♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Genbu
Konto zawieszone

Gatunek:Ursus arctos crowtheri Płeć:Samiec Wiek:5lat Liczba postów:73 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 100
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 20

#91
23-01-2016, 16:06
Prawa autorskie: Color; Kami Lineart; IgniteTheBlaize

KP nie jest takie straszne jak je sobie wyobrażacie. Nie potrzeba nie wiadomo ile się w tym rozpisywać. Wystarczyłyby główne informacje. A jeśli ktoś czułby potrzebę rozpiski na dwie strony A4 nikt mu nie zabroni.
Wydaje mi się że dzięki temu łatwiej kontrolować odgrywaną postać. Szczególnie jeśli się ma ich kilka i czasami człowiek się gubi, w charakterach poszczególnych. Wady, zalety, umiejętności to też pomogłoby MG przy odgrywaniu sesji dla użytkowników.
I podobnie jak Kami też mam wrażenie, że niektóre postacie są jednolite i przewidywalne.
Strasznie boicie się zmian czy testów. :F
Tafari
Konto zawieszone

Gatunek:Fenek Płeć:Samiec Wiek:6 miesięcy Liczba postów:30 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 7
Zręczność: 11
Spostrzegawczość: 12
Doświadczenie: 5

#92
23-01-2016, 17:12
Prawa autorskie: Nukot

To nie jest chyba kwestia strachu przed tymi testami i zmianami, tylko raczej obawa, że nie przemyślimy wszystkiego do końca i pojawi się nowe, "ulepszone" wydanie systemu, które tylko będzie wszystkim przeszkadzać. Stąd właśnie ta dyskusja na 7 stron, bo nikt nie chce raczej rzucić całego forum na głęboką wodę, dając ludziom niepraktyczny, niedopasowany do stylu gry system. I ok, nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni i nikt nie będzie narzekał, ale właśnie po to jest ta dyskusja, żeby ludzie się względnie dogadali. Gdyby za system odpowiadała jedna osoba i wrzucała zmiany wedle własnego widzimisię, to też by było niedobrze.
Padło pytanie o KP, ludzie się wypowiadają - są za albo przeciw. A jeśli są przeciw, to raczej z jakiegoś powodu: może uważają to za niepotrzebne i zagmatwane, może zwyczajnie nie chce im się takiej karty wypełniać, a może mają jakiś nieco konkretniejszy argument. Mówienie, że "strasznie boimy się zmian" w dyskusji jakie zmiany wprowadzić (a nie "czy wprowadzać zmiany") jest trochę bez sensu - zgodziliśmy się, że zmiana jest potrzebna. Ale robienie zmiany dla samej zmiany też nie jest dobrym wyjściem, a zmiany które nie podobają się graczom nie wyjdą nikomu na dobre. Obecny system się nie podoba, jeśli zmienimy go na kolejny z którego nikt nie będzie zadowolony, to nie da się tego raczej nazwać poprawą.

A jeśli chodzi o ten pośpiech, z jakim to wszystko jest ogarniane - może wygląda to na robione na szybko, bo dyskusja toczy się prawie bez przerwy od paru dni, kolejne pomysły padają, są odrzucane albo zmieniane, nie wiem. W każdym razie ja właśnie odnoszę wrażenie, że te ustalenia trochę potrwają, bo zainteresowanie jest w sumie całkiem spore, w dyskusji wypowiadają się gracze, czy to ci sami, czy nowi - i jakoś to się toczy. Gdyby rozmawiali o tym w forum adminowym bez pozostałych graczy, moglibyśmy narzekać. A teraz każdy może coś dorzucić, zakwestionować albo zwyczajnie o coś zapytać. I to nie jest nic złego.

Może żeby było mniej chaotycznie, można by zrobić listę tych sugestii o których toczy się dyskusja, takich jeszcze nieodrzuconych. Bo robi się tu bałagan, a szkoda by było zgubić część pomysłów po drodze.

A co do KP, jest to dłuższa i trochę bardziej wymagająca forma zapisu, trzeba nad nią usiąść na dłuższą chwilę - ludzie którzy rejestrują postać i chcą zacząć nią grać mają w tej chwili na tyle komfortową sytuację, że mogą wszystko co ważne wrzucić do krótkiego zapisu, a KP zająć się w wolnej chwili już po zaakceptowaniu postaci. Nie mówię, że wprowadzenie obowiązkowej KP byłoby końcem świata, ale osobny zapis i karta są wygodne. Zwłaszcza, że KP można po jakimś czasie edytować, wzbogacić o dalszy ciąg historii postaci itd., a nie bardzo sobie wyobrażam graczy edytujących swój zapis po paru miesiącach i szukających konkretnego posta ze swoją KP w temacie z zapisami. No chyba, że każda karta byłaby osobnym tematem, na niektórych forach tak to wygląda.
[Obrazek: VYQuvlE.png]
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

#93
23-01-2016, 20:39
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Ja powiem tak kiedyś na serwerze wowa, gdzie gramy aby dostać konto robiło sie kp. Nie oczekuje sie rozpiski na uj stron. Tylko taka aby pokazać, ze am się pomyślą postać. Bywały zwykłe ale tez i te ciekawe. Na pbfach jest choroba wodolania i często kp jest tego dowodem, gdzie 80% to informacje nic nie dające i nie odkreślające postaci. Poza tym pokazywało, ze ktoś chce grać w kp nie trzeba robić tak rozbudowanych jak np. Kalani (jak pamiętam) bo ona gra dużo nowy nie musi mieć aż tak rozbudowaną postać ale miło jak ktoś przemyśli postać.
Popieram Vult i to co pisała Kami.
A to co jest robione wygląda an strach, trzymanie sie ciągle tego samego nie jest dobre poza tym jeśli coś nie wyjdzie to co za problem wrócić do tego co było? Nie ma takiego.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#94
23-01-2016, 21:18
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Najwięcej styczności z kartami postaci miałam w RPGach słownych i tam naprawdę się do niej przykładasz, ponieważ od tego, jak ją napiszesz i jak wyważysz postać zależy dalsza Twoja rozgrywka. Niemniej tam to jest baza dla Mistrza Gry, który z tego korzysta, a u nas takich sytuacji nie ma. Taka karta pomocna by była tylko do tego, by określić postać i jej pewne cechy, tak naprawdę nic ponadto.

Pytanie jednak, czy to nie będzie pewna blokada? Bywa tak, że nie masz żadnego pomysłu na postać większego, po prostu tworzysz i wchodzisz na fabułę i pozwalasz działać. Wszystko inne przychodzi z czasem. Ja tak zrobiłam z Cynką, i chyba nie wyszło mi to najgorzej.
Z drugiej strony KP to świetne rozwiązanie na wypadek zmiany właściciela. Przyznam szczerze, że miałam problem zarówno z Venety, jak i przede wszystkim z Miyuki. Nie znałam ich historii, relacji z innymi (Ven w mniejszym stopniu, ale jednak, praktycznie dopasowywałam ją mocno pod siebie), a to jest pewien klucz i dość mocny problem dla nowego właściciela.
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

#95
23-01-2016, 22:00
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Wiec sam widzisz, można rzec, ze kp prosta, aby napisać coś więcej.
Wiesz jakoś ci wyszło ale w jakiej kp zapisałabyś podstawowe informacje w takim razie. Ci co chca opisać trochę to opiszą. Nie dawać ze minimum 10 zdań czy coś. No i nie dawać takich jak w papierowych to oczywiste. Kp mogła by też ułatwić zrobienie spontanicznej akcji dla gracza.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#96
24-01-2016, 03:48
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Jeśli piszę chaotycznie albo niechcący kogoś urażam, to wybaczcie, noc jest.


Taf ładnie napisała o kwestii "strachu przed zmianą".
Lista sugestii to jest jakiś pomysł. Tylko ja myślałam, żeby to zrobić już na etapie dyskusji wśród adminów nad tym, co ostatecznie zrobić (bo takie dyskusji też się nie uniknie, nie ułożymy systemu w 10 pojawiających się i znikających osób), bo teraz to nie wiem, ile nam to da. ^^" Już chyba każdy się wypowiedział w tych wszystkich sprawach, które pojawiły się tu wcześniej, a z adminami byśmy poskładali to wszystko do kupy i coś z tego wyciągnęli. Wybaczcie, ale tutaj mamy chyba zbyt dużą różnicę zdań, żeby dojść do konkretów, skoro przez 7 stron nam się to nie udało. To znaczy - jasne, można to podsumować i tutaj, ale co byśmy mieli z tego wyciągnąć, skoro każdy opiera się na trochę innych założeniach tego, czym jest KL, a więc chce iść w inną stronę i w efekcie ma inny pomysł na system? Najpierw trzeba by uzgodnić, co właściwie chcemy osiągnąć, a ja odnoszę wrażenia, że każdy chce czego innego.

Cytat:Nieeee, tylko nie KP ;__; Wszystko, tylko nie Karta Postaci z pierdyliardem dziwnych punktów typu waga i wzrost postaci.

Właśnie. <3
Vult mówi, że nie musi być długa. Cóż, z moich doświadczeń na pbfach niestety wynika, że jak ktoś chce być "fajny", to musi. To już działanie psychologiczne. Jak dla mnie to obowiązkowe karty potęgują dysonans między nowymi i starymi graczami, bo ci nowi, którzy niekoniecznie są w stanie napisać superkartę, czują się przez to gorsi.

Cytat:Bywa tak, że nie masz żadnego pomysłu na postać większego, po prostu tworzysz i wchodzisz na fabułę i pozwalasz działać. Wszystko inne przychodzi z czasem. Ja tak zrobiłam z Cynką, i chyba nie wyszło mi to najgorzej.

O, to, to. Też pisałam wcześniej o tym, że postać rozwija się w miarę pisania, zwłaszcza na takim forum, które dla co poniektórych jest pierwszą stycznością z pbfami czy w ogóle rpgami (w moim przypadku właśnie tak było i wiem, że nie jestem wyjątkiem).

Cytat:Kp mogła by też ułatwić zrobienie spontanicznej akcji dla gracza.

Kiu, serio? xD Czy naprawdę MG potrzebuje karty postaci do zrobienia komuś akcji? Czy nawet jeśli w jakimś stopniu by mu to pomogło (pomijając fakt, że ile nas tu gra, 30 osób?, raczej dobrze się znamy), to MG by zerkał na te karty przed rozpoczęciem akcji? I czy... Przypadkiem nie brakuje nam MG do akcji umówionych, o tych spontanicznych nie wspominając?
Cynka napisała, że to jest bazą dla MG w papierowych (słownych) rpgach, ale naprawdę wątpię, żeby u nas to się miało sprawdzić. U nas MG niewiele ma wspólnego z żywym MG, który faktycznie prowadzi całą fabułę i musi dobrze znać dane postaci (a często sam wcześniej przygotowuje karty postaci). On ma wymyślony scenariusz i wpasowuje tam postaci. U nas jest na odwrót - każdy gra swoją fabułę, a MG może się wtrącić do danego wątku. Szczegółowa znajomość postaci (większa niż taka, którą ma przeciętny user) nie wydaje się być mu do tego potrzebna.

Słuchajcie wszyscy, nikt wam nie broni tworzyć kart. Mogę przenieść subforum z nimi do Spraw forum, jeśli we Wszystko we wszystkim wygląda to zbyt niepoważnie. Chciałabym tylko, żebyście zrozumieli, że na tym forum pojawiają się osoby świeże w te klocki, dla których karta może być sporym utrudnieniem. Kami zakłada, że dla każdego to byłaby bułka z masłem, ale ja odnoszę wrażenie, że wcale tak nie jest. To nie tylko forum dla dwudziestoparolatków; akurat nasza tematyka sprawia, że mamy też trochę młodszych/nieobeznanych w pbfach i nie należy ich traktować po macoszemu.

Edit: Właściwie to już bym przeniosła to subforum z kartami, bo we Wszystko we wszystkim wszystko inne jest pozafabularne i karty w ogóle tam nie pasują, ale tych kart jest tam tak mało i jest tyle kont usuniętych, że aż mi głupio to wrzucać tak wysoko... Hah, sama chciałam kiedyś napisać karty swoich obecnych postaci (kiedyś napisałam dwóch, ale już nimi nie gram), ale nigdy nie mogę się za to zabrać, zawsze jest coś innego do zrobienia.
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

#97
24-01-2016, 11:11
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Cytat:Kiu, serio? xD Czy naprawdę MG potrzebuje karty postaci do zrobienia komuś akcji? Czy nawet jeśli w jakimś stopniu by mu to pomogło (pomijając fakt, że ile nas tu gra, 30 osób?, raczej dobrze się znamy), to MG by zerkał na te karty przed rozpoczęciem akcji? I czy... Przypadkiem nie brakuje nam MG do akcji umówionych, o tych spontanicznych nie wspominając?


Kp jest w tym pomocna, bo teraz mozna spontana ale poprzez kp można odnieść się do pewnych rzeczy których mg moze nie wiedzieć bo nie śledzi poczynań gracza i bardziej dopasowac sesje do gracza niż walnąć atak nosorożca czy coś co niekoniecznie sprawi dobrą zabawę graczowi. Dopasowane sesje są ciekawsze niż sesja od tak.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#98
24-01-2016, 12:54
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Wiem, ale spontanicznych sesji jest na tyle mało, że naprawdę wątpię, żeby brak kart był takim wielkim problemem. Jak ktoś chce dopasowaną akcję, to niech ją zamówi. Już widzę jak nasi liczni MG latają po kartach i wymyślają akcje pod postaci... Ok, mogą, ale raczej mają inne rzeczy na głowie.
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#99
24-01-2016, 13:07
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

A tu akurat chciałabym usłyszeć zdaniem samych MG. Nie jestem MG, nie będę się wypowiadać jako ktoś, czyjego punktu widzenia nie znam.
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

24-01-2016, 13:26
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

tak sesja byłaby ciekawszą alternatywa niż polowania x)
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

24-01-2016, 13:35
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ja wnioskuje głównie po tym, co pisała Sami, ale mogę ją tu zawołać osobiście. ;)

SAMI/INNI MG, WOŁAM WAS
Vult
Duch
*

Gatunek:Sęp uszaty Płeć:Samica Wiek:6 lat Liczba postów:849 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

24-01-2016, 13:41
Prawa autorskie: Dirke, Kami, Rag.

Obecna.
Jako świeżynka ale zawsze.

Co innego zamówić akcje a co innego dostać taką niespodziankę. Która mogłaby nawiązywać do przeszłości, fobii i innych ukrytych rzeczy. Niedostępnych dla przeciętnej drugiej osoby a nie było to zaznaczone np. w owej karcie. Jest pewne grono osób, które się zna, wie co się działo przedtem a nawet poopowiadało sobie o postaciach. Nie zawsze te ciekawostki dotrą do Mg, a co dopiero mówić o nowych graczach, którzy chcieliby też czegoś lepszego niż ciągłe polowania.
I odnoszę wrażenie że MG tutaj bardziej swoją rolę traktuje jako przykry obowiązek a nie zabawę poprzez wymyślanie akcji.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

24-01-2016, 14:00
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Zaraz, chwila moment, co? xd Tak po pierwsze, to wciąż nie mam pojęcia co w ogóle chcecie wprowadzić do tych zapisów, czy tam KP. Więc nie mogę powiedzieć, czy jestem za czy przeciw, skoro nie wiem o co konkretnie chodzi ._.
Co do używania KP/zapisów przez MG - nie bardzo widzę, co miałoby mi to dać. Co mi daje znajomość czyjejś historii, jeżeli w gruncie rzeczy większość graczy ma ją taką samą? Zagubione lwiątka lub osierocone. Połowa zapisów przedstawia traumę w postaci wymordowanej rodziny xD Druga połowa zwyczajnie sobie tu przyszła bez traum. Nie żeby było to czymś złym, ja raczej wolałabym startować bez dram :'D wydaje mi się, że mało kto tworzy bardzo skomplikowane historie swoich postaci, a jeśli już, to albo jest to związane z ludźmi, których wprowadzać tu raczej nIe chce, albo związane ze czyjąś śmiercią xd nie bardzo wiem, jak mam to wykorzystać. Ludzie tworzą historię na forum, więc nie ma tego już zapisanego w KP xd
Co do bawienia się jako MG, ja miałam być MG pomocniczym, a wyszło na to, że spadły na mnie polowania i walki xD dlatego ja się uważam tu za MG od akcji "systemowych", nie dla frajdy, bo na to czasu już nie mam.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Setkar
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:rok Tytuł fabularny:Książę Liczba postów:107 Dołączył:Lip 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 30
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40
Doświadczenie: 20

24-01-2016, 15:56
Prawa autorskie: jo/ref-Skadim

Nie śledziłam całej dyskusji, ale jeśli chodzi o kwestię wpływu KP czy tam samej jej historii, to jestem na nie. To by wymagało tworzenia od podstaw już jakiegoś minimalnego systemu, żeby uniknąć subiektywnych interpretacji, a to samo w sobie byłoby już żmudne+ to co już nadmieniła post wyżej Sami.
Jeśli ktoś ma ochotę na jakiś wątek z MG, nawiązujący personalnie do jego postaci, to może to nadmienić w zapisie na akcję/omówić jakieś szczegóły na pw czy coś w ten deseń. To zresztą brzmi jak jednorazowe akcje, a nie coś, co mogłoby się stać regułą na forum.

A no i ja postaram się zwiększyć ilość randomowych akcji, bo zgłosiłam się na MG, a póki co milczę, jednak zabiorę się za to po zaliczeniach, czyli w lutym.
[Obrazek: eager_boy_by_rindoe_daj31jz_by_ragous_da...apt3iu.png]
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

24-01-2016, 17:08
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Dobrze, jak wyglądają kp na erpgach fantasy:
//Posługuję się zapisem innych zwierząt bo jest najuboższy i ma wszystkie punkty wspólne każdemu innemu zapisowi. Wiem, że w zapisach stadnych pojawiają się dodatkowe punkty, jak "charakter".

1. Głownie informacje: Imię, wiek, klasa, rasa - mamy. Zamiast rasy jest gatunek, zamiast klasy mamy te rangi stadne, więc wszystko jest.
2. Charakter postaci - nie mamy. Osobiście nigdy tego pola nie lubiłem, bo jaki postać ma charakter to dopiero w fabule wychodzi. Znaczy jakieś podstawowe wypisanie sobie fundamentów psychiki postaci to spoko, ale rozpisywanie się w tym punkcie jest zue. Osobiście cieszy mnie, że nie ma go u nas.
3. Wygląd - mamy w profilu. Co do tego pola mam taki sam stosunek, jak do charakteru. Avatar dla mnie mówi wszystko, więc wygląd na pierwszy rzut oka wydaje się być niepotrzebny. Choć ten punkt zasadniczo ma jakiś sens, bo rzeczywiście czasem mogą być jakiś zmiany w wyglądzie które lepiej opisać. To dobrze, że jest w profilu, bo nie trzeba szukać po kartach postaci/zapisach.
4. Umiejętności i statystyki - staty są w profilu, umki u nas nie występują. Znów uważam to za dobre rozwiązanie, bo nie trzeba grzebać po postach, żeby się dowiedzieć kto ile czego ma.
5. Ekwipunek - nie mamy, ale jako że lefki kieszeni nie mają, więc nie jest to potrzebne. Medycy mają swoje pole w profilu, dla reszty jak mają ozdoby, to pole wygląd spełnia role wypisywania, czy mają jakiś przedmiot dodatkowy.
6. Historia postaci - mamy.
7. Inne - na forach fantasy zazwyczaj jest też taki punkt na wszelkie dodatkowe informacje od gracza. Jego oczekiwania względem fabuły, albo jakieś kwestie które uważa za istotne i powinny być wiadome mg. Jako że u nas mg do fabuły postaci wbija sporadycznie, to część funkcjonalności tego punktu odpada, bo zgadzam się, że już widzę to jak mg raz za razem, przy wbijaniu do ludzi, zapoznają się z zapisami, żeby kręcić fabułę wokół nich xD My tu raczej gramy teraźniejszością fabularną, nie przeszłością. A jeśli nawet przeszłością, to jest to przeszłość w fabule, a nie przeszłość zapisana w historii. Zróbmy eksperyment moi drodzy. Jak często odnosicie się do fabuły postaci, zapisanej w historii, ale nie tak, że wspominacie sobie, że no, coś takiego było. Pytam o twardą fabułę, gdzie serio to co macie w historii jakoś wypłynęło i zaczęła się wokół tego kręcić akcja? Podejrzewam, że takich przypadków nie jest dużo, że to wręcz marginalne zjawisko. I nie pytam o lwiątka zrodzone w wyniku fabuły, bo tutaj oczywistym jest, że ta historia będzie miała znaczenie, choć właściwie nie jest jej wiele, a głównym opisem przeszłości takiej postaci powinny być opisy pewnych czynności fizjologicznych XD
Jednak co do ciekawostek dotyczących postaci, to można próbować wprowadzać. Jak nie będą korzystać to najwyżej się usunie.

Widzicie więc że właściwie mamy wszystkie punkty, prócz charakteru i tych innych, standardowej karty postaci w grze, tyle że albo są w zapisie, albo w profilu, nie zaś ułożone w jednym miejscu. Myślę jednak, ze są ułożone w sposób rozumny, bo te informacje do których się często odwołujemy są w profilu, a do których rzadziej, w zapisie.

Co do bardziej ambitnych akcji. Ja też bym chciał. Ale no co. Mamy Sadiego, ostatnio mniej aktywnego, mamy Sami, która stara się to ogarniać, mamy Vult od chorób. Trzech mg, trzech. Powiedziałbym, ze nawet dwóch xD To nie jest kwestia systemu, że nie ma takich akcji. To kwestia braku ludzi xDD Da mnie dyskusja na ten temat jest bez sensu, bo jest to próba rozwiązania problemu "ustawą". Czy wy myślicie, że jak zarządzimy, że mg mają robić to i to i być bardziej interaktywni, a MG nie ma, to stanie się to? To możne jeszcze zniesiemy ustawą trolli, to przestaną się rejestrować,na pewno przejmą się naszymi obwieszczeniami i ustawą też znieśmy resetowanie się serwera o 2:00, to może będzie nas to omijało w jakiś magiczny sposób, a mnie to irytuje osobiście, jak mi się pojawiają błędy serwera ;_;
Póki nie ma mistrzów gry, nie ma sensu na robienie zmian w kp, które by zwiększyły udział mistrza gry w fabułę, bo oczekiwanej zmiany nie będzie, jeśli nie będzie ludzi, którzy by taką zmianę wprowadzali.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości