♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#31
16-11-2012, 23:00
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Kami napisał(a):Ogólnie mamy w Administracji kilka świąt, ale nie szkodzi dobrać kilku jeszcze gdzie losowe bonusy opali są większe, albo dostaje je więcej osób niż jedna.
Opale są przyznawane na fabule, więc gdyby tak jednego dnia wszyscy mieli je dostać.. byłaby lekka kaszana.

Ależ naturalnie, że nie ma tak, że w jednym dniu wszyscy na forum dostają opale. Powinna to być grupa losowo wybranych osób (większa lub mniejsza, w zależności od zakresu), która dostaje te parę opali.

Kami napisał(a):Więcej nam MG trzeba, no i w zasadzie na polowaniach tez opale idzie zdobyć, a to takie wyprawy poniekąd.

Wydaje mi się, że to nie jest do końca doprecyzowane. Userzy po prostu nie wiedzą, gdzie na fabule szukać. Można tak zrobić, że przy polowaniu można (ale nie trzeba) zdobyć parę opali. Tu nie mam większego pomysłu, ale wypadałoby ustalić, jak. Samo napisanie, że jest możliwość zdobycia opala nic nie daje, wypraw na opale jako takich nie ma, a nie wiadomo, jak szukać. Czyli, jednym słowem - raz, za bardzo uogólnione to jest w poradniku, dwa, MG zupełnie z tej opcji nie korzystają. Co jest złe.

Mówisz, że o pierdółkach na start rozmowa nie dotyczy. Zaznaczyłam to wyraźnie w pierwszym poście, rozpoczynającym temat. Ale to drobna uwaga. xP
Popieram co do zrobienia... Hmmm... Może ankieta to nie jest dobry pomysł. Każdy sobie wejdzie, odda głos, nie musi nic pisać i jest hepi. A to nam w niczym nie pomoże. Choć masz rację, warto byłoby zainteresować tym większą publikę.
Tu jednak chciałabym prosić o pomoc osoby, które mają siłę przebicia (administratorzy i Ty, Kami). Mój głos prędko zniknie, Wasz odbije się echem. A bójek nie chcę, a to jest chyba jedne z nielicznych sposobów, by nagle każdy rzucił się wypowiadać (czy raczej parodiując wypowiadanie się).

Jak dla mnie powinny być one usunięte (ozdoby), gdyż z miejsca wykluczają sens istnienia opali. Postać na start otrzymuje to, co chce mieć. Design się raczej mało zmienia podczas gry, a już na pewno Rafiki ma na to znikomy wpływ.
Ewentualnie, jedna ozdoba, ale z porządnym uzasadnieniem. I tu trzeba zastrzec, że decyduje głos admina/przyjmującego do stada. Koniec. Wiem, że to może budzić kontrowersje, ale innej opcji chyba nie ma.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#32
16-11-2012, 23:19
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Co do ozdób jestem w pełni za Miyuki. Jeśli jest naprawdę, ale to naprawdę dobre uzasadnienie posiadania ozdoby i historia postaci tego wymaga- można by rozpatrzeć na nią zgodę. Myślę też, że dobrym pomysłem byłoby to, żeby rodzaje tych "startowych" dodatków ograniczyć, odnosząc się do możliwości naszych postaci. W końcu jesteśmy lwami i jakieś koraliczki, kolczyczki są nam obce i lepiej byłoby je zostawić Rafikiemu, userom natomiast pozostawałyby jakieś bardziej naturalne i przede wszystkim dostępne przedmioty, jak na przykład czaszka, którą nosi Selene.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#33
17-11-2012, 12:51
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Ragnar napisał(a):{..}Myślę też, że dobrym pomysłem byłoby to, żeby rodzaje tych "startowych" dodatków ograniczyć, odnosząc się do możliwości naszych postaci. W końcu jesteśmy lwami i jakieś koraliczki, kolczyczki są nam obce i lepiej byłoby je zostawić Rafikiemu, userom natomiast pozostawałyby jakieś bardziej naturalne i przede wszystkim dostępne przedmioty, jak na przykład czaszka, którą nosi Selene.


Em, ale sądzę że w Afryce jest więcej niż taki jeden Rafiki, a z góry założenie że tylko on może dać postaci koraliki jes takie no dziwnie złe jak dla mie. Poza tym jest jeszcze opcja "postać znalazła" i o ile przy np naszyjniku i czaszce faktycznie nie budzi to kontrowersji o tyle przy kolczyku zamontowanym w ciele już tak, bo kto go wczepił postaci?
Potrzebna jes interakcja w opisie nabycia ozdoby i to warto zaznaczyć, można by wgle zrobić poradnik, opisać to albo wgle i..

Wiecie że ja rysowałam Aima od tak nawet nie zastanawiając się czemu ma kolczyki? xD no ale on miał je na długo przed unormowaniem koloru nawet ;3
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#34
17-11-2012, 13:57
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

No tak, dlatego kolczyki i inne bardziej skomplikowane czy dziwne ozdoby nie byłby by w ogóle dostępne poza Rafikim, bo to są dodatki, na które nie ma logicznego wytłumaczenia. Przecież takiemu lwu do łba by nie przyszło, żeby nosić coś dla ozdoby i na dodatek wszczepiać to w swoje ciało. Zresztą nie sądzę żeby taki kolczyk miał jakąś dobrą bazę w historii postaci do swojego istnienia, bo to "że dostało się od matki na szczęście" to.. no XD
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#35
17-11-2012, 14:09
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Większość ozdób ma takie wyjaśnienie. ;p

Naprawdę aż tak was rażą te kolczyki? Szczerze mówiąc, ja ich w ogóle nie zauważam. Nie rzucają się w oczy. A wyjaśnienie zawsze można wymyślić - tak jak pisała Kami, takich Rafikich może być więcej. Można napisać w historii, że taka a taka małpa go zamontowała i już.
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#36
17-11-2012, 15:40
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie będzie innych Rafikich- problem solved.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Padme
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła. Znamiona:0/0 Liczba postów:662 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 34/20pd

#37
17-11-2012, 15:52
Prawa autorskie: Malaika4

A tam wytłumaczenie z dupy. Nie ma innych małp w Afryce?
GŁOS
Legend says, when you can't sleep at night, It's because you're awake in someone else's dream.
So you've never felt the attraction that comes when someone who is capable of doing terrible things, for some reason, cares O N L Y about you?
[Obrazek: rd_login?IMToken=f03816050003720936aa120...6vz6rr.png]
[center]Crazy or not. That kind of love never dies[center]
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#38
17-11-2012, 16:15
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Napisałam niezrozumiale? OCZYWIŚCIE, że są inne małpy, ale można ustalić, że tylko Rafiki będzie zajmować się rozpowszechnianiem ozdób, dodatków itp. W ogóle nie wiem, nad czym się tu zastanawiać, bo tak czysto teoretycznie, nawet jakby byli inni "Raficy", to musiałby być spełniony 2 warunek- czyli naprawdę bardzo dobre wytłumaczenie posiadania ozdoby, a to już raczej jest ostro przekombinowane.

A Padme, skoro jako jedna z nielicznych raczyłaś już się odezwać w tej dyskusji, to może daj jakąś propozycję, może masz jakiś genialny pomysł, bo póki co to nie doszliśmy do niczego konkretnego.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#39
17-11-2012, 17:29
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Vasanti Vei napisał(a):Naprawdę aż tak was rażą te kolczyki? Szczerze mówiąc, ja ich w ogóle nie zauważam. Nie rzucają się w oczy.


Nie. To nie kolczyki i inne pierdoły na start mnie rażą. Nie mam nic przeciwko temu, że postać ma jakieś ozdóbki, to pozwala czynić ją oryginalną.
Mnie razi kompletny brak sensu i połączenia ze sobą elementów. Skrajnych elementów. Wiem, że niekiedy na KL ciężko się o niego dopatrzeć.
Rafiki istnieje i ma jakiś cel. Rzekomo, jak mówi poradnik "Mądra, nieco ekscentryczna małpa, postanowiła w zamian za kamyki, a konkretniej Opale, pomóc wam w przystrojeniu waszych postaci." Tutaj bardzo wyraźnie określacie sens bytu Rafikiego na forum. Ozdabianie postaci.
Z drugiej strony zaś dopuszczane jest posiadanie już dwóch ozdób. Design postaci naprawdę mało zmienia się podczas fabuły, zazwyczaj wszystkie elementy (łącznie ze zdobieniami) dawane są na start, gdy powstaje cała postać, jej wygląd, charakter etc. Właściwie jedyny znany mi przypadek zmiany wyglądu na KL poprzez dodanie ozdóbek w środku akcji jest... Sheloth. Ewentualnie Kami, ona zmieniała parę razy wygląd (ale to raczej wynika ze zmiany rang i stanowisk, a nie widzimisię). Nikt inny (gdy byłam na forum) nie zmienił swego wyglądu właśnie poprzez taki sposób.
Z jednej strony więc istnieje postać, która ma obdarowywać lwy ozdobami, gdyż te nie potrafią wytwarzać ozdób. Właściwy jedyny sensowny sposób, w jakim lwy mogą się ozdabiać bez większych kontrowersji, są malunki na ciele (+ znamiona stadne). Z drugiej strony, lwy na start przychodzą z różnorodnymi ozdobami, bo coś.
Z jednej strony rozwinięty (i ciągle rozwijany) system opali, wykorzystywanych w każdej możliwej okazji, z drugiej strony niepotrzebna błyskotka, z którą nie wiadomo, co zrobić.

Poza tym... Powiedzcie, kiedy Rafiki spełnił się w roli zbieracza opali i za opale zrobił coś komuś? Na tej odsłonie nigdy. Przeglądając posty Rafikiego z KL na mf również nic nie znalazłam. Wniosek? Rafiki jako zbieracz opali i wykonawca ozdób się nie sprawdza.

Mnie gryzie ten brak sensu. Najmniejszego. Jeśli już coś robimy, to powinno być to z sensem, a nie "a to jeśli chcą, to to, a jeśli nie to nie...". To wymaga zmiany podejścia do ozdób, albo przekwalifikowania Rafikiego, jeśli on ma się na coś przydać. Tak będzie sterczał wiecznie z jednym postem i nic nie robił.
A o tym przede wszystkim jest ta dyskusja. O Rafikim.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#40
17-11-2012, 17:49
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

long story short: a nie możemy po prostu usunąć Rafikiego?

tak, wtedy opale musiałyby iść na coś innego, ale to się wymyśli.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Ajris
Gość

 
#41
17-11-2012, 18:01
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja tam się zgadam z Miyu. Ograniczenie ozdoby do jednej, na start pod warunkiem dobrego wytłumaczenia. Nic, do czego trzeba by używać kciuków, jak kolczyki. Tyle ode mnie.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#42
17-11-2012, 18:18
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

A więc kwestia braku rozwoju postaci.. to już chyba nie wina administracji że uszerzy ich nie rozwijają i po roku rzucają ze skały bo postać się znudziła, albo zaistniał brak pomysłu na jej dalsze rozwinięcie XD
Wystarczy spojrzeć na Kami jak zmieniła się przez te jej lata.. miała nawet opaskę i gdzieś tam ją ma nadal xd

Może lepszym pomysłem byłoby dołożenie do sklepiku czegoś jeszcze, tylko nie wiem czego.
Może ziół jak proponuje Arto, wtedy wgl można by sie pokusić o jakiś system banku w stadzie o! Stado by się składało na zioła czycoś i postac która wykłada kase miała by jakieś zasługi, o.
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#43
17-11-2012, 23:04
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ziółka nie byłyby złe.
I może niech sprzedaje też takie zioła, których lwy nie mogą zdobyć? Albo niech przygotowuje jakieś maści, napary... No nie wiem.
Arto
Konto zawieszone

Gatunek:Genus ducis Płeć:Samiec Wiek:Siedem susz. Znamiona:1 Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:444 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#44
18-11-2012, 11:35
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:Albo niech przygotowuje jakieś maści, napary...


... wazelinę

Nie mogłem się powstrzymać.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#45
18-11-2012, 12:46
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:Nie mogłem się powstrzymać.


Szaidowi i Arto sie przyda ne? XD
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości