierwsze posty na KLu poziom serio się zmienił, dlatego że przewodnicy trochę go podciągnęli, trochę bardzo żeby nie było ok? x'D (Bo ktoś poczuje się jeszcze urażony :"D) Jesteście przewodnikami, to prosz przewodzimy! Byle nie prąd :v

System zapisowy jest baaardzo stary i prymitywny, to tyle w jego kwestii. Rzuciłam ot spostrzeżeniem że warto go rozwinąć mosze.

Ten temat jest o statystykach ogólnie, systemie, a my.. wy proponujecie małe klepanie pudrem tylko spostrzegawczości ew inne zabiegi kosmetyczne, co to na dobrą sprawę zmieni? Przełomu nam to nie da.
Ewidentnie widać że sprawa jednak jest głębsza bo dotyczy grania postacią, jej ' całej budowy', rozwoju.. albo cofamy się do podstawy i budujemy ją całkiem na nowo czerpiąc jedynie ze starego, albo lepiej niczego nie ruszać, bo te zaproponowane zmiany niczego nie wniosą w samej rozgrywce, ew może w polowaniach z MG :P

O własnie podkreśliłam słowo rozwój nie bez przyczyny, KP to jasne założenie, baza startowa- odnośnik, sama powiedziałaś że postać się rozwija ok, to naturalna kolej rzeczy przecież. Wszystko to jest odnotowane gdzieś i gracz powinien dbać o swoją postać skoro chce by wyrosła mu na ładny kawałek OCa, czyż nie? Zwłaszcza przy tego typu grze, no niestety kronikarzem naszych postaci jesteśmy my, ale na pocieszenie dodam, że przecież ciągle odnotowujemy wszystko, czy to przez rysunki, czy posty każdy drobny jej kroczek, więc ten smok wcale nie jest TAKI STRASZNY.

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#86
22-01-2016, 19:51
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Na temat PDków już się nie wypowiem, bo tłumaczyliśmy to przez kilka stron.

No dobra, a jaką masz konkretnie wizję? Dodać do zapisów Mocne strony, Słabe strony i Cechy fizyczne? To bym prędzej widziała niż karty postaci, które są takie... Strasznie rpgowe. A my jesteśmy bardziej storytellingiem.

Hmm, wiesz, ja nie uważam, żeby obecny system był zły, przecież gramy i nikt nie ma większych problemów, prawda? Dlatego tak, proponuję kosmetyczne zmiany, przynajmniej póki co. Po prostu nie widzę potrzeby robienia wielkiej rewolucji w statystykach, tak jakby o nie w tym wszystkim chodziło najbardziej...

I nie wiem, co chciałaś przekazać przez ostatni akapit, ładnie brzmi, ale co z tego wynika? xD
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

#87
22-01-2016, 20:01
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

mocne strony to nie to samo co wady i zalety.

Fel to nie znaczy, ze system nie może być lepszy czy ciekawszy to co mamy jest problemem ale juz i tym pisałam X czasu temu.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#88
22-01-2016, 20:05
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ja zwykle widziałam na kartach mocne i słabe strony, dlatego tak to ujęłam.

Ale nie ustalisz nowego systemu w dyskusji na tyle osób, w której niektórzy napisali po dwa posty. Inna sprawa, że każdy ma nieco inną wizję i nie ma systemu idealnego dla wszystkich.
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

#89
22-01-2016, 20:17
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

to tam to jest w szablonie x)
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#90
22-01-2016, 21:57
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Nieeee, tylko nie KP ;__; Wszystko, tylko nie Karta Postaci z pierdyliardem dziwnych punktów typu waga i wzrost postaci.
Można dodać jakieś jeszcze punkty do zapisów, tylko co? Pisanie o tym, że "noo, zapisy są przestarzałe i złe, zróbmy coś nowego" nic nie da xd Kami, według mnie nie ma sensu rozmowa o tym czy coś dodać do tych zapisów, jeżeli nie wiemy, co chcesz tam dodać xD Nie wiem, wygląd, ulubioną potrawę, wagę, marzenia czy światopogląd? Czego Ci w nich brak? Jest historia i charakter, podstawowe rzeczy typu imię, płeć i wiek, i durnotki typu "urodzony w stadzie czy nowy" i "regulamin podpisany". To ostatnie w sumie jest bez sensu, jak jest podpisany to admini i tak to raczej zauważyli, a zaskakująca ilość osób twierdzi, że go podpisała, a tak nie jest xD
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości