♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

24-01-2016, 18:05
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

ilośc mg to nie problem, bo jeśli mg chce i ma czas ogarnie dużo wątków, u nas nie ma 100 ludzi aby tylu mg nie starczało. Tym bardziej, że nie trza wszystkim na raz robić takich wątków. 3 mg to duzo na serwie gdzie mguje robi sie evety na więcej ludzi a na pbfach to robi się najwyżej tym co sa najaktywniejsi lub najszybciej odpowiadając, a później jak gm sie wprawi tym co im raz na tydzień odpis odpowiada. Bo ilość nie jest równa jakości.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

24-01-2016, 18:27
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

Dodam tylko że KP byłoby właśnie tym co jest bardzo przydatne przy sesji gdzie statystyki nie odgrywają aż takiej roli, sam pomysł Karty Postaci nie został rzucony od czapy (i bo ambitnie) tylko właśnie w nawiązaniu do sporu miedzy systemami rozgrywki na który jak mniemam trwa tutaj główna dyskusja.

Z Statystykami, czy opisowy, bo jeśli faktycznie chcielibyśmy brać się za opisówkę to pewne rzeczy są niezbędne, takie jak cechy wyglądu i charakter, obecnie mamy system statystyk, na którym oparto system dla MG, ale też Neska kilka miesięcy temu wspomniał że gracze mogliby mieć prawo wyboru i chyba to wprowadziliście?

Co do KP i tego co ono dałoby MG, ot więcej szczegółów które mógłby właśnie wrzucić w spontaniczną akcję, czytając historię postaci, której np rodzinę zabiły hieny, czy zaraza, nawiązać do tego postawić postać przed wyzwaniem i w taki o to sposób KP miałoby wpływ na budowaną dla postaci fabułę przez MG i jakieś głębsze znaczenie, poza wciśnięciem tego w zapis i odgrywaniem tylko przez postać. Te wypocinki miały by wtedy racje bytu.
Mnie osobiście takie nawiązanie sprawiłoby duzo przyjemności.
Ale tak, to ciut dużo roboty jak zauważyliście.

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

24-01-2016, 18:29
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Hmm, Kiu, odnoszę wrażenie, że Ty wychodzisz z założenia, że mgowanie to główne zajęcie każdego mg. Otóż sęk w tym, że tak nie jest - mg mają swoje postacie, Sami jest juniorem, o życiu realnym nie wspominając. Naprawdę nie każdy ma czas i ochotę na prowadzenie tych spontanicznych sesji, a post na tydzień to według mnie trochę bez sensu, co komu z takiej akcji? No chyba że choroba, tak jak prowadzi Vult, ale już np. walki czy jakiegoś spotkania z npcem nie da się w taki sposób poprowadzić.

Edit:
Kami, Fuko w swoim poście chyba nawiązał do wszystkich kwestii, o których piszesz.
No i widzę, że w jednym na pewno się zgadzamy - czas.
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

24-01-2016, 18:49
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

jak pisałam to robic sesje aktywnym graczom na początek jeden potem porówac dwom i Fel tu gra tylko role czas, bo też tam gdzie mguje mam postacie i nie jedna i pełnie różne funkcje. Wiem, że to męczące ale od czegoś trza zacząć. Ja jak Kami tez bym sie ucieszyła majac sesje spontaniczna która nawiazuje do czegoś.

Przecież lwy mają u nas blizny jak już dotarły do nas, ciekawą akcją mogłoby byc jak twórca takowej sie nagle jako npc pojawił lub cos. zawsze urozmaicenie i rozwiniecie postaci.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Serret
Mistyk
*

Gatunek:Karakal Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:3/4 Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:618 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 36
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 65
Doświadczenie: 18

24-01-2016, 18:53
Prawa autorskie: Trollberserker (Askari) / AltairSky

Kiu, ale zrozum, że właśnie nie wygląda na to, żeby nasi MG mieli czas na to. Nie każdy siedzi na forum 24/dobę.
[Obrazek: chibi_serret_by_altairsky-d9vtdmc.png]
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

24-01-2016, 19:08
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Co do czasu to pisałam juz odnośnie jego x) i osób z ich brakiem z funkcjami.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

24-01-2016, 21:30
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Ej, ale na czym ma polegać to wprowadzenie KP? Na zmianie nazwy? Jako argument za KP podajecie głównie rozbudowaną historię postaci, a przecież w każdym zapisie jest punkt "historia" :d Więc czym ma to się różnić? Długością? Mamy ustalić jakiś limit zdań w historii? W części jest ustalone 5 zdań minimum. Chcecie zwiększyć ten limit? Do mnie to nie przemawia. Jak ktoś chce rozbudować tę historię, to zrobi to bez limitu, jak nie chce, to będzie się tylko męczyć i robić kropkę co drugie słowo. Zmuszanie kogoś do rozpisywania się w zapisie jest złe ;-; Takie "rozkazuje ci być kreatywnym! >:C"

Kiu - czy Ty wymagasz od całej ekipy zajmującej się forum (i MG, i admini) siedzenia tu 24 na dobę? Walić rodzinę, szkołę, studia, pracę, odpoczynek czy sen, i nasze osobiste znajomości? Bo admini muszą czytać zapisy na lewkowym forum, a MG muszą prowadzić ludziom sesje? No to są jakieś żarty chyba xD Każde z nas traktuje swoją "pracę" poważnie, każde z nas robi tyle, ile może. I, według mnie, NIKT nie ma prawa komukolwiek z tej ekipy powiedzieć "Spędzasz na forum za mało czasu i dlatego jesteś beznadziejnym MG/adminem!". Nam za to nie płacą. Nie otrzymujemy za to pochwał, wręcz przeciwnie, jest to robota raczej niewdzięczna. Szybciej zauważa się błędy w naszej robocie niż dobrze wykonaną robotę. (Nie, żebym się czepiała, ludzie tak po prostu mają, ja też). I tak większość z nas ma wrażenie, że przeznacza na forum zbyt dużo swojego cennego czasu, zbyt dużo swojej uwagi. W tym czasie możemy nauczyć się języka obcego, poznać kogoś nowego, zarabiać pieniądze. Bycie adminem nie jest rozwijające, już prędzej bycie MG. Gdy ktoś zwyczajnie nie ma czasu na robienie miliona rzeczy to co niby mamy zrobić, wywalić go z tej funkcji? W ten sposób nie zrobi nawet tej swojej niewielkiej części. I wtedy reszta ma jeszcze więcej do roboty, przez co robi relatywnie mniej, jest bardziej sfrustrowana. Gdyby tak powyrzucać każdego, kto twierdzi, że nie ma czasu na wszystko, zostałby nam tylko Fuko xD Ale on nie ma życia. (<3)
Gdybyśmy mieli czas na prowadzenie pierdyliarda akcji dla użytkowników, robilibyśmy to.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

24-01-2016, 21:40
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Sami czy ty też nie rozumiesz tego co pisze? pisałem, ze mg to meczące czy cos ale też ze bycie mg i adminem junrionem, modem czy czym tam chcesz, co pełni funkcje inna niż zwykły gracz to nie tylko fajna fucha i zabawa ale po prostu tez zadania, poświęcony czas i inne tego typu rzeczy i jeśli ktoś nie daje rade to po prostu niech zrezygnuje z czegoś lub zrobi sobie od danej funkcji urlop. Nie wiem kurde o co te wielkie płacze jakbym zwyzywała od kretynów idiotów i ignorantów.
Bo konkluzja jest prosta nie ma się czasu? to się robi przerwę, rezygnuje się z czegoś. A tu się zachowują ludzie jakby rezygnacja to była ujma na honorze bo każdy an stołku lubi siedzieć i zejść nie chce nawet jak czasu nie ma.
Nie tłumacz mi jak to jest, jestem adminem gdzie indziej więcej lat niz ty tutaj grasz i wiem jak to jest i wiem jak gracze sie zachowuje, czego oczekuja i inne taki, raz nawet dostałem od graczy jazdę bo? Serwer zdechł a ja śmiałam być w pracy i nie mogłam im go postawić. Tak wiec daruj sobie te płacze i próby tłumaczenia mi jak idiocie z czym się to wiąże i ze częściej niż pochwały dostaje się jazdy. Tak jest i będzie.
Jakbym nie wiedziała co pisze to bym nie pisała ale ZDAJĘ sobie sprawę z tym jak to jest mieć życie, prace/szkołe i pełnić jakiś obowiązek gdzie indziej. Dlatego piszę, nie ma się czasu to sie rezygnuję z części/całości obowiązków tutaj lub bierze sie od nich wolne. Bo nie napisałam nigdzie niczego, ze "o wyjebcie Sami bo gówno robi" czy tez" U... Sadism nie ma czasu wyjebcie go" więc o co płacz?
Nie jest ujmą wzięcie wolnego czy rezygnacja z czegoś.
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

24-01-2016, 21:51
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Kiu, czytaj ze zrozumieniem:
Cytat:Gdyby tak powyrzucać każdego, kto twierdzi, że nie ma czasu na wszystko, zostałby nam tylko Fuko xD Ale on nie ma życia. (<3)

Wydaje mi się, że to idealnie podsumowuje to, o co nam chodzi. Według Ciebie poświęcamy za mało czasu, ale zrozum, że więcej nie możemy i Twoje bunty nic tu nie zmienią. Tu nie chodzi o żadne stołki ani brak naszej dobrej woli, tylko autentycznie nie da się siedzieć więcej, z takich czy innych względów. Mamy pójść na "urlop" całą administracją? I co to niby da? A może wezmę boty do administracji, co?, one są non stop.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości